Jarmark i wigilia w centrum miasta

0
159

Ponad 30 wystawców zaprezentuje swoje wyroby na Jarmarku Bożonarodzeniowym, który zaplanowano na najbliższą sobotę. Tego dnia w parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka z mieszkańcami na wigilii miejskiej spotka się również burmistrz i radni. 

– W najbliższą sobotę zapraszamy do Łosic na wigilię miejską połączoną z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Wszystko to odbędzie się w Parku Miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka. Początek o godzinie 9:00 – zachęca do udziału Dorota Kozłowska, dyrektorka miejscowego domu kultury.

Reklama

Udział w Jarmarku potwierdziło ponad 30 wystawców m.in. z miejscowości: Hajnówka, Nadarzyn, Wasilków, Mrozy, Janów Podl., Rossosz, Puławy, Krześlin, Sońsk, Międzyrzec Podlaski, Sokołowa Podl., Słomianki, Mogielnicy, Turze Rogi, Jasionówki oraz z Łosic i z powiatu łosickiego.

Na kiermaszowych stoiskach znaleźć można będzie prawdziwe „cudeńka” – robione są z sercem domowe i pyszne przetwory, stoiska z regionalnym rękodziełem oraz tradycyjne akcesoria świąteczne jak: stroiki, bombki, świece, ozdoby, które do każdego z domów wniosą świąteczny klimat. Nie zabraknie także stoisk ze swojskimi wędlinami, chlebami żytnimi wypiekanymi na bazie naturalnego zakwasu w piecu ceramicznym, serami podpuszczkowymi i pleśniowymi, masłem, pierogami, słodkościami w karmelu oraz piernikami i ciastami świątecznymi i wiele, wiele innych produktów lokalnych – wymienia Dorota Kozłowska.

Jarmark zakończy Wigilia Miejska, którą zaplanowana na godz. 14:30, Tego dnia nie zabraknie życzeń, dzielenia się opłatkiem, tradycyjnych potraw, wspólnego kolędowania z grupami i zespołami: „Sąsiadeczki”, „Zakrze Śpiewa”, Studiem Piosenki ŁDK, ZPiT Mała Ziemia Łosicka, skrzypaczką Oliwią Spychel, Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej. Jak zapewniają organizatorzy miasto odwiedzi też św. Mikołaj, który z pewnością przywiezie prezenty dzieciom. – Wśród aromatycznych wypieków poczujcie z nami czar i magię świąt Bożego Narodzenia. Przyjdźcie, zobaczcie i dajcie się oczarować w ten magiczny czas. Czekamy na was w sobotę 17 grudnia w godz. 9:00-16:00 – zaprasza Dorota Kozłowska.

Reklama
Poprzedni artykułSpotkanie z seniorami w ramach kampanii mazowieckich policjantów „Świadomy-Czujny-Bezpieczny”
Następny artykułMonocykl elektryczny Inmotion V11 2200W 1500Wh 84V 18×3