Zapraszamy na koncert walentynkowy zespołu Fatum, który odbędzie się 14 lutego w Łosickim Domu Kultury.
Zespół „Fatum” powstał w Siedlcach na przełomie lat 69/70, jako młodzieżowy zespół bigbeatowy opierający swój repertuar na coverach takich grup, jak Breakout, Led Zeppelin, Deep Purple, The Animals, Jimi Hendrix itp.  Jego członkowie oprócz utworów „zapożyczonych” zbudowali również dość imponującą propozycję utworów własnych.
W tamtym czasie „Fatum” uczestniczył w wielu znaczących wydarzeniach muzycznych w swoim regionie występując m.in. na: Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Siedlcach, siedleckich Gitariadach, Mazowieckiej Giełdzie Piosenki w Mławie i wielu innych. Grali także na balach, zabawach i studniówkach itp. w szkołach siedleckich, choć nie tylko, ale także w Węgrowie, Międzyrzecu, Sokołowie Podlaskim itp. Co ciekawe wystąpił również z koncertem na scenie warszawskiej Stodoły.
Dzieje grupy „Fatum”, to rozstania i powroty. Po wielu zawieruchach ostatecznie zespół wznowił swoją działalność pod koniec 2017 roku w nieco zmienionym składzie w stosunku do swego pierwowzoru.
Obecni członkowie grupy, to: leader, wokalista i gitarzysta – Marek Somla, Marek Mioduszewski – g. basowa, Wojciech Ciekot – instrumenty klawiszowe i Andrzej Wereda – perkusja.
Obecnie kierunki ich muzyki, wytyczają tacy muzycy, jak Tadeusz Nalepa, Terry Evans, Buddy Guy, Eric Clapton, Johnny Winter, Johny Mayall, Robert Cray, Hubert Sumlin, B. B. King, ZZ TOP, Albert King itp. Nie zrezygnowali oczywiście ze swojej własnej twórczości komponując i grając utwory własne.
Ulubione otoczenie, które preferują muzycy to kameralne gremia oraz miejsca sprzyjające wytwarzaniu specyficznej atmosfery oraz wzajemnej więzi emocjonalnej zespołu ze słuchającymi ich koncertów, czyli zazwyczaj są to kluby, bądź puby.
Nowe rozdanie w wydaniu “Fatum” wciąż nabiera tempa. Zespół sporo koncertuje, a w 2019 roku zamierza wydać swą pierwszą płytę opartą na własnych utworach, upamiętniająca przekrojowo historię zespołu. W tym przedsięwzięciu uzyskali niebagatelną pomoc w postaci Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce w 2019 roku