Już wkrótce Tropem Wilczym i Mistrzostwa Polski ZSS Sprawni-Razem w Biegach przełajowych

0
96

Na 24 września zaplanowano jubileuszową, X łosicką edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, która po raz kolejny odbędzie się w malowniczej scenerii lasu w Jeziorach. Tego dnia również odbędą się Mistrzostwa Polski ZSS Sprawni-Razem w Biegach przełajowych

Tegoroczna jubileuszowa edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” została zaplanowana na najbliższą sobotę – 24 września. Trasę wytyczono leśnymi duktami w miejscowości Jeziory pod Łosicami.  Dystans biegu wynosi 1963 m i jest symboliczny – nawiązuje do roku śmierci uznanego za ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalek”, który zginął w dniu 21.10.1963 roku.

Reklama

W ramach wydarzenia zaplanowano bieg w kategorii open kobiety i mężczyźni oraz nordic walking open kobiety i mężczyźni. Dodatkowo, dla najmłodszych uczestników oraz ich rodzin utworzono kategorię specjalną biegu – bieg rodzinny – który zaplanowano na odcinku 0,5 km.

Bieg rozpocznie się w samo południe, natomiast weryfikacja zapisanych uczestników rusza już o godz. 10.00 i potrwa do godz. 11.45. Zgłoszenia udziału w biegu przyjmowane są do dnia 23.09.2022 r. do godz. 15.00 poprzez formularz zgłoszeniowy: https://elektronicznezapisy.pl/event/7487/strona.html lub 24.09. w biurze zawodów – Jeziory od godz. 10:00 do godz. 11:45.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami biegu jest miasto i gmina Łosice oraz Łosicki Dom Kultury przy współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja w Warszawie.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM:
https://gminalosice.pl/pl/wydarzenia/jubileuszowa-x-edycja-biegu-pamieci-zolnierzy-wykletych-tropem-wilczym.html

Tego dnia również odbędą się Mistrzostwa Polski ZSS Sprawni-Razem w Biegach przełajowych. Konkurencje zostały rozegrane w 4 kategoriach, trasy biegu poprowadzono leśnymi drogami w Jeziorach. Będzie to nie tylko okazja do sprawdzenia się w sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim integracja młodych sportowców i kadry. Głównym Organizatorem jest Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach.

Reklama
Poprzedni artykułCinema Lumiere zaprasza
Następny artykułInauguracja Roku Akademickiego UTW