Inflacja uderza w mazowieckie szpitale i kulturę

439
1684

Rosnące ceny żywności, towarów, usług czy mediów odbijają się negatywnie nie tylko na naszych portfelach, ale i budżetach mazowieckich szpitali i jednostek kultury. Samorząd województwa bije na alarm – nawet 5-krotny wzrost kosztów i apeluje do rządu o podjęcie zdecydowanych kroków w tej sprawie.

Reklama

Samorząd Mazowsza prowadzi 25 podmiotów leczniczych i 30 instytucji kulturalnych. Na skutek wzrostu cen energii elektrycznej, gazu, leków czy materiałów medycznych rok do roku (2021-2022) koszty funkcjonowania szpitali wzrosły o ponad 13,8 mln zł! Także marszałkowskie instytucje kultury mogą wkrótce odczuwać duży wzrost cen energii. A może być jeszcze gorzej. GUS podał, że inflacja w sierpniu skoczyła do 16,1 proc., choć przewidywania ekspertów mówiły o 15,4 proc.1

Jak podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, sytuacja szpitali jest trudna. –Inflacja, która jest oficjalnie na poziomie 17,2 proc. obejmuje wszystkie towary, natomiast koszt towarów i usług w obszarze ochrony zdrowia jest znacznie wyższy. W tej chwili największym naszym wyzwaniem są ceny energii elektrycznej. Szpitale otrzymują oferty o 500 proc., a nawet o 800 proc. wyższe. To powoduje, że praktycznie nie można stworzyć planów finansowych czy budżetów. Sytuacja jest dramatyczna. Dlatego apeluję do rządu – to na Waszych barkach leży ogromna część odpowiedzialności za służbę zdrowia, edukację czy bezpieczeństwo publiczne.

Prosta droga do…

Szefowie lecznic też się obawiają przyszłości. Mimo, że zakupy energii dla jednostek samorządu są zwykle dokonywane w grupach, co pozwala uzyskać korzystniejsze ceny zwłaszcza dla mniejszych podmiotów, niektóre instytucje muszą liczyć się z ponad 4- czy 5-krotnym wzrostem. Do szpitali, które w najbliższym czasie muszą liczyć się ze wzrostem kosztów energii należy m.in. SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym. Jak mówi dyrektor placówki Robert Lasota, obecna stawka za energię elektryczną wynosi dla szpitala 0,33 zł/kWh brutto, a w nowej umowie, od 1 stycznia 2023 roku, wzrosła do prawie 2 zł za kilowatogodzinę. – W tym roku za energię elektryczną zapłacimy około 630 tys. zł, a w roku przyszłym przy takim samym zużyciu aż 3 mln 230 tys. zł – to wzrost o 2,6 mln zł. Ponad pięciokrotna podwyżka oznacza, że szpital po raz pierwszy od 7 lat nie będzie w stanie zapłacić rachunków z uzyskanych z NFZ przychodów – dodaje dyrektor szpitala w Dziekanowie.

Nowe, niemal 5-krotnie droższe umowy na dostawę energii elektrycznej czekają też m.in. szpital w Tworkach (przewidywany wzrost o ok. 5 mln zł) czy Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku (szacowany wzrost o ok. 14 mln zł). Szpitale borykają się jednak nie tylko z cenami energii. W szpitalu Bródnowskim koszty wyżywienia pacjentów mają wzrosnąć o prawie 40 proc. Drożeją także nierefundowane leki, sprzęt jednorazowy czy papier potrzebny do tworzenia dokumentacji.

Kasy wystarczy na dwa miesiące

W trudnej sytuacji finansowej są też wszystkie szpitale powiatowe (blisko 50 placówek na Mazowszu), o czym rozmawiano podczas sejmikowej Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej. Poza dyrektorami mazowieckich lecznic powiatowych w spotkaniu wziął udział szef Oddziału Mazowieckiego NFZ Zbigniew Terek.

Przewodniczący sejmikowej komisji zdrowia i klubu Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Strzałkowski alarmuje, że relacje dyrektorów szpitali powiatowych wywołują przerażenie. Mimo tego, że znaczna ich część przyjęła propozycję aneksów umów z NFZ, to już dziś jasno mówią, że zaoferowane przez fundusz pieniądze nie pokrywają nawet wydatków na wynagrodzenia po podwyżkach. Na ich kondycję rzutują ustawowe podwyżki płac w ochronie zdrowia, które weszły w życie 1 lipca.

Przewodniczący sejmikowej komisji wskazuje, że dyrektorzy szpitali mówią, iż do spięcia budżetu płacowego brakuje im kilkuset tysięcy złotych, co na koniec roku daje straty od kilku do 10 mln zł. – Jeśli dodamy do tego inflację, która jest znacznie wyższa, niż wskaźniki Głównego Urzędu Statystycznego, wzrost kosztów energii elektrycznej, gazu, leków, materiałów opatrunkowych czy różnego typu usług, okazuje się, że w części placówek pieniędzy wystarczy najwyżej na dwa miesiące. A to skutkować będzie zadłużeniem się szpitali, zawieszeniem działania kolejnych oddziałów, a w perspektywie najbliższego kwartału spowoduje zapaść służby zdrowia – podkreśla przewodniczący Krzysztof Strzałkowski.

Drożej także w kulturze

Wśród instytucji, które wkrótce mogą odczuć duży wzrost cen energii jest m.in. Zamek w Liwie. – Sytuacja związana z ogrzewaniem nie jest łatwa. Ze względu na to, że do miejsca gdzie znajduje się zamek nie jest doprowadzony gaz ziemny ogrzewamy wciąż węglem. Aktualnie węgla starczy nam na 3 miesiące. Staramy się więc zakręcać grzejniki i oszczędzać – podkreśla Eliza Czapska, dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.

Marszałkowskie muzea szukają oszczędności m.in. przez ograniczenie oświetlenia i ogrzewania do niezbędnego minimum. Należy jednak pamiętać, że dzieła sztuki i zabytkowe eksponaty wymagają odpowiedniej temperatury, a oszczędności nie mogą odbić się na bezpieczeństwie odwiedzających i pracowników. Możliwości instytucji są zatem ograniczone.

1 M. Fidziński, Inflacja w sierpniu – GUS podał dane… na www.msn.com/pl-pl/finanse

Materiał sponsorowany

Reklama
Poprzedni artykułSzukam pokoju
Następny artykułW październiku obłożenia schodów betonowych – rabat 15 procent

439 KOMENTARZE

 1. a ja mysle ze mowienie o inflacji to opozycyjna propaganda,
  wole kiedy pan Naczelnik Kaczynski mowi, ze po prostu ceny w koncu ” wstaly z kolan „……..

 2. ten niedolezny starzec z Zoliboza powiedzial: „dosc tego dobrego”
  no i mamy juz 1.3 mld. zlotych kar za lamanie praworzadnosci w naszym kraju,
  nie dostajemy tez pieniedzy z funduszy unijnych,
  ta Pis-owska holota kiedys za to odpowie !!!!!

