Łosicki Jarmark Wielkanocny: Tradycja, Smak i Rękodzieło

0
215

Już w najbliższą sobotę, 23 marca, Miasto i Gmina Łosice oraz Łosicki Dom Kultury zapraszają na niepowtarzalne wydarzenie kulturalne – VIII Łosicki Jarmark Wielkanocny. W malowniczym Parku Miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka w Łosicach, w godzinach 9:00-15:00, ponad 30 wystawców z całej Polski zaprezentuje bogactwo regionalnych tradycji i wyrobów rękodzielniczych. To idealna okazja do odkrycia niepowtarzalnych smaków, zakupu świątecznych ozdób oraz uczestnictwa w atrakcjach dla całej rodziny.

W nadchodzącą sobotę, 23 marca, mieszkańcy i goście Miasta i Gminy Łosice będą mieli okazję uczestniczyć w jednym z najbarwniejszych wydarzeń regionalnych – VIII Łosickim Jarmarku Wielkanocnym. Organizowany przez Burmistrza Mariusza Kucewicza oraz Łosicki Dom Kultury, jarmark odbędzie się w malowniczym Parku Miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka w godzinach 9:00-15:00.

Reklama

Na tegorocznym jarmarku, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zaprezentuje się ponad 30 wystawców z różnych regionów Polski. Wśród nich znajdą się przedstawiciele Radzynia Podlaskiego, Hajnówki, Międzyrzeca Podlaskiego, Sońska, Mielnika, Wasilkowa, Siedlec, Łukowa, Lublina oraz oczywiście Łosic i powiatu łosickiego. Stoiska zostaną wypełnione po brzegi wyrobami regionalnymi, ręcznie wykonanymi ozdobami wielkanocnymi oraz produktami prosto od lokalnych rękodzielników.

W ofercie jarmarku znajdą się tradycyjne palmy, pisanki, stroiki wielkanocne oraz świąteczne wypieki takie jak baby, babki wielkanocne, keksy, mazurki czy mrowisko. Nie zabraknie również pysznego miodu, tłoczonych na zimno olejów, domowych przetworów oraz wędlin staropolskich wytwarzanych na bazie naturalnych przypraw. Miłośnicy serów będą mieli okazję skosztować wyrobów z przydomowej serowarni, takich jak sery korycińskie, wędzone, dojrzewające, twaróg czy masło wiejskie. Na jarmarku nie zabraknie również potraw tatarskich, ręcznie wykonanych ozdób, świec, mydełek, wyrobów z karmelu, a także chlebów żytnich wypiekanych na bazie naturalnego zakwasu.

Jarmark nie byłby kompletny bez atrakcji dla najmłodszych. Dla dzieci w wieku 7-13 lat przygotowane zostaną świąteczne warsztaty artystyczne, gdzie będą mogły stworzyć urocze baranki wielkanocne pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Łosicki Dom Kultury także przygotował coś specjalnego – wyprzedaż garderobiana z dziecięcymi ubraniami oraz możliwość nabycia regionalnych książek, magnesów i kubeczków z herbem Łosic.

Głównym punktem programu będzie podsumowanie i wręczenie nagród w dwóch konkursach: plastycznym „Łosicka pisanka” oraz kulinarnym na „Najlepszą Babkę Wielkanocną”. Po oficjalnej części zapraszamy mieszkańców oraz gości na degustację konkursowych wypieków.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia VIII Łosickiego Jarmarku Wielkanocnego, który nie tylko promuje lokalną kulturę i tradycje, ale również stanowi doskonałą okazję do spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze, odkrywania nowych smaków i zdobycia unikatowych ozdób na świąteczny stół. Do zobaczenia w sobotę w Parku Miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka w Łosicach!

Reklama
Poprzedni artykułInformacje z Mazowsza 51
Następny artykułLiteratura w Obrazach: Konkurs Plastyczny dla Małych i Dużych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj