Łosickie szkoły w rankingu „Perspektyw’

0
270

W 24 rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy” dwie łosickie szkoły zajęły dobre lokaty wśród szkół województwa mazowieckiego. Zespół Szkół nr 3 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego uplasował się na 114 pozycji w kategorii technika, natomiast I Liceum Ogólnokształcące zajęło w swojej kategorii miejsce 165, uzyskało też brązowy znak jakości.

Waldemar Siwiński – prezes Perspektywy Press, od wielu lat przekonuje, że rankingi edukacyjne miesięcznika „Perspektywy” stanowią profesjonalną i uporządkowaną informację, szczególnie przydatną w trakcie wyboru ścieżki edukacyjnej absolwentów szkół podstawowych.

Reklama

– Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji. W Rankingu Liceów i Techników korzystamy wyłącznie z zewnętrznych źródeł danych, które pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO) – wyjaśnia Waldemar Siwiński.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane z 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Dwie łosickie palcówki zakwalifikowały się do rankingu i zostały wysoko ocenione w kategorii wojewódzkiej uzyskując 114 lokatę w grupie techników i 165 w grupie liceów. Miejscowy ogólniak został wyróżniony dodatkowo brązowym znakiem jakości. Warto podkreślić, że tegoroczna edycja rankingu była też okazją do sprawdzenia, jak placówki poradziły sobie z nauczaniem w czasie pandemii.

– Od marca 2020 roku polskie szkoły znalazły się w nieznanej dotąd sytuacji. Zdecydowana większość szkół w Polsce nie była przygotowana na tak dużą i przeprowadzoną w bardzo krótkim okresie zmianę. Nauczyciele i uczniowie zrealizowali przyśpieszony kurs kształcenia zdalnego, co w dłuższej perspektywie może przynieść polskiej szkole korzyści. To, co przez wiele lat wydawało się być niemożliwe, stało się faktem w kilka miesięcy – podkreśla prof. Barbara Marcinkowska, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej, przewodnicząca Kapituły Rankingu.

Reklama
Poprzedni artykułInwestycja w Przemysłową Elektrownię Słoneczną
Następny artykułSprzedam Iphone X 64GB + Apple Watch 4