Łosice.info w jednym teamie z TVN – żart na Prima Aprilis

0
848

Edit: Oczywiście News był żartem na Prima Aprilis 😉

Koncern Warner Bros. Discovery, a dokładnie polska stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN wykupiła część udziałów w portalu Łosice.info. Dzięki fuzji portal zyskał nie tylko zaplecze merytoryczne w postaci dziennikarzy i redaktorów stacji, ale także nową przestrzeń do publikacji artykułów.

Reklama

Z przyjemnością informujemy, że już w 15 kwietnia zobaczycie portal w całkowicie nowej odsłonie. Obok lokalnych spraw znajdziecie tu również ważne artykuły stacji TVN, ustalenia śledztw dziennikarskich oraz codziennie newsy ogólnopolskie.

– Od dłuższego czasu prowadziliśmy rozmowy z koncernem Warner Bros. Discovery w sprawie sprzedaży części udziałów do portalu Łosice.info. Stacja TVN w zeszłym roku złożyła nam propozycję fuzji, prowadzi bowiem kampanię rozbudowy stacji o grupę nowych lokalnych wydawców. Ostatecznie umowa o ścisłej współpracy została podpisana jeszcze w grudniu 2022 roku, a z końcem marca doszło do wykupienia części udziałów do portalu. Cieszymy się, że tak duży gracz na rynku mediów uznał nasz portal za źródło ważnych lokalnych informacji – mówi wydawca portalu, Grzegorz Wanelski.

Zgodnie z założeniami umowy fuzyjnej stacja TVN będzie wspierać dziennikarzy portalu zarówno w kwestiach merytorycznych, jak i w postaci zaplecza prawnego, profesjonalnego fact checkingu oraz zapewnienia środków na prowadzenie śledztw dziennikarskich opartych na lokalnych historiach.

– Dziennikarze mniejszych mediów lokalnych borykają się nie tylko z problemami finansowania bieżącej działalności ale również z brakiem profesjonalnego doradztwa prawnego czy merytorycznego. Natomiast duże media potrzebują nie tylko ogólnopolskich tematów ale również tematów lokalnych. By znaleźć panaceum na zaspokojenie potrzeb obu rodzajów mediów postanowiliśmy, że nawiążemy współpracę z małymi redakcjami, co – w naszym odczuciu – pozwoli na szybki przepływ informacji. Pozwoli z jednej strony na uzyskanie wsparcia przez lokalnych dziennikarzy i pozyskanie dobrych tematów i materiałów do wykorzystania przez ogólnopolską stację – wyjaśnia David Herbnaski z zespołu prasowego Koncernu Warner Bros. Discovery.    

Pierwsze wspólne materiały już zostały przez redakcję zrealizowane we współpracy z redakcją TVN24. Już wkrótce zostaną opublikowane.

Reklama
Poprzedni artykułMonar Moje Ocalenie to żywa historia wychodzenia z nałogu
Następny artykułKolejne inwestycje w gminie Sarnaki