 3. Nowa narracja prezesa Kaczynskiego:
  „dostaniemy pieniadze z Uni kiedy wygramy wybory”
  znaczy to, ze w Polsce rzadzi ciagle opozycja ???
  Ciemny lud wszystko kupi ……

 4. Jeszcze tydzien temu pan Morawiecki mowil, ze wniosek o pieniadze z Uni bedzie zlozony przed koncem pazdziernika. Dzisiaj mowi ze to bedzie za kilka tygodni. Wyglada na to, ze bedzie jak z jego samochodami elektrycznymi, albo ze smiglowcami Macierewicza I windami dla emerytow ……Kolejne pisowskie klamstwo

 5. Jeszcze tusz na ostatnim planie budzetowym nie wysechl, a pan Morawiecki wczoraj rano znalazl juz 14 mld oszczednosci. Panie premierze Morawiecki, niech pan to robi codziennie rano, a bedziemy bogaci…. A w budzecie Pana kancelarii sa tez military do zaoszczedzenia.

 6. Kamienie milowe wedlug PiS:
  1. Klamac trzeba nagminnie.
  2. Klamac maja wszyscy w ten sam sposob.
  3. Klamac trzeba tak bezczelnie, zeby normalnym ludziom opadaly rece z bezsilnosci.
  4. Klamac i oskarzac o te klamstwa opozycje.
  5. Byc w pierwszym rzedzie wiernych na mszach u ojca Rydzyka.

 7. A ja dzisiaj znowu uslyszalem „rechot prezesa” przed jego elektoratem w Suwalkach,
  Boze dlaczego mnie tak karzesz …….

 8. Cytat z prezesa Kaczynskiego z wczoraj;
  „polskie kobiety do 25-go zycia daja w szyje, zamiast rodzic dzieci……….”
  Jest pan wyjatkowym CHAMEM panie Kaczynski 11111

 9. Ten oblesly starzec z Zoliboza przekroczyl juz wszystkie granice przyzwoitosci.
  W nastepnych wyborach kobiety wystawia mu „laurke” !!!!!

 10. Co ta zyciowa niedolega moze wiedziec o dzieciach, kobietach i o rodzinie ?
  przeciez za towarzysza zycia ma jakiegos kocura ….

 11. A moze tego ogiera z Zoliborza wyslac do Janowa Podlaskiego do stadniny koni,
  bedzie mial okazje sie wykazac ……

 12. A ja chcialabym zapytac, „w co dawal” przez tyle lat pan Kaczynski, ze nic do tej pory jeszcze nie splodzil ?

 13. A moze trzeba wprowadzic tzw. „bykowe”, i zeby bylo progresywnie proporcjonalne do wieku „starych trutni”
  i jeszcze obowiazujace z moca wstecz, cos „na miare” tego dziada z Zoliborza …….

  • Panie Czytelniku, ta historia z torba Biedronki pelna pieniedzy juz nie obowiazuje w PiS-ie od miesiaca,
   istniala w TVPiS przez trzy dni i umarla tak nagle jak sie narodzila.
   Znowu rozczarowal mnie pan swoja wiedza ……

   • Tylko, że ja nie jestem ani z PiS-u, ani z TVP 😉 A Pan Tusk powiedział, że wspólnik Falenty jest osobą wiarygodną. Także skoro tyle wpadło hajsu, to mam nadzieję, że chociaż trochę wydał na Was – hejterzy piniędzy 😉

   • Bo wprawdzie robicie gównianą robotę, ale jakąś tam robicie. Cytując klasyka, jaka praca, taka płaca

    • No wlasnie, cytat z klasyka:
     „ojczyzne dojna zabetonuj nam ustawowo Panie” ……
     Amen

     • Proszę odpowiedzieć na moje pytanie, ile Ci bocie skapnęło? Czy robisz za darmo? Jeśli tak to jesteś gorszy od pani lekkich obyczajów, bo ona przynajmniej się ceni, a tyś frajer fuhrera 😉

 14. Panie Czytelniku, pamieta pan tego klasyka ?
  ” koncz Wasc i wstydu oszczedz ” ……….typowy PiS-owski wyborca………..

  • Miło mi, że przyznajesz się bocie do porażki 😉 (Bo chyba wiesz, że tak prosił Kmicic Pana Wołodyjowskiego, by ten skończył go upokorzać w trakcie pojedynku)

  • Po raz kolejny już piszę, nie jestem Pisowcem. Po prostu jestem przeciwko tak zwanej opozycji, gdyż 1) nie mają żadnego sensownego planu po przejęciu władzy, 2) swoimi pomysłami rozwalą gospodarkę bardziej niż Mati, 3) nie liczy się dla nich interes naszego kraju tylko własny i ich protektorów (przychodzą na myśl analogię z XVIII wieku, przecież stronnictwo hetmańskie, a potem Targowica chciała obrony obowiązującego porządku)

   • Szanowny panie Czytelniku, jesli chodzi o program opozycji na nastepne lata,
    to „posprzatanie” kraju po latach rzadow PiS-u, bedzie juz samym w sobie trudnym zadaniem. Na szczescie sa ludzie ktorzy swoja postawa wykazali ze bedzie mozna na nich liczyc.

    • Ach, już widzę to sprzątanie, które będzie polegało na obsadzeniu wszelkich stołków swoimi oraz zagwarantowaniu, by już zawsze wygrywali jedyni, słuszni kandydaci (patrz nieudaną próbę przy wyborach samorządowych w 2014 r.). A reszta pozostanie bez zmian, bo POwcy myślą, że jak wygrają, to ludzie będą chcieli powrotu do czasów przed 2014

    • Bo taka prawda, że zarówno w PO, jak i w reszcie tak zwanej opozycji nikt nie zadaje sobie trudu by przemyśleć czemu rządzi PiS. A nie rządzi dzięki socjalom, a zmianom, bo ludzie chcą zmian.

    • Oraz, co równie ważne, ludzie mieli i mają dosyć buty polityków opozycji, którzy gardzą zwykłymi ludźmi. Politycy nie widzą nas jako współobywateli, a frajerów, którym można splunąć w twarz, a i tak dalej będą na nich głosować, czego Pan jest najlepszym przykładem. No chyba, że jest Pan najemnikiem Peowców albo botem, to wtedy jest Pan panem lekkich obyczajów. A jeśli robisz hejt za free, to jesteś Tuska/Biedronia/Sikorskiego/Czarzastego i innych frajerem

     • Frajerow to sobie poszukaj u Rydzyka albo u Macierewicza w sekcie smolenskiej !!!!!!!

    • Typowa PiS-owska narracja: ” my kradniemy bo PO tez kradlo ”
     Tylko ze za czasow PO placili naszymi pieniedzmi za osmiorniczki w restauracji (40zl/kg), podczas kiedy teraz, PiS-owcy kradna miliony i marnuja cale miliardy. A poza tym, przeciez pani Szydlo mowila ze to jest ” dobra zmiana „, a kilka tygodni pozniej juz krzyczala w sejmie, ze: „nam sie te pieniadze naleza !!!! Jesli chodzi o oklamywanie ludzi, to PiS-owcy sa absolutnymi mistrzami w tej praktyce. Nawet sie z tym nie kryja bo przeciez ” ciemny lud wszystko kupi „

 15. Dzisiaj otwarcie tunelu na ” Zakopiance „.
  Najpierw w pazdzierniku uroczystosc zapowiedzi otwarcia,
  Dzisiaj otwarcia dokonuje pan Prezydent Duda, a nastepnie otwarcie pana Prezesa,
  W sumie trzy otwarcia tego samego obiektu,
  Oczywiscie tunel imienia Lecha Kaczynskiego, no bo jakze mogloby byc inaczej,
  Ale o tym, ze ponad polowe kosztow pokryla Unia Europejska ani slowa.
  No bo przeciez Unia nas okupuje ……

 16. …….Ale to nie wszystko. Na drugim biegunie, (jak donosi TVPiS), wyszlo na jaw, ze Tusk dokonal sabotazu dachu Stadionu Narodowego …

 17. Jest znowu zmiana PiS-owskiej narracji odnosnie pieniedzy z Uni. Powracaja do stwierdzenia ze jednak pieniadze sa Polsce potrzebne. Co wiecej cena pietruszki w sklepie zmalala, a wiec nie ma juz inflacji.
  Czy ciemny lud znowu to wszystko kupi ?. Bo pan Czytelnik „na pewno ” …………

 18. Trzeba powolac „podkomisje Antoniego”. On na pewno wyjasni tragedie w Przewodowie. On ma doswiadczenie w wyjasnianiu wypadkow lotniczych ………..

 19. I miał racje, bo taki sam raport wyprodukowaly Stany. Tylko Antoni wzial same obrazki a nie tresc 😀

  • Co za rozdwojenie jaźni. Łosiczanka, gorszy sort, j**** PiS, Krzysztof… Ile masz chłopie osobowości? To się leczy 😉 Przyznaj się, hajsy dostajesz od „wcielenia” czy tylko za etat?

 20. Podobno Niemcy maja nam przyslac baterie „Patriot” do obrony naszego nieba. O zgrozo, na dodatek z niemiecka obsluga. I co na to pan prezes Kaczynski ??? Przeciez oni beda mogli nas „wziac pod but” ….. Prezesie ratuj nas i Polske zbaw !!!!!!

  • Tylko nie mów, że jesteś tym idiotą, co to wierzy w mityczną „europejską solidarność” XDD

   • …….dorzuc jeszcze „wyimaginowana wspolnote” lub „ojczyzne dojna”, pis-owski ciolku

    • Czyli jednak jesteś łatwowierny niczym dziecko XDDD Lol, jak Ty żyjesz człowieku? Aaaa no tak, za hajs z hejtu ;P

 21. Brawo panie prezydencie Andrzeju Duda. Blysnal pan dzisiaj po raz ktorys z rzedu, swoja inteligencja i znajomoscia jezyka angielskiego. Przez 7 minut, myslac ze rozmawia pan z prezydentem Francji Emanuelem Macronem, opowiadal jakiemus ruskiemu zartownisiowi o aktualnej sytuacji w Europie. Prawdziwe posmiewisko. Jeden wielki wstyd, jak caly ten pis-owski rzad. !!!!!! I co na to pan Czytelnik ????

  • Przynajmniej nie uciekł z kraju, gdy grunt mu się palił pod nogami, jak taki jeden „mąż stanu” 😉 A tak się ten „monż stanu” (jakby to napisał jego partyjny kumpel (p)rezydent gajowy) zarzekał, ze nie opuści swoich, że nie będzie jak ten szczur. I nie po raz pierwszy (i ostatni skłamał)… PS Nie jestem PiSowcem, misiu mały 😉 I w sumie to było całkiem śmieszne. Buziaki Tuska bocie 😉

    • O nie tylko nie polskie kabarety! Chłop przebrany za babę, tylko nie to! :O

    • Mam pytanie, kiedy w klawiaturze zainstalujesz se polskie znaki? To by Ciebie uwiarygodniło towarzyszu Botow 😉

   • Panie Czytelniku,czy ty jestes tak naiwny, czy raczej skonczonym idiota ?????

    • Naiwny to jesteś Pan, Panie bocie. PS Zainstaluj se w końcu polskie znaki typu ń, ż, ź, ó

   • Te Pis-owskie sluzby specjalne, zajmuja sie zwalczaniem opozycji, a nie dbaniem o bezpieczenstwo kraju. Setki policjantow ochraniaja pana prezesa ( cod: „Brylant” ) w jego podrozach po kraju. Wszystko inne dla nich sie nie liczy ………

    • Oj Panie bocie, dobrze że chociaż Ty się martwisz się tymi naszymi rządzącymi…

    • No i oczywiście dobrze, że ma Pan dalej pieniądze z reklamówki z biedry i od Pana Sorosa, także Pan bocie nie zginie 😉

  • Po prostu opozycja, szczególnie Ko i lewica robią, jak to określił niejaki Radzio „laskę”, a ja nie lubię tych, co źle życzą Ojczyźnie i reprezentują interesy obcych. Niech żyje Polska!!!!!!!!!!!!!

 22. Dzisiaj od rana dzwonie do pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Telefon ciagle zajety. Chyba mu odcieli linie. zeby wiecej nie robil glupot. Niech sie lepiej uczy angielskiego ………..

  • Zadzwoń do starej bo się martwi, że z gimbazy jeszcze nie wróciłeś 😉

 23. Panie Czytelniku, jakze musi pan cierpiec, patrzac jak pis-owskie elity sa wozone niemieckimi limuzynami !! powtorze jeszcze raz: NIEMIECKIMI !!!!!! Bardzo wspolczuje i panu, i tym pis-owskim dygnitarzom……….

  • Gdzieś mam kto czym jeździ. Aczkolwiek jakbym miał brać jakąś furę, to tylko klasyczny Ford Mustang (jaki w „Bullicie” miał Steve McQueen), albo Dodge Challenger (taki jak w „Vanishing Point”). Ale co taki kacap jak Ty może wiedzieć o dobrych autach, jak Ty tylko lubisz ruskie Łady 😉

  • Temu niestety UE chce zakazać dla „plebsu” przyjemności, jaką jest jazda samochodem. Ale przynajmniej Ciebie za pieniądze z hejtu będzie stać. (Czy może jednak nie, bo tak słabo Ci płacą? No powiedz, wyciągasz choć minimalną, czy jesteś z młodzieżówki PO/Razem/Lewicy i robisz jak frajer za friko?)

   • Panie Czytelniku, moze jednak trzeba bylo przyjac te niemieckie „Patrioty”. Przeciez kiedy uderza na nas Niemcy, jako nasi najwieksi wrogowie, to moglibysmy ich uzyc przeciwko nim. Niech pan przeglowkuje to sobie, na pewno da pan sobie rade.
    PS. Nie jestem z toba na „Ty”, ciolku jeden ………..

