Ponad 33 tys zł zebrał łosicki sztab WOŚP

0
448

Ponad 33 tys. zł zebrali łosiccy wolontariusze tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzeniu towarzyszyły min. koncerty, występy grup dziecięcych i młodzieżowych, pokazy strażackie, kwestowanie na ulicach, licytacje, wspólna kąpiel z morsami i kiermasz ze smakołykami. Najwięcej pieniędzy do skarbonki w kweście ulicznej uzbierała Amelia Antoniuk ze szkoły podstawowej nr 1 – wolontariuszka zebrała dokładnie 2 298,31 zł.

Łosice od lat aktywnie włączają się w zbiórkę funduszy w ramach wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku jest to bardzo wyjątkowy dzień, wypełniony po brzegi występami artystycznymi, kiermaszami i ulicznym kwestowaniem. W tym roku WOŚP również tu zagrała jednak z nieco okrojonym programem.

Reklama

– Sytuacja epidemiologiczna postawiła nas przed ogromnym dylematem… czy gramy tak jak kilka lat wcześniej – z dużą „pompą” – czy dostosowujemy się do obecnej sytuacji i gramy bezpiecznie? Uznaliśmy, że zdrowie jest na pierwszym miejscu, dlatego Finał wyglądał nieco inaczej niż zawsze. Decyzja związana była z duża ilością zakażeń koronawirusem w naszym regionie. Coraz więcej dzieci w szkołach i przedszkolach objętych jest kwarantanną, dlatego też musieliśmy nieco „okroić” nasz niedzielny program – wyjaśnia Dorota Kozłowska, dyrektorka ŁDK i szefowa miejscowego sztabu WOŚP.

Pomimo zastosowanych środków bezpieczeństwa i ograniczeń sanitarnych od wczesnych godzin rannych można było spotkać wolontariuszy kwestujących na ulicach miasta i pozostałych miejscowościach powiatu.

O godzinie 10.00 ruszył kiermasz ciast i ciasteczek, które do niedzielnej kawy i herbaty przygotowały gospodynie z KGW Świniarów i Grupy nieformalnej Szalone Niemojki. Natomiast o godzinie 15.00 wystartował koncert finałowy w sali widowiskowej domu kultury. Na scenie wystąpili dla WOŚP min.: grupy taneczne ART Studio, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, Wiola Latus, Mplay – Mirka, Paweł, duet SomeGoorsie Konrad&Grzesiek. Oraz zespoły EBLIS i LIVETSORD.

Podczas wydarzenia nie zabrakło oczywiście licytacji gadżetów WOŚP i innych fantów, czy voucherów przekazanych przez darczyńców. Dodatkową atrakcją była prezentacja wozów strażackich, które druhowie z OSP Niemojki ustawili pod domem kultury. Każdy chętny mógł tego dnia chociaż na chwilę wcielić się w rolę strażaka. W orkiestrowe granie jak co roku włączyły się również miejscowe morsy, które zaprosiły mieszkańców do wspólnej orkiestrowej kąpieli w zalewie miejskim.

Najwięcej pieniędzy do skarbonki w kweście ulicznej uzbierała Amelia Antoniuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 – w jej skarbonce znalazło się dokładnie 2 298,31 zł. W sumie z kwesty, kiermaszu, wejściówek na koncert, kwesty strażackiej i licytacji udało się uzbierać ponad 33 tys. zł. Cały dochód z kwesty i imprez towarzyszących przeznaczony został na rzecz 30. Finału WOŚP.

Reklama
Poprzedni artykułTanie projekty elewacji w formie wizualizacji / remont / malowanie / wykończenie domu
Następny artykułKomendant KPP pożegnał się z policyjnym mundurem