Nawet 500 tys. zł na rozwój firmy

0
167

Założenie lub rozwój firmy na Mazowszu jeszcze łatwiejsze? Pomoże Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy, który uruchomił pożyczki z programu JEREMIE2. Przedsiębiorcy mogą uzyskać nawet 500 tys. zł na rozwój firmy. Fundusz pożyczkowy to inicjatywa samorządu województwa mazowieckiego.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, pożyczki mazowieckie to bezpieczny sposób na zdobycie dodatkowych środków dla nowych, jak i doświadczonych firm. – Na Mazowszu mamy wielu odważnych przedsiębiorców z ciekawymi pomysłami na wprowadzanie nowinek na rynku. Jednym ze sposobów, w jaki pomagamy im rozwinąć swoje biznesy, jest udzielanie pożyczek na korzystnych warunkach – podkreśla.

Reklama

Dla kogo?

Program JEREMIE2 jest skierowany do małych i średnich firm z terenu Mazowsza. Środki te są przeznaczane na wprowadzanie innowacji w przedsiębiorstwach. Z oferty mogą skorzystać także osoby dopiero planujące otwarcie swojej firmy. Wypłata pożyczki w takiej sytuacji nastąpi nawet dzień po zarejestrowaniu działalności.

Jak wskazuje prezes Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego Jakub Bilnik, przedsiębiorcy mogą uzyskać środki na bardzo różne formy innowacyjnego działania. – Taką innowacją może być wprowadzenie nowej formy obsługi klientów, uruchomienie sprzedaży internetowej czy zakup specjalistycznego sprzętu. Oczywiście konieczne jest dostarczenie dokumentacji i faktur potwierdzających zakupy. Nasi pracownicy są do dyspozycji pożyczkobiorców i pomogą sprawnie przejść cały proces składania wniosku i spłaty – dodaje.

Dlaczego warto?

Przedsiębiorcy z terenu Warszawy i powiatów. przyległych mogą otrzymać do 250 tys. zł pożyczki, a na pozostałym terenie województwa – do nawet 500 tys. zł. Pożyczki mają bardzo korzystne oprocentowanie 0,24 proc., stałe na cały okres pożyczki. Jako jednostka samorządowa, Fundusz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat, zatem to jedyny koszt, jaki trzeba ponieść. Czas spłaty to maksymalnie 5 lat. Ponadto pożyczkobiorcom przysługuje karencja w spłacie kapitału do 9 miesięcy. W puli jest łącznie ponad 8,5 mln zł dla mazowieckich przedsiębiorców.

Kto pomaga?

Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy został utworzony w 2004 roku przez samorząd Mazowsza, by wspierać przedsiębiorców działających na terenie województwa. Dotychczas w ramach programu JEREMIE udzielono ponad 80 pożyczek na niemal 11,5 mln zł. Mazowieccy przedsiębiorcy za te środki kupili m.in. nowe maszyny produkcyjne, sprzęt komputerowy, oprogramowanie, wyposażenie czy samochody.

W ramach różnych programów Fundusz udziela pożyczek nie tylko przedsiębiorcom, ale także samorządom i instytucjom. Pożyczki mazowieckie pomogły m.in. w termomodernizacji przedszkoli i szkół na warszawskim Ursynowie, modernizacji oświetlenia ulicznego w Nowym Dworze Mazowieckim czy zakupie nowych aut do szkolenia kierowców na torze w Modlinie.

Więcej informacji o JEREMIE2 oraz innych pożyczkach dla mazowieckich przedsiębiorców można znaleźć na stronie www.pozyczkimazowieckie.pl.

Materiał sponsorowany

Reklama
Poprzedni artykułMazowsze. Wiadomości z regionu
Następny artykułHYDROIZOLACJA DACHÓW I TARASÓW – płynne membrany dachowe