    • Czemu nie, byłyby jak znalazł na Twoich mocodawców z Kremla. Jakbyś usiadł na taką rakietę, to w trymiga byłbyś u swojego kochanego Władzia 😉 E no nie fochaj się i napisz ile Ci płacą. Jeśli robisz w ramach wolontariatu, to też się nie wstydź i napisz, robić za darmo to nie grzech 😉

     • Wszedzie widzisz zwolennikow Kremla. Ale zauwaz jakie kontakty ma z Kremlem pan Prezydent Andrzej Duda. On ma linie niemal bezposrednia. Podnosi sluchawke i od razu rozmawia z wyslannikami Putina. A ty pisowski ciolku patrzysz i na to nie reagujesz.
      Ogarnij sie troche ………

 24. Do Anonim: Coś Ci się pomyliło, nie Duda, a Macron ma taką linię (podobno żeby w razie czego od razu się poddać jak w 1940 r.). Zresztą akurat PiS zawsze był antyrosyjski, w przeciwieństwie do opozycji. Kto w latach 2007-2014 oskarżał PiS, że przeszkadza w „dobrych” stosunkach z Rosjanami? O kim Putin mówił, że jest jego człowiek w Warszawie? Kto w 2009 słuchał bredni Putina w Warszawie i go nie poprawiał? Oj ta pamięć „złotej rybki” elektoratu PO. Pewnie młody jesteś, to nie pamiętasz, bo jeśli pamiętasz i piszesz takie brednie to zwykły dziad z Ciebie

  • A czy pamietasz kto wygral bitwe pod Grunwaldem ?. A widzisz ?, nie wiesz, a szkoda ………..

   • Lol, co ma bitwa pod Grunwaldem do jak to mówił Pan Sikorski „laski” Rosjanom przez poprzednie władza? PS Wim, siły polsko-litewskie i zapewne Cię to boli 😉

    • No wlasnie, nie wiesz. Zwyciestwo odniosl pan Mateusz Morawiecki, pod wodza pana Jaroslawa Kaczynskiego !!!!!!
     No byl jeszcze pan Marek Suski, ale ten odegral troche mniejsz role…..

     • Ktoś tu chyba pałę miał z historii… A takie odwracanie kota ogonem na mnie nie działa Towarzyszu Onucow. Przestaw se w głowie, że nie masz do czynienia z pisowcem i mnie nie wkurzasz tym 😀

     • Nie to co ja Ciebie 😉 To w końcu za ile robisz? Masz choć na czaj i paćkie fajek? Czy dorabiasz na boku jak każdy troll? No pochwal się, za ile się sprzedajesz 😀

 25. Kojarzę Pana Suskiego. I nie odwracaj kota ogonem! Dobrze wiem, iż na szkoleniach Wam mówią, że jak złapią za rękę, to krzycz, że nie Wasza. A Pan leżysz i kwiczysz, marny trollu 😉 To dzięki mnie Czytelnikowi nie dość, że nie zarobisz, to za porażkę będziesz musiał zwrócić srebrniki XDD

   • No wiesz. Kiedys taki jeden bezdomny dal mi dwa Maybachy. Sprzedalem. No i jakos daje sobie rade. Ale nie jest latwo ……..

   • Jezdze tez z prezesm Kaczynskim i jego fanami na spotkania po calym kraju. Macham choragiewka, klaszcze kiedy trzeba, rechocze kiedy opowiada dowcipy………

    • O Ty pisowcu jeden! Ludzie uważajcie, to hipokryta! Chce Wam wmówić, że PiS jest zły, by sprać Wam mózgi i wmówić, ze jest dobry! 😉

   • Prezes PiS obiecal, ze jak bede sie dobrze staral, to dostane posade w Spolce Skarbu Panstwa. Wtedy to zaczne jakos zyc. Przynajmniej do wyborow. A jak sie uda przeprowadzic ustawe „koryto na butapren”, to moze i na dluzej ………

    • O to świetnie! To w takim razie czemu wyzywasz mnie od pisowców pisowcu!

    • Na Kremlu nie będą zadowoleni z Twojej zdrady, Towarzyszu Onucow. Władek się wkurzy (albo ucieszy, że straci takiego badziewiastego trolla 😉 Jeden kłopot mniej… )

     • Daj se spokoj Czytelnik z Kremlem.
      My mamy naszego szkodnika na Zoliborzu

  • Coś Ci klawiatura przerywa, gdzie masz polskie znaki rusku? Bo ja uwielbiam nasze POLSKIE ż, ź, ó, ą, ę, a nie Wasze kacapskie twarde i miękkie znaki

 26. Do Lewaka z Rynku: i z Gdańska, i z Brukseli, coś sporo tych szkodników…

 27. Smiem twierdzic, ze jednak pan prezes Kaczynski wypadl bardzo slabo w porownanie z krolem Jagiello pod Grunwaldem. Jagiello powiedzial niemieckim poslom: ” mieczy ci u nas pod dostatkiem, ale i te dwa nagie, przyjmiemy jako zapowiedz zwyciestwa „, no i wygral bitwe.
  A Kaczorek co ?. Naogladal sie ” Czterech pancernych ” w mlodosci, i tak mu pozostalo ……..

  • Uważajcie, to PiS-owski troll, sam się przyznał parę komentarzy wyżej! Nie wierzcie w to co pisze!

    • XD To ja go robię w ciula, bo niszczę mu jego robotę 😉 Nie będzie miał zarobku, oj nie będzie miał

    • Zresztą witam Pana, Panie Anonim. Mówiłem Ci, byś se kupił klawiaturę z polskimi znakami. PS Nieładnie zachwalać własne posty, to tak jakbyś se lizał własne jajca 😉

 28. Ooo, i kto teraz kogo zrobił w ciula, noe-nowka? Idź się popłacz mamusi, a nie sorry jest teraz zajęta wiesz czym. Przyjdzie później 😉

  • Zapytaj się swojej starej. A nie czekaj jest zajęta, ma ręce (i nie tylko) pełne roboty 😉 I do łóżka szczylu spać! Matka się dowie to da Ci ochrzan!

  • Ja? Chyba Neo-nowka i Anonim, bo nic nie piszą XD Pewno bigos zajadają na nerwy XD Jak chcesz to mogę i Ciebie wyjaśnić 😀

     • obejrzalem, dobre.
      Tylko ze to wina Tuska i jak mowi szkodnik z Zoliborza: „odgrzewane kotlety…….. „

     • Nie wiem czyje to były wina, może i Tuska, trza Kwacha by się zapytać. Tylko niestety pokazuje, że nie tylko Endrju miał wpadki, ba patrząc gdzie sytuacja z filmu miała miejsce to wręcz skandaliczne. A wszyscy milczeli (włącznie z czwartą władzą – mediami, które wręcz tuszowały tę sprawę)…

     • Zapomina pan Czytelnik, ze w 2015 roku Polska byla „w ruinie”. Obiecano nam „dobra zmiane”. Polacy w to uwierzyli i zaglosowali na PiS. Wiec nie nalezy teraz mowic: „kradniemy bo tamci tez kradli”. Tym bardziej, ze tamci kradli mala lyzeczka, a „dobra zmiana” kradnie wielkimi lopatami. Niszczy kraj niczym dzika szarancza. Sklocila nas ze wszystkimi sasiadami, nawet przesladuje nasze piekne konie, bo sa rasy arabskiej. Ta Pis-owska holota chce nas cofnac cywilizacyjne do wczesnego sredniowiecza i dziala na szkode interesu Polski na arenie miedzynarodowej. A ten pisowski notariusz, jakim jest PAD, czynnie w tym uczestniczy i kompromituje nas w oczach swiata.

