Łosicka OSP doposażona w nowy sprzęt

0
563

Nowy pojazd ratowniczy do prowadzenia działań w trudnych warunkach oraz wysokiej klasy agregat prądotwórczy trafiły na wyposażenie miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. – Jestem przekonany, że zakupiony sprzęt wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców – cieszy się z zakupu burmistrz Mariusz Kucewicz. 

Reklama

Nowe sprzęty zakupiono dzięki dofinansowaniom z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pieniądzom pochodzącym z budżetu miasta i gminy. Oficjalne przekazanie zakupionych sprzętów odbyło się 16 marca, na placu przy OSP w Hołubli. Akt przekazania z rąk wiceministra zdrowia Waldemara Kraski i zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP starszego brygadiera Rafała Zimochockiego odebrał prezes OSP Łosice dh Sławomir Zaniuk. W uroczystości uczestniczyli także burmistrz Mariusz Kucewicz, komendant KP PSP w Łosicach Mariusz Popławski oraz druhowie strażacy z PSP i OSP w Łosicach wraz z zaproszonymi gośćmi.

Do miejscowej jednostki OSP trafił nowy pojazd ratowniczy UTV Ranger 570 SP HUNTER, do prowadzenia działań ratowniczych w trudnych warunkach terenowych. W zakupie auta partycypowało MSWiA, które dołożyło 85 tys. zł do inwestycji. Z budżetu miasta dołożono natomiast 8 tys. zł.

Łosicka ochotnicza straż pożarna otrzymała również nowoczesny agregat prądotwórczy Pezal PDE140RST3 z panelem sterowania ComAp II3-AMF25. Zgodnie ze specyfikacją moc maksymalna agregatu wynosi 149 kVA/119 kW. Pojemność zbiornika paliwa to 265 l, co pozwala na 9,3 mth ciągłej pracy przy 100% obciążeniu. Środki na zakup agregatu pochodzą z dotacji z MSWiA w kwocie 35 tys. zł, WFOŚiGW w kwocie 41,5 tys. zł oraz z budżetu miasta w kwocie 42 tys. zł.

– Jestem przekonany, że zakupiony sprzęt do jednostki OSP w Łosicach wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Nowy pojazd doskonale sprawdzi się w trudnodostępnym terenie, podczas akcji poszukiwawczych czy rozległych łąk gdzie nie można wjechać ciężkim sprzętem, co wpłynie na mobilność i dyspozycyjność jednostki. Agregat prądotwórczy w razie awarii również spełni swoje zadanie – mówi burmistrz Mariusz Kucewicz.

Fot. UMiG Łosice/Facebook

Reklama
Poprzedni artykułDzieci pożegnały Zimę
Następny artykułKupię monety, medale wojskowe, znaczki pocztowe