Młodzi strażacy sprawdzili swoje umiejętności

0
496

Bieg pod płotkami, rozłączanie i łączenie węży strażackich czy przenoszenie gaśnic w wyznaczone miejsce, to tylko niektóre z zadań jakim musieli sprostać młodzi druhowie podczas gminnych halowych zawodów sportowo – pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach – dziewczęta i chłopcy. W obu zwyciężyli zawodnicy z OSP Serpelice.

Osiem Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych spotkało się w hali sportowej miejscowej szkoły na gminnych halowych zawodach sportowo – pożarniczych MDP. Organizatorami wydarzenia byli wójt Grzegorz Arasymowicz i jednostki OSP w Serpelic oraz Sarnak.

Wśród ćwiczeń do zaliczenia znalazło się przeniesienie gaśnicy w wyznaczone miejsce,  rozłączanie podpiętych węży W52, przenoszenie złożonego węża W52 na wyznaczone pole, ponowne spinanie węży W52, bieg pod płotkiem, wyciągnięcie sprzętu pokazanego przez sędziego oraz łączenie dwóch węży W52 i podpięcie ich do rozdzielacza i prądownicy, a także bieg na metę.

W zawodach wystartowały 3 drużyny dziewczęce i 5 drużyn chłopięcych. Laur triumfatora przypadł druhom z OSP Serpelice – pierwsze miejsce wywalczyła zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta wystartowały w składzie Klaudia  Radywoniuk, Alicja Czambuła, Zuzanna Grochowska i Małgorzata Piątek – zdobyły łącznie 183 pkt. W drużynie chłopców o tytuł zdobywcy pierwszego miejsca walczyli natomiast: Filip Kałabun, Paweł Klimaszewski, Alan Sawczuk, Kacper Tymoszuk i Jakub Kroszka. Ostatecznie chłopcy ukończyli zawody z wynikiem 163,9 pkt.

Drugie miejsce w kategorii dziewcząt wywalczyła drużyna z OSP Sarnaki w składzie: Gabriela Maksymow, Małgorzata Kulińska, Aleksandra Bartoszuk, Antonina Obzejta. Natomiast miejsce trzecie zajęła druga drużyna OSP Serpelice w składzie: Natalia Gałecka, Amelia Kasperuk, Weronika Psaraki, Gabriela Rypina, Nikola Pilch.

W kategorii chłopców drugie miejsce zajęło OSP Sarnaki w składzie: Szymon Świderski, Ignacy Obzejta, Aleksander Wasiluk, Mikołaj Matejczuk, natomiast trzecie młodzież z OSP Serpelice w składzie: Mateusz Korniluk, Kacper Adamiuk, Jakub Fatyga, Piotr Magdziak, Igor Klimaszewski. Na kolejnych miejscach uplasowali się młodzi strażacy z OSP Serpelice w składzie: Jakub Plażuk, Alan Demczuk, Krystian Kamiński, Bartłomiej Szymański i Kacper Plażuk, oraz z OSP Sarnaki w składzie: Bartosz Bartoszuk, Antoni Stefaniuk, Adam Stefaniuk, Małgorzata Piątek.

Najlepszy czas wśród dziewcząt osiągnęła Małgorzata Piątek, a wśród chłopaków Szymon Świderski.

Puchary, medale i upominki wręczali zawodnikom  wójt Grzegorz Arasymowicz, Komendant Powiatowy PSP Mariusz Popławski, wicestarosta Michał Michaluk, prezes ZOSP RP Henryk Mułenko i sędzia pomocniczy druh Sławomir Zaniuk.

Sędziami zawodów byli: dh Mariusz Popławski (Komendant Powiatowy PSP), dh Sławomir Zaniuk (członek Powiatowego Zarządu ZOSP RP), dh Rafał Stefaniuk (pracownik PSP w Łosicach). Natomiast sekretarzem zawodów była Emilia Borysiak (Zastępca Wójta Gminy Sarnaki).

Poprzedni artykułSprzedaż hurtowa Apple iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro i 14 Pro Max.