Protest Rolników – Utrudnienia na DK-19

0
340

W dniach 10-11 maja br. na terenie powiatu Łosickiego planowany jest protest rolników, który przyniesie utrudnienia w ruchu drogowym. Organizatorzy zamierzają zablokować skrzyżowanie dróg DK-19 oraz DW 2007 i DW 2045 w miejscowości Kózki, co może wpłynąć na znaczne opóźnienia dla podróżujących.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach informują, że protest rozpocznie się o godzinie 8:00 dnia 10 maja i potrwa do godziny 20:00 dnia 11 maja. Podczas trwania protestu ruch będzie kierowany wahadłowo, z dwugodzinną blokadą w jednym kierunku, po której nastąpi 2,5 minutowy okres przejazdu w obu kierunkach. Uczestnicy zgromadzenia zapewniają przejazd autobusom szkolnym oraz pojazdom uprzywilejowanym.

Reklama

Aby uniknąć utrudnień, policja sugeruje skorzystanie z tras alternatywnych.

Dla DK19 zalecany jest objazd dla pojazdów ciężarowych przez Sarnaki- Łosice- Międzyrzec Podlaski następnie DK2 Siedlce- Sokołów Podlaski następnie na DW 62, która prowadzi do miejscowości Repki- Tonkiele- Drohiczyn, co umożliwia powrót na DK 19 lub: Sarnaki- Konstantynów – Biała Podlaska- Międzyrzec Podlaski, następnie DK2 Siedlce- Sokołów Podlaski, następnie na DW 62, która prowadzi do miejscowości Repki- Tonkiele- Drohiczyn, co umożliwia powrót na DK 19 – wyjaśnia mł. asp. Weronika Wujek, oficer prasowa KPP Łosice.

Policjanci apelują do kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. – Sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń policjantów. Zachęcamy również do monitorowania lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją panującą w tych dniach na drogach powiat – dodaje mł. asp. Weronika Wujek.

Reklama
Poprzedni artykułZmiany w Powiecie – Bożena Niedzielak nową starostą
Następny artykułOSP Sarnaki Zaprasza na Piknik Rodzinny z Pokazami Ratownictwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj