kto i komu zabrał stadion?

63
2917

Na ogrodzeniu miejskiego stadionu pojawił się transparent z wypisanym hasłem „#Oddajcie Stadion”. Zapytaliśmy Dyrektorkę Łosickiego Domu Kultury, Dorotę Kozłowską kto i komu stadion zabrał.

– Stadion jest otwarty bez ograniczeń dla mieszkańców trenujących lekkoatletykę. Nie zamykamy go, zatem o każdej dogodnej porze można z niego skorzystać. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy gruntowny remont obiektu zatem amatorzy sportów mają do dyspozycji odnowioną bieżnię wraz z infrastruktura towarzyszącą – wyjaśnia dyrektorka ŁDK Dorota Kozłowska.

Przypomnijmy, że inwestycja została wsparta pieniędzmi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na ten cel miasto pozyskało 1 mln zł, natomiast blisko 700 tys. zł gmina dołożyła z własnego budżetu. Dodatkowo wykonano także remont budynku siłowni z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego. W sumie na kompleksową modernizację obiektu przeznaczono ponad 2 mln zł.

Remont obiektu objął zarówno wertykulację, aerację, piaskowanie i posianie murawy, oraz unowocześnienie i rozbudowę infrastruktury sportowej. Wykonano system drenażu i nawodnienia, a także wybudowano przyłącza kanalizacji deszczowej. Inwestycja pozwoliła również na budowę nowego systemu oświetlenia i nagłośnienia, wraz z kompleksową modernizacją infrastruktury towarzyszącej.

To jednak nie koniec zmian jakich doczekał się miejski stadion. Szczególnie dobrą wiadomością dla lekkoatletów jest informacja o gruntownej modernizacji bieżni i budowie skoczni do trójskoku i skoku w dal. Kibice spotkań futbolowych i innych rozgrywanych na obiekcie konkurencji cieszą się natomiast z wyremontowanych zadaszonych trybun. Nie zapomniano również o bezpieczeństwie zarówno sportowców, kibiców, jak i samego obiektu – dlatego założono sieć monitoringową.

Skąd zatem transparent z hasłem sugerującym, że obiekt jest zamknięty dla mieszkańców? Ustaliliśmy, że sprawa związana jest z faktem, że do czasu urośnięcia nowej murawy na stadionie nie odbywają się mecze piłki nożnej miejscowego klubu sportowego.

– Chciałabym zapewnić, że czasowe zawieszenie możliwości rozgrywania meczy piłki nożnej nie jest związane ze złą wolą administratora obiektu, ale z faktem, że nowo wysiana murawa nie zdążyła jeszcze urosnąć. Nie mogę dopuścić by wielomilionowa inwestycja została zniszczona. Część zasianej trawy dopiero kiełkuje. Trwają intensywne prace pielęgnacyjne – nawożenie i nawodnienie płyty stadionu. Gdyby w takich warunkach rozgrywały się mecze piłki nożnej, zawodnicy na korkach wynieśliby zapewne większość kiełkującej trawy, a nasza praca poszłaby na marne. Stadion remontowaliśmy dla wszystkich, w tym również dla miłośników piłki nożnej, wspólnie cieszyliśmy się z pozyskanych na remont pieniędzy. Przykro, że tak duży wysiłek nie jest doceniony, a nasze działania skrytykowane. Przypominam, że to ŁDK ponosi koszty meczy wyjazdowych naszych piłkarzy. Nie zostawiliśmy ich samym sobie, ale zapewniliśmy pomoc i wsparcie również finansowe na czas zakończenia procesu wzrostu nowej murawy – dodała Dorota Kozłowska.

Zasadnym zatem jest zastanowienie się czy zawieszone hasło wyraża wolę mieszkańców, czy tylko wąskiej grupy sympatyków piłki nożnej, którzy nie chcą dostrzec i obiektywnie ocenić faktów.

Reklama

63 KOMENTARZE

 1. Rozbrajające ostatnie zdanie! Co ma do tego burmistrz? Skąd w ogóle takie wnioski? Jakieś informacje potwierdzające ze Ukraińcy mają się lepiej niż nasza młodzież? Może warto by wymyśleć jakiś nowy argument niż ten z wysiedleńcami, bo zrobił się już trochę nudny i nadużywany?
  Smutne jest bardzo takie ograniczone patrzenie nie zwracając uwagi na to, że trzeba po prostu poczekać! Jeżeli młodzież będzie szanowała odnowiony obiekt to na pewno będzie on dostępny publicznie dla każdego bez wyjątku.