 29. Nie wiem czy w tym roku mam kupowac choinke czy nie.
  Przeciez ten zwyczaj wywodzi sie z Niemiec ………
  Mam nadzieje, ze pan prezes Kaczynski wyda jakas instrukcje w tej kwestii !!!!!

  • O, a któż to się odezwał? PiSowski troll! Ludzie uważajcie na niego, to PiSowski troll, sam się przyznał!

 30. Do lewak z rynku: Zgadzam się, że ten rząd robi błędy np. kwestia podatków, czy nadmierne regulowanie. Jednakże nie zgodzę się, że kiedyś było lepiej. Za PO tyż kradli i wcale nie „małymi łyżkami” np. OFE. Zresztą co to za podejście, przed 2015 byli lepsi, bo mniej kradli. Dla mnie i jedni i drudzy są siebie warci, to ta sama banda. „Ta Pis-owska holota chce nas cofnac cywilizacyjne do wczesnego sredniowiecza i dziala na szkode interesu Polski na arenie miedzynarodowej”. Skomentuje to tak: XDDDDD
  „A ten pisowski notariusz, jakim jest PAD” w sumie to każdy prezydent to notariusz, cytując klasyka: Sorry, taką mamy konstytucję (Prawnicy od lat powtarzają, że należy zmienić konstytucję, szczególnie co do pozycji prezydenta, bo w 1995-1997 napisano ją na „kolanie”)

  • Tylko na tyle Cię stać? Cienkim trollem jesteś typie 😉 Twoi mocodawcy pewnie są na Ciebie wściekli. Ale może w końcu pójdziesz do normalnej pracy

   • Ooo, w końcu przyznałeś się kto jest Twoim prawdziwym mocodawcą. Tak jak podejrzewałem Kreml. Dużo bierzesz w rublach, czy to u Ciebie rodzinna tradycja i z ruskimi za darmo?

 31. Juz nie rozumiem.
  Czy Niemcy sa razem z Polska w NATO, czy nie ?
  A moze pan Kaczynski przespal ten moment, i jeszcze o tym nie wie.

  • To Ty nie wiesz? Przyjaciół trzymaj blisko, wrogów jeszcze bliżej 😉

 32. ……. tak samo jak nie wiedza, ze jezdza niemieckimi limuzynami za miliony.
  Bo jezeli wiedza o tym, i jezdza tymi „niemcami” to na pewno cierpia na hemoroidy ………

  • Nudny się robisz, wiesz? Rzuciłbyś jakiś żart, a nie frazesy rodem z kabaretu „Dziaders”

 33. Jest nowa narracja „dziadersa z Zoliborza”.
  Cytat: „amerykanskie Patrioty z niemiecka obsluga to dekoracja na granicy z Ukraina, ktora nie ma zadnego znaczenia militarnego”.
  Ludzie, ten „Zoliborski szkodnik”, robi nas znowu w „CIULA”
  Pisowscy „Dziadersi i dyplomatolki” maja sie dobrze.
  (pozdrowienia dla Czytelnika}

  • Anonimie, nalezy nazywac rzeczy po imieniu. To nie sa „Dziadersi”, to jest zwykla „Pis-owska HOLOTA”

   • Lewaku uważaj, Anonim to ruska onuca, sam się przyznał! (Chyba, że jesteś tą samą osobą, to niezła z Ciebie samochwała i podchodzi to pod chorobę psychiczną. W takim przypadku polecam się zbadać 😉 )

   • Ech, jak uwielbiam to myślenie opozycji i jej zwolenników, że są elytą. Taka prawda, że prawdziwe elity przetrzebili nam okupanci Niemcy i Rosjanie. A z tego co przetrwało, to sporo się zeszmaciło za komuny i po niej.

    • Aktualnie paleczke w niszczeniu polskich elit, przejely sluzby PiS-u. Na szczescie, pis-owska „deforma” wymiaru sprawiedliwosci napotkala skuteczny opor. Nie udalo sie domknac „ciagu technologicznego” niszczenia panstwa. Ciagle jeszcze jestesmy w Europie cywilizowanej. I Bogu dzieki. Juz niedlugo, dranie skoncza na smietniku historii …………..

   • I czytając Wasze komentarze Panowie to już jest ostatnie stadium szmacenia

 34. Krzysztof – o kolejny ruski troll. Jak miło, że od razu się przyznajesz na czyją rzecz pracujesz. Gratki! 😉

 35. Z ostatniej chwili:
  W ramach „oszczednosci” w trudnej sytuacji budzetowej, dolozono nastepne 700mln. zl dla Pis-owskiej szczujni. jaka jest TVP. Holota pis-owska ma sie dobrze !!!!!!!!!!! Ich inflacja nie dotyczy …….Czytelnik tez pewnie dostal podwyzke.

  • Przeciez tluste PiS-owskie koty trzeba karmic ………Nauczyciele i pielegniarki niech pracuja dla ideii.
   (cytat: Stanislaw Karczewski, senator PiS)

   • To czemu kochana nasza piękna i wspaniała, słońce narodów Unia nie da piniędzy? Przecież podobno daje na wszystko… Gdzie ta słynna, osławiona europejska solidarność?

   • I bardzo dobrze. Znaczna część „nauczycieli” nie ma powołania i tylko zabija w uczniach ciekawość świata. Żadne pieniądze nie naprawią zarówno edukacji, jak i służby zdrowia, gdyż cytując klasyka: „Każdemu po równo, każdemu gów**o”.

  • Przecież to Ty się przyznałeś, że jesteś PiS-owskim trollem. Ile dostałeś z tych hajsów? Czy dalej robisz jak frajer za friko? Pewnie ta ostatnia opcja, bo raczej jesteś beznadziejnym trollem (ja bym Cię nie zatrudnił) XD

  • zblizaja sie wybory, trzeba „otumanic ciemny lud” ktory wszystko kupi. (cytat: Jacek Kurski)

   • Nooo, nie dajcie się zwieść kłamstwom opozycji, że rozliczą obecną władzę. I vice wersa! Nikt nikogo nie rozliczy! Nie bądźcie takimi naiwniakami i frajerami jak J****PIS, Anonim, krzysztof czy lewak z rynku! To jedna i ta sama strona medalu!

  • juz wkrotce dowiemy sie , ze malo ze Tusk to Niemiec, to jeszcze jego przodek walczyl pod Grunwaldem w szeregach Zakonu Krzyzackiego. Na pewno znajda jakies dokumenty w IPN.

  • TVP-info zrobi o tym caly jednogodzinny program. I beda go puszczac caly tydzien „na okraglo”…….

  • A przodek Mateusza Morawieckiego byl doradca krola Jagielly w bitwie pod Grunwaldem. To dzieki niemu pobilismy wtedy Krzyzakow. Dlatego dzisiaj w sejmie chronilo go ponad 20 funkcjonariuszy. Brakowalo tylko „Patriotow”. To on tez negocjowal wstapienie Polski do UE. Akurat to skonczylo sie „okupacja”. No ale to, to juz „wina Tuska” ……….

 36. Kiedy zobaczyłam liczbę komentarzy pod tym artykułem, ucieszyłam się, że Łosice zaczęły myśleć.
  Ale kiedy zaczęłam je czytać – zwątpiłam.
  Niestety, pewnie przy następnych wyborach pis znowu będzie miał niemal 70% w Łosicach.
  Ech…

  • Nom, skutecznie torpeduję starania trolli, także może będzie lepiej 😉 Nie czekaj, dołącz się, masakrowanie tych głupich trolli to czysta przyjemność 😉 Nic niekosztująca rozrywka dla całej rodziny 😀

 37. Wczoraj przegralismy mecz z Argentyna. A ja sie pytam: gdzie jest polska dyplomacja? Nalezy domagac sie reasumpcji tego meczu. Juz Pis przeciez wie jak to sie robi. W naszym sejmie robia tak zawsze kiedy przegrywaja glosowanie. I nalezy reasumowac mecz az do skutku !!!!

  • Człeku, walić to. Ciesz się, Szwaby odpadły z grupy!!! I to jest najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia!!! PS Dalej czekam na powtórkę karnego Błaszczykowskiego!

  • Daj spokoj. Polska juz od 2015 roku nie ma dyplomacji. Ma tylko pis-owskie DYPLOMATOLKI 11111

 38. Kolejna noc glosowania w sejmie. Kolejna pis-owska HUCPA. W roli glownej Antoni Macierewicz, guru sekty smolenskiej.

  • O przepraszam, bardzo, ale to opozycja zerwała kworum, uniemożliwiając głosowanie nad uchwałą

    • Może, w końcu to „niby” „przywódca” wręcz „wódz” opozycji, także mógł kazać zerwać kworum. Kto wie, kto wie… Raczej bez jego wiedzy w PO nawet nikt nie pierdnie, bo by od razu wyleciał (uroki „demokratycznej” partii)

     • Ten o ktorym piszesz i ktorego probujesz obrazac, jest normalnym mezczyzna. Ma zone, dzieci i wnuki. Nie uchyla sie od odpowiedzi na pytania. Jest mezem stanu na miare swiatowa.
      Twoj idol, pan Kaczynski jest oblesnym dziadem, ktory za zyciowego partnera ma jakiegos kota. Odrazajacy osobnik, ktory na dodatek ma czelnosc pouczac nas jak zyc.
      Przemysl to sobie pisowski madralo ……..

 39. Do Adam: Po pierwsze, nie jestem pisowscem, to że nie lubię polityków opozycji, bo szkodzą naszemu państwu, nie znaczy, że lubię PiS. Jedni i drudzy siedzą w tym samym kotle. Po drugie Tusk i mąż stanu – wybierz jedno XD Człowiek, który de facto wprowadził kult jednostki w swojej partii, usuwając z PO każdego potencjalnego konkurenta, zostawiając miernoty, które nie potrafiły wykorzystać słabości i potknięć rządu. Człowiek, który w obliczu kryzysu ewakuował się na ciepłą posadkę za granicę, gdzie de facto robił za lokaja, pozostawiając swoich ludzi samych sobie na pożarcie. To tak jak Michnik nazwał Jaruzelskiego „człowiekiem honoru”. Z takimi „mężami stanu” ruscy nawet nie muszą nas najeżdżać XD

  • Jezeli nie jestes pisowcem to najwyrazniej masz ograniczone mozliwosci logicznej analizy. Przez ostatnie siedem lat PiS zniszczyl wszystkie demokratyczne instytucje panstwa. Zrobil to co obiecal. Zrobil z Warszawy Budapeszt. Wielokrotnie naruszyl konstytucje. Domyslam sie ze jestes widzem i sluchaczem tzw. mediow publicznych. Narzedziem oglupiania ludzi. Do niedawna ich szef, pan Kurski, nazywal Cie „ciemnym ludem, ktory wszystko kupi”. Nie bede sie rozpisywac, ale nasz kraj zamienili w „ruine”. Gdyby nie UE bylibysmy juz „republika bananowa”
   Przemysl to sobie madralo………

   • Bo wcześniejsze rządy i sądy nie naruszały konstytucji, np. kontrowersyjny wyrok SN, zgodnie z którym użytkowanie wieczyste jest nad prawem własności do lokalu (prawo własności wg. konstytucji jest najwyższym prawem!). A niszczenie demokracji rozpoczęło PO – cyrki z wyborami w 2014 r., kradzież OFE i jej zalegalizowanie przez TK (by obniżyć dług, bo zbliżaliśmy się do konstytucyjnej granicy 60% PKB), rozpoczęcie sporu o TK – wybór sędziów na zaś, przed końcem kadencji, byleby nie wybrał ich nowy sejm (jednym z autorów był ówczesny prezes TK, który później stwierdził niekonstytucyjność swojego własnego pomysłu), przyjęcie ustawy ograniczającej możliwości organizowania zgromadzeń publicznych, nocna próba zmiany konstytucji w celu sprzedaży lasów (podobno na spłatę roszczeń żydowskich, ale najpewniej, by nie przekroczyć konstytucyjnego progu zadłużenia) https://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=2374
    akcja „Widelec”, usunięcie w latach 2011-2013 z ustawy o finansach publicznych części progów, by nie było budżetu z deficytem, dojeżdżanie przedsiębiorców niezwiązanych z partią.
    To tylko jedne z nielicznych osiągnieć poprzedniej ekipy, na czele której stał Twój „mąż stanu”, które miały ograniczyć jakikolwiek opór społeczny i porządek konstytucyjny, tak by u władzy byli swoi. Oczywiście pod tym kątem PiS nie jest lepszy, bo wypuszcza takie same prawne babole. Także najpierw dokształć się historycznie i prawnie, a nie rzucasz hasełkami z TVN-u i innych gadzinówek. A co do tego fragmentu: Gdyby nie UE bylibysmy juz „republika bananowa” to skomentuje to tak: XDDDDDDDD Jesteś bardziej naiwny niż niemowlę

   • Jak to, to nie mamy już „wolnych” terminowo sądów, RPO i Senatu? Kto nas teraz obroni? Gdzie ten biały kuń? Czy już pije wodę z Szprewy, czy jeszcze nie?

   • A najlepszą lekcję demokracji w wersji PO ta partia zaprezentowała w 2020 r., kiedy przed wyborami prezydenckimi w imię „demokracji” zrobili na chybcika pseudoprawybory, z których wszyscy cisnęli, po czym i tak arbitralnie zmienili kandydata na innego, który nawet nie brał udziału w tych prawyborach XD To już nawet Konfa zrobiła bardziej demokratyczne, z prawdziwego zdarzenia prawybory.

 40. Zapomniales o „zamachu smolenskim”, dobijaniu rannych I meczenskiej smierci Lecha Kaczynskiego. Jeszcze kilka miliardow na TVPis, I okarze sie, ze to Jaroslaw a nie Mieszko ochrzcil Polske….

