Oddaj zużyty sprzęt elektroniczny strażakom

0
256

Do 23 lipca potrwa akcja zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, w zamian za który miejscowa jednostka ochotniczej straży pożarnej będzie mogła otrzymać środki finansowe z przeznaczeniem na doposażenie. 

 – Mając na uwadze ochronę środowiska oraz poprawę jego jakości, podpisaliśmy umowę o współpracy z firmą Green Office Ecologic Sp. z o.o. oddział w Łomazach, która prowadzi teraz akcję zbiórki elektroodpadów – mówi prezes OSP Łosice, dh Sławomir Zaniuk.

Reklama

Akcja polega na przeprowadzeniu wśród mieszkańców zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, w zamian za który miejscowa jednostka OSP otrzyma środki finansowe na doposażenie. – W zamian za uzbierane kilogramy elektroodpadów Ochotnicza Straż Pożarna otrzyma proporcjonalnie do efektów zbiórki, uzgodnione z Green Office, środki finansowe na swoją działalność – wyjaśnia Sławomir Zaniuk, przypominając przy tym, że w ramach akcji  przyjmowane są wyłącznie sprzęty kompletne.

Zgodnie z regulaminem akcji przyjmowane będą wielko- i małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny oraz sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną. Strażakom można również oddać sprzęt audiowizualny, narzędzia elektryczne i elektroniczne oraz zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy. Ponadto przyjmowane będą również przyrządy do nadzoru i kontroli, automaty do wydawania, baterie i akumulatory oraz tusze atramentowe.

Elektroodpady należy dostarczać bezpośrednio na plac OSP Łosice, przy ul. Handlowej 7, do 23 lipca. Strażacy informują, że są w stanie samodzielnie odebrać większe ilości elektrośmieci bezpośrednio od osób, firm czy instytucji. Informują również, że istnieje możliwość otrzymania stosownych dokumentów potwierdzających przekazanie odpadów.

Reklama
Poprzedni artykułSprawdź jakie atrakcje przygotowano na święto miasta
Następny artykułNatalia Tarasiuk najpiękniejszą studentką na Mazowszu