Łosiczanie świętowali rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

0
282

Msza święta w intencji Ojczyzny, przemarsz pocztów sztandarowych, gości i mieszkańców wokół rynku oraz uroczystości w parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka to główne punkty obchodów 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w mieście.

Po mszy świętej odprawionej pod przewodnictwem ks. Marcina Olka w kościele parafialnym pw. Św. Zygmunta Króla do parku w centrum miasta wyruszyły poczty sztandarowe, zaproszeni goście i mieszkańcy, którzy dumnie, razem z harcerzami z I Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Płomienie” nieśli biało-czerwona flagę.

Reklama

Na placu głównym, przy obelisku upamiętniającym rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, podniesiono flagę na maszt przy dźwiękach hymnu Polski. Następnie zebrani wysłuchali przemówień okolicznościowych, oraz obejrzeli występy artystyczne w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2, uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.

Przybyłe na uroczystość delegacje samorządowców, przedstawicieli służb, instytucji i podmiotów złożyły kwiaty pod obeliskiem.

  • Preambułę Konstytucji 3 Maja odczytał ks. Kanonik Sławomir Kapitan.
  • Taniec z szarfami wykonały dzieci z Grupy „Sówki” z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Łosicach pod kierunkiem Pani Renaty Orzepowskiej.
  • Pieśń patriotyczną „Cześć polskiej ziemi” wykonali uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łosicach pod batutą Lechosława Ryszczuka.
  • Część artystyczną przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach przygotowana pod kierunkiem Anny Iliasiuk

Dowódcą uroczystości był st. kpt. Mateusz Daniluk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach, a wartę honorową pełnili harcerze z I Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Płomienie” działającej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łosicach prowadzona przez Panią Małgorzatę Szymańską.

Reklama
Poprzedni artykułMotocykliści rozpoczęli sezon
Następny artykułŁATWA Dodatkowa Praca Zdalna w DOMU Przez INTERNET