KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA – TO DZIAŁA!

0
154

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stała się popularnym komunikatorem pomiędzy mieszkańcami i policjantami. To sposób na poprawę bezpieczeństwa w najbliższej okolicy.

Początek lata, zbliżające się wakacje, pikniki, to doskonała okazja żeby porozmawiać zarówno o sposobach na bezpieczne spędzenie wakacji, jak i możliwościach wpływania na poziom poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Łosiccy dzielnicowi i profilaktyk spotykają się z mieszkańcami, samorządowcami, pracownikami placówek kultury i oświaty, coraz częściej nie tylko informują o funkcjonowaniu mapy, która jest znana od 2016 roku, ale odpowiadają na nurtujące mieszkańców pytania z nią związane. KMZB stała się skuteczną wskazówką, gdzie może być łamane prawo i jak skutecznie eliminować sytuacje, w których mieszkańcy czują się zagrożeni.

Jeśli chcesz przekazać informację policjantom, dokonać zgłoszenia drogą elektroniczną i zupełnie anonimowo, wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu. Aplikacja jest bezpłatna i intuicyjna w obsłudze. Przy wyborze zagrożenia, które chcesz zgłosić  wybierz rodzaj zagrożenia i miejsce jego występowania, możesz dodatkowo wprowadzić datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także dodać załącznik, np. zdjęcie.

Po kliknięciu „zgłoś” informacja trafi do policjantów z różnych komórek, a na mapie możesz sprawdzić po kolorze, na jakim jest etapie weryfikacji. Wszystkie informacje dotyczące obsługi aplikacji i zmian statusu zgłoszenia są opisane w czytelnych zakładkach.

Pamiętaj, że zgłoszenie w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpi potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

asp. Nina Zaniewicz

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.