  • Z fb burmistrza „Modernizacja stadionu obejmie: wymianę darni na płycie boiska, system drenażu i nawodnienia, przyłącze kanalizacji deszczowej, pompownię podnoszącą ciśnienie, system oświetlenia i nagłośnienia oraz infrastrukturę towarzyszącą – bieżnie, trybuny.” Jak widać ogrodzenia tam nie ma.

   Modernizacja miała kosztowała prawie 2 mln (pierwotnie zakładano 500 tyś mniej), 1 mln z dotacji reszta gmina. Ogrodzenie jak widać stoi i ma się dobrze.

 2. A kedy pan Morawiecki zawita w koncu w naszym miescie, I otworzy oficjalnie nasz nowy most ?. Wybory coraz blizej, a czas biegnie nieublaganie. Panie Premierze, czekamy !!! Przy okazji mozna zahaczyc o nadajnik w Chotyczach. Juz funkcjonuje od piecdziesieciu lat ale to drobiazg …

  • A na poważnie, to po raz kolejny przepalasz temat. O wiele bardziej palącym problemem są zapowiedzi kolejnych socjalów, typu 800+ czy darmowe mieszkania, które poskutkują tylko wzrostem inflacji i dalszym nakręceniem spirali płacowo-cenowej. No ale tego nie skrytykujesz, po Tusk, swego czasu pierwszy „liberał”, jest za tym i sam to promuje. Pamiętaj Anonimie, po to Pan Bóg dał Ci rozum i godność byś ich używał 😉

 3. Nowy cud na „zjednoczonej prawicy”. ZERO przeobrazilo sie w KROWE, Na dodatek okazalo sie, ze pan Morawiecki to nie tylko bankier, pszczelarz, strateg wojskowy i „otwieracz”, ale i rolnik, ktory zna sie na bydle rogatym. Innymi slowy: czlowiek orkiestra ….

 4. Juz widzimy jaka jest PiS-owska narracja na przyszle wybory. Tym razem to nie niebezpieczni uchodzcy, nie wrogowie z LGBT. Tym razem to beda „przedstawiciele Kremla”. Kazdy kto zadaje niewygodne PiS-owi pytanie, od razu staje sie agentem Rosji. Wyglada na to, ze kobieta ktora podczas spaceru w lesie, znalazla ruska rakiete niedaleko Bydgoszczy, jest typowym ruskim szpiegem. Panowie i Panie z PiS, zabronicie spacerow po lesie, a co …. macie przeciez wiekszosc w Sejmie ……

  • Ba, małe tego, w tamtym czasie powszechna była narracja by dokonać segregacji na obywateli dwóch kategorii: zaszczepionych i niezaszczepionych. Oj Anonimie, chyba masz demencję, jeśli uważasz, że PO to powiew „świeżości”…

 5. Dzisiaj pan prezydent Andrzej D. prywatnie doktor prawa i absolwent UJ, „odtrabil” rozpoczecie polowania na Donalda Tuska. Panie prezydencie Andrzeju D. ten „smrod” bedzie pana scigal az do konca. Skonczy pan na smietniku historii.

  • Nieee, tylko Ciebie onucko 😉 Najpierw zbadają Cię pisowcy, a potem pożrą Cię Twoi (pamiętaj! Rewolucja pożera własne dzieci! Oraz gdy pożyteczni idioci są już niepotrzebni odstawia się ich w kąt. Tego uczy historia, trza było jej się uczyć 😉 )

 6. Sasiedzie, kolego, przyjacielu, do twoich drzwi zakrada sie ohydna tyrania. Obudz sie i otworz oczy. Nie pozwol aby nikczemnosc, pogarda i zlo, zniewolilo twoja dusze. 4 czerwca mozesz stanac w obronie demokracji i wolnosci. Przylacz sie do marszu. Reaguj zanim nie bedzie za pozno. !!!!!