  • Co do Smoleńska to tak na dobrą sprawę nie wiemy co tam było. Bo z jednej strony mamy ruski raport i jego kopię raport Laska, oparte na „ustaleniach” Rosjan. Z drugiej twierdzenia komisji Macierewicza. Prawda jest taka, że sfrajerowaliśmy się oddając śledztwo Rosjanom, bo znając ich „dobrą wolę” względem naszego kraju bardzo prawdopodobne jest, że mogli sfałszować i przeinaczyć dowody. Także póki wrak do nas nie wróci albo nie przebadają go niezależni eksperci nic nie jest pewne w sprawie Smoleńska. A na to się nie zanosi…

  • Bo jak pokazuje przykład zestrzelonego nad Donbasem malezyjskiego samolotu, nawet mały fragment może dać odpowiedź co się wydarzyło. A w przypadku Smoleńska to co zrobił Tusk wręcz woła o pomstę do nieba. Po pierwsze, był to lot i samolot WOJSKOWY! Czyli to tak, jakby oddać zbadanie katastrofy polskiego okrętu wojennego, gdyby doszło na wodach terytorialnych Rosji, Rosjanom. Przecież Holendrzy nie przekazali śledztwa w sprawie lotu CWYINLEGO ani Rosjanom, ani Ukraińcom, tylko wymusili zawieszenie broni i ściągnęli każdy, nawet najmniejszy element do Holandii i sami zbadali dokładnie sprawę. A my oparliśmy się wyłącznie na tym co ustalili Rosjanie, w raporcie przytaczając to co oni. Dalej, zapewnienia Kopacz o dokładnym „na metr w głąb” przeszukaniu terenu po katastrofie, gdzie nawet i pół roku – rok po katastrofie znajdowano szczątki samolotu. Trzeba mieć sporo złej woli i być ślepym by nie zauważyć, że rząd Tuska spieprzył sprawę Smoleńska (no ale wtedy byliśmy w „złotych” stosunkach z Rosją i nie można było tego zepsuć) (i tym samym dał paliwo dla tworzenia teorii spiskowych).

 41. Co, prawda Was boli? Że PiS i opozycja to ta sama strona medalu? Że razem „betonują” naszą scenę polityczną? Że jesteście „ślepcami” – frajerami albo jeśli to widzicie to cynikami? Słychać wycie znakomicie 😉

  • Tak to się kończy jak się nie ma się żadnych argumentów ani elementarnej wiedzy, poza rzucaniem ogólnikowymi hasłami. I jak tu z Wami debatować, jak ja do Was z twardymi faktami, a Wy propagandą?

 42. Jakim prawem Antek Macierewicz mowi w sejmie o katastrofie samolotu w Smolensku. Przeciez do tej pory mowil o zamachu ?

 43. Obserwuje te nudne wymiany roznych racji juz od pewnego czasu. Z niektorymi sie zgadzam, z innymi nie. Czasami mam wrazenie ze dwa rozne swiaty zderzaja sie ze soba. To tak jak ogladac TVP a pozniej Polsat lub TVN. Kiedys Josef Goebbels powiedzial ze „sto razy powtarzane klamstwo staje sie prawda”. Ta dzisiejsza wladza doskonale to zrozumiala. Miliardy wydane na TVP przynosza rezultaty. Najlepszym tego przykladem moga byc „mocherowe berety ojca Rydzyka” albo pan Czytelnik. Przeciez cala narracja obecnej wladzy to potok klamstw albo pol-prawd. Chyba najbardziej jaskrawym tego dowodem jest „klamstwo smolenskie”. Na grobach 96 ofiar zwyklej katastrofy zbudowano mit. Posunieto sie nawet do zbeszczeszczenia zwlok ofiar, ktore bez zgody rodzin wyciagnieto z grobow. Nie wspomne juz o „sztucznej mgle” , „wybuchach w centroplacie”, „odciecia skrzydla” przez jakies tajemnicze techniki saperskie, ktorych modelami mialy byc pekajace parowki. Podobno jeszcze, jakby tego bylo malo, to ruscy kontrolerzy naprowadzali samolot na mityczna juz „brzoze”. Pozniej dobijali tych ktorzy mimo wszystko przezyli. Fantazje Antka nie znaja granic, a swiat patrzy na nas jak na „pijanych Polakow”. Panie Czytelniku, prosze otworzyc oczy i nastawic uszy. Czytac i sluchac ze ZROZUMIENIEM !!!!!. To jest az tyle i tylko tyle. Inaczej jak powiedzial klasyk z Neonowki: „oni zrobia ciebie w ciula”

  • Ech, który to już z kolei Twoje multikonto? Znów nie zmieniłeś klawiatury typie na taką z polskimi znakami. Co do Smoleńska to jak już napisałem nie twierdzę, że to był zamach, tylko że się sfrajerowaliśmy oddając śledztwo ruskim, a potem powielając ich raport. Przy okazji moim zdaniem i TVP i TVN to jeden ściek, oferujący medialną papkę, którzy łykają ją jak pelikany, jak Anonim, neonowka, lewak z rynku. Zresztą dalej czekam na wskazanie co jest kłamstwem (bo jakoś nie pisałem, że w Smoleńsku był zamach – czytanie ze zrozumieniem się kłania 😉 )

   • Ty nie twierdzisz ze w Smolensku byl zamach, ale cala ta „sekta smolenska” TAK.
    I to od samego poczatku. Co miesiac mowia ze prawda jest znana, i wydaja na to dziesiatki milionow. A jakie ty masz zrodla informacji, skoro TVN to dla ciebie sciek ?
    Najwyrazniej ogladasz jednak na okraglo TVPis i o. Rydzyka. Moze jeszcze RT. Zreszta to to samo. TV Trwam powstalo dzieki funduszom Putina i nadaje z nadajnikow Putina. Polecam ksiazki Tomasza Piatka na ten temat. I prosze, czytaj ze ZROZUMIENIEM !!!!!!

    • Manipulator z Ciebie. Bo z jednej strony sam przyznałeś mi rację, że nie twierdziłem by w Smoleńsku był zamach, by zarówno w poprzednim poście, jak i tym sugerować, że tak jednak twierdze. Ponadto sugerujesz, że oglądam TVP, media Rydzyka i RT, a sam napisałem, ze jak dla mnie TVP i TVN to JEDEN ŚCIEK. Mamy tutaj manipulatora i kłamczuszka… Dla Twojej wiadomości, nie oglądam telewizji, no chyba, że filmy na TVP Kultura, dobre klasyki puszczają, ostatnio „Człowiek, który spadł na ziemię” z Davidem Bowiem.

    • A co do Piątka, to tyle ma on wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem co Mariusz Max Kolonko, czy Tomasz Lis XD

   • Sfrajerowac sie to jedno. Bezczelnie klamac przez 12 lat to co innego. Domagasz sie dowodow na Pis-owskie klamstwa. Pan Morawiecki juz kilkakrotnir byl skazywany przez sady za klamstwa w kampaniach wyborczych. Ostatnio pan Prezes zostal skazany na zaplacenie Sikorskiemu ponad 700 tys zl. za pomowienia. Na szczescie nie udalo sie im przejac calkowicie sadow, i jest promyk nadzieii, ze to sie nie stanie. Dzieki ci za to Unio. Oczywiscie, ze na pewno o tym nie slyszales, w twoich zrodlach informacji o tym nie mowia. O innych przykladach nie bede wspominac, chociaz jest ich mnostwo, ale na pewno uslyszysz o nich, kiedy PiS straci wladze. Zyj sobie w tym zaklamanym swiecie, podziwiaj dowcipy prezesa, „rechocz”, kiedy on „rechocze” i pogardza innymi. Winszuje i jemu i tobie poczucia humoru. Ale ja takiej Polski nie chce !!!!!

