Łosice solidarne z Ukrainą

0
627

Od poniedziałku rusza na terenie miasta i gminy Łosice zbiórka darów, które zostaną przekazane miastu Przemyślany (nasze ukraińskie miasto partnerskie). – Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc w zbiórce, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewni konkretną pomoc poszkodowanym na miejscu – apeluje burmistrz Łosic, Mariusz Kucewicz.

– Obecna sytuacja na Ukrainie w największym stopniu dotyka tych najbardziej bezbronnych, ludność cywilną, kobiety, dzieci oraz osoby starsze. Nie wiem co się stanie w ciągu najbliższych dni, scenariusze nie są optymistyczne, a już teraz wielu ludzi potrzebuje pomocy – mówi burmistrz Mariusz Kucewicz.

Reklama

Włodarz przypomina też o mieście partnerskim, jakie Łosice mają właśnie na Ukrainie. – Miasto Przemyślany w obwodzie lwowskim na Ukrainie to nasze miasto partnerskie, z którym od kilkunastu lat współpracujemy. W geście solidarności z Ukrainą, w odpowiedzi na atak ze strony Rosji, Łosice, nie pozostają obojętne na krzywdę nie tylko naszych przyjaciół w Przemyślanach, ale wszystkich obywateli Ukrainy. Od kilku dni jestem w kontakcie z Zozulya Oleksandr – Burmistrzem Miasta Przemyślany. W rozmowie telefonicznej Burmistrz Przemyślan zwrócił się do mnie z prośbą o pomoc dla ukraińskich obywateli, którzy licznie przybywają do Przemyślan w celu schronienia. Takich osób jest coraz więcej. W związku z tym zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc w zbiórce, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewni konkretną pomoc poszkodowanym na miejscu – apeluje burmistrz.

Zgodnie z ustaleniami, Ukraińcom potrzebne są przede wszystkim: śpiwory, karimaty, materace, żywność o długim terminie przydatności oraz do szybkiego przygotowania. Przydatne też będą kartony do pakowania darów. Mariusz Kucewicz zapewnia, że wszystkie zebrane rzeczy jak najszybciej zostaną dostarczone do osób potrzebujących przebywających w Przemyślanach.

Artykuły można przynosić od poniedziałku 28 lutego do czwartku 3 marca do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach przy ul. Handlowej 7 w godzinach od 14.00 do 18.00 oraz we wszystkich jednostkach OSP na terenie naszej gminy w godzinach od 16.00 do 18.00.
Wszelkie pytania oraz każdą formę pomocy należy zgłaszać do komendanta Straży Miejskiej – Tomasza Zienkiewicza tel.605 431 439 oraz w godzinach pracy Urzędu do Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Łosice – Małgorzaty Łaskiej tel. 83 306 88 23.
-Dziękuję wszystkim, którzy nie są obojętni na krzywdę osób dotkniętych ogromnym dramatem jakim jest wojna. Módlmy się o pokój dla Ukrainy. Перемишлянська міська рада Zozulya Oleksandr jesteśmy z Wami! – mówi burmistrz.
Reklama
Poprzedni artykułWOT: zmiana statusu do natychmiastowego stawiennictwa żołnierzy
Następny artykułKoordynacja działań pomocowych na terenie powiatu i gmin