KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA – TO DZIAŁA!

0
173

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stała się popularnym komunikatorem pomiędzy mieszkańcami i policjantami. To sposób na poprawę bezpieczeństwa w najbliższej okolicy.

Początek lata, zbliżające się wakacje, pikniki, to doskonała okazja żeby porozmawiać zarówno o sposobach na bezpieczne spędzenie wakacji, jak i możliwościach wpływania na poziom poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Łosiccy dzielnicowi i profilaktyk spotykają się z mieszkańcami, samorządowcami, pracownikami placówek kultury i oświaty, coraz częściej nie tylko informują o funkcjonowaniu mapy, która jest znana od 2016 roku, ale odpowiadają na nurtujące mieszkańców pytania z nią związane. KMZB stała się skuteczną wskazówką, gdzie może być łamane prawo i jak skutecznie eliminować sytuacje, w których mieszkańcy czują się zagrożeni.

Reklama

Jeśli chcesz przekazać informację policjantom, dokonać zgłoszenia drogą elektroniczną i zupełnie anonimowo, wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu. Aplikacja jest bezpłatna i intuicyjna w obsłudze. Przy wyborze zagrożenia, które chcesz zgłosić  wybierz rodzaj zagrożenia i miejsce jego występowania, możesz dodatkowo wprowadzić datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także dodać załącznik, np. zdjęcie.

Po kliknięciu „zgłoś” informacja trafi do policjantów z różnych komórek, a na mapie możesz sprawdzić po kolorze, na jakim jest etapie weryfikacji. Wszystkie informacje dotyczące obsługi aplikacji i zmian statusu zgłoszenia są opisane w czytelnych zakładkach.

Pamiętaj, że zgłoszenie w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpi potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

asp. Nina Zaniewicz

Reklama
Poprzedni artykułPracownicy | Leasing Pracowników
Następny artykułPiknik nad stawem