  • Anonim ma rację! Przyłączcie się do marszu 4 czerwca przeciwko „drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu”! Iddźie razem z człowiekiem, który najlepiej oddaje te trzy hasła (lata 2007-2014, pamiętamy…)

  • „Nie pozwol aby nikczemnosc, pogarda i zlo, zniewolilo twoja dusze” ale żeś teologicznie zajechał, Anonim robi się na drugiego JPII albo Wyszyńskiego (niestety sporo Ci brakuje 😉 ) Ale idźcie, bo Anonim nie może, przykuli go łańcuchami do kompa i kazali trollować 🙁 Także za wolność Anonima i Waszą!

 7. A, i żeby nie było Anonimie, nie jestem za tą ustawą, moim zdaniem to niekonstytucyjny bubel prawny, ale też nie jestem za Tuskiem i resztą tak zwanej „opozycji”, gdyż gdy tylko przejmą władzę, to nie przywrócą praworządności, a pod płaszczykiem „żeby nigdy PiS nie wrócił do władzy”, ograniczą nasze prawa jeszcze bardziej. Także tak czy tak jesteśmy w kropce….

  • O, Anonimie nie mówiłeś, że utożsamiasz się jako kobieta… Chyba, że to Twój kolejny „genialny” pomysł, by stworzyć „wrażenie”, że ktoś Cię wspiera. Ale jak takie robisz rzeczy, to kup se klawiaturę z polskimi znakami i zmień styl 😉

 8. E, Anonimie mam dwa pytania. 1. Czy marsz 4 czerwca idzie też w obronie niezależnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa? 2. Czy idea niezależnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa jest Ci bliska i się z nią utożsamiasz? Bardzo mnie to ciekawi…

 9. Dzisiaj pan prezydent Andrzej D. dal popis typowego pisowskiego „meza stanu”. Na poczatku tygodnia podpisuje ustawe „Lex Tusk”, a dzisiaj juz ja nowelizuje. Kolejna zenada, chociaz tym razem tez krzyczal, ale nie tak glosno !!!!! Zenada mija, ale wstyd pozostanie na dlugo, panie Adrianie. Marsz 4 czerwca w Warszawie, to tez „Kozakiewicza gest” pod jego adresem ………

  • E, Anonimie mam dwa pytania. 1. Czy marsz 4 czerwca idzie też w obronie niezależnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa? 2. Czy idea niezależnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa jest Ci bliska i się z nią utożsamiasz? Bardzo mnie to ciekawi…

  • E, Anonimie mam dwa pytania. 1. Czy marsz 4 czerwca idzie też w obronie niezależnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa? 2. Czy idea niezależnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa jest Ci bliska i się z nią utożsamiasz? Kiedy w końcu na nie odpowiesz tchórzu?

 10. Jak widać Anonim sam, bez dyspozycji z partii, nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania. A zadałem je nie bez powodu. Otóż organizator marszu 4 czerwca, Donal Tusk, w jednym z ostatnich wywiadów wprost zwrócił się do niezależnych mediów, by zostawili go i jego partię w spokoju, a skupili się wyłącznie na atakach na obóz rządzący. Ba mało tego, zrzucił na wolne media winę za porażki PO w poprzednich wyborach. Tutaj macie link: https://www.wprost.pl/kraj/11231752/donald-tusk-oczekuje-od-mediow-krytycznego-podejscia-do-rzadzacych-a-nie-do-opozycji.html

  • Także teraz trzeba postawić sobie należy pytanie. Czy warto jest legitymizować kogoś, kto wzywa by media atakowały wyłącznie jedną opcję polityczną (przypominam, że opozycja rządzi w Senacie i większości samorządów), który zrzuca na dziennikarzy odpowiedzialność za własne porażki wyborcze, bo miały czelność informować o czyichś działaniach i de facto chce powołania swojej własnej TVPO? Także póki te dziadki są u władzy, to nic się nie zmieni…

 11. Jutro w niedziele 4 czerwca, w samo poludnie, idziemy, aby pokazac pisowskiej holocie ze jestesmy gotowi bronic DEMOKRACJI.
  Normalnosc musi do nas wrocic. Nie zaspij, bo Cie przeglosuja ………

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.