    • I znów manipulujesz. Nie domagałem się dowodów na „Pis-wskie kłamstwa”, tylko wskazanie, co kłamstwem było w moich wypowiedziach, bo mi to zarzuciłeś. I dalej, poza pomawianiem, powtarzaniem propagandy i odwracaniem kota ogonem nie dostałem odpowiedzi. Także czekam aż ktoś MERYTORYCZNIE się odniesie. Po obrzucać się łajnem to każdy potrafi, a debatować na argumenty to już Ci multikonciarzu nie potrafisz. A i obserwator=manipulator

     • merytorycznie to latwiej bedzie rozmawiac z kotem Kaczynskiego niz z Czytelnikiem analfabeta …

     • O a któż to się pojawił, to Anonim, pisowski troll! Który poza obelgami nie ma nic sensownego do powiedzenia…

     • Dalej czekam, aż udowodnisz mi, „Tytanie intelektu” co jest nieprawdą w moich wypowiedziach.

    • O tak, dzięki Ci Unio za Twoje bzdurne dyrektywy np. o pracownikach delegowanych, które wykaszają naszych przedsiębiorców oraz za nabranie pożyczek na koszt państw narodowych, bo jak wiadomo Unia pieniądze bierze z chmurki i daje za darmo każdemu kto ich potrzebuje, no eurokraci tacy porządni i dobrzy z nich ludzie

   • To OHYDNE KLAMSTWO SMOLENSKIE to sama kwintesencja tej pisowskiej wladzy.
    I taka ta wladza przejdzie do naszej historii.

    • Podobnie jak do historii (na szczęście!) przeszły rządy PO i Lewicy PS Tak jak pisałem nikt nikogo nie rozliczy (jeśli myślisz inaczej to rześ frajer 😉 )

  • Zresztą przyczepiliście się Smoleńska, a to nawet nie był główny temat, bo można zrobić atak ad personam. Bo zrobiło się dla Was niewygodnie. Ale i tak słabe z Was trolle 😛

 44. Pamietaj Czytelniku, ze powielanie pisowskich klamstw to tez klamanie.

  • Co jest niby kłamstwem z tego co pisałem? Udowodnij mi, że się mylę. Bo gadać ogólniki każdy potrafi…

 45. Podalem ci przyklad ohydnego, pisowskiego klamstwa smolenskiego. Ty za wszelka cene probujesz to klamstwo usprawiedliwic. Stajesz sie w ten sposob za nie wspolodpowiedzialny !!!

  • Nigdzie nie wskazałem, że w Smoleńsku miał miejsce zamach, tylko zauważyłem, iż nasze państwo nie zachowało się jak poważne państwo i przekazało prowadzenie śledztwa w sprawie katastrofy wojskowego lotu i maszyny w ręce Rosjan, po czym oparliśmy się na dokonanych przez nich ustaleniach. Państwo zaś to nie słynie z prawdy i rzetelności. I żeby zakończyć spór o Smoleńsk, śledztwo powinni przeprowadzić niezależni eksperci, co się nie stanie, bo Rosjanie nigdy nie oddadzą wraku.

 46. Zresztą, co też pisałem, Smoleńsk to marginalna kwestia o której pisałem, a co z resztą tematów – z osiągnięciami rządów, na których czele stali politycy opozycji, co tam jest kłamstwem? Bo stosujesz taktykę odwracania uwagi od rzeczy istotnych, na rzecz rzeczy nieistotnych, podobnie jak politycy, którzy wykorzystują byle aferę medialną, by przepchnąć gnioty prawne. Nie bądź jak propagandówki Panie lewaku i nie odwracaj kota ogonem. Udowodnij, co jest kłamstwem.

 47. Dla ciebie smierc 96 osob w okolicznosciach jakie mialy miejsce, to rzecz malo istotna. albo marginalna. Pozniej nazwanie tego „zamachem”, oskarzenia o zbrodnie i o „krew na rekach” to ciagle rzeczy nieistotne. To ja sie pytam ?. Co jest dla ciebie istotne ?. Jezeli ty nie widzisz, jak ohydne jest pisowskie „klamstwo smolenskie” to idz do znachora po porade. Co do osiagniec „tamtych rzadow” to nie znajduje tam nic spektakularnego. Za to te pisowskie potrafily kazda porazke zamienic w gigantyczny sukces. Zaczelo sie od „sukcesu dyplomatycznego” pani Szydlo i przegranym glosowaniu 1:26, kiedy cala Europa glosowala za przedluzeniem kadencji Donalda Tuska. Z tych ostatnich mozna wymienic „zakup respiratorow” za miliony ktore gdzies przepadly, „przekop mierzei wislanej” za miliardy dla kajakow „pelnomorskich”, wielokrotne odwieranie tunelu na „zakopiance”. Byla tez elektrownia w Ostrolece za miliardy, ktore zamienily sie w gruzowisko. Bylo tez podsluchiwanie opozycji i ludzi ktorzy opowiedzieli sie za praworzadnoscia „pegazusem”. Byla proba „zakneblowania” niezaleznych mediow aby oglupiac „ciemny lud”. Juz nie bede wyliczac tych reasumpcii w glosowaniach w Sejmie. Pozwolenie na maltretowanie przez policje manifestujacych pokojowo obywateli, w szczegolnosci kobiet.
  Kiedys, jestem pewien, ukarze sie jakies opracowanie na ten temat. Zrobie ci z niego prezent abys mogl sobie poczytac. Teraz koncze ta absurdalna dyskusje z toba. To strata czasu.

  • „Byla proba „zakneblowania” niezaleznych mediow aby oglupiac „ciemny lud””. Bo poprzednie rządy tego nie próbowały – afera Lwa Rywina, czy najazd na redakcję Wprost w 2014 roku, po publikacji taśm. Także żyj w swojej banieczce, gdzie tylko PiS jest zły, a politycy opozycji są tacy sprawiedliwi. Jak ja chciałbym mieć taką prostą wizję świata, ba żeby rzeczywistość była taka…

 48. Wreszcie odpowiedni czlowiek na odpowiednim miejscu. Pan Jacek Kurski bedzie reprezentowal nasz kraj w Banku Swiatowym. Czlowiek orchestra, dziennikarz, menadzer, piosenkarz i na koncu bankowiec. Za komuny, trzeba bylo miec dyplom i legitymacje partyjna. Teraz wystarczy legitymacja PiS. Wiadomo. DOBRA ZMIANA ma sie dobrze.

 49. Pan prezes w Chojnicach. Ochrania go 400 policjantow. Boze, jak on musi sie bac !!!!!!

  • Boi się tak samo jak Lewica na lekcjach przyrody, historii czy ekonomii (w sumie wszystkiego co związane z nauką). Albo jak Morawix czy Tusk prawdy

 50. I nagle okazalo sie ze niemieckie rakiety sa gut. I co na to pan prezes?

 51. A jednak pan prezes podwinal ogon I musial polknac wlasny jezyk. Ale to dopiero poczatek …

  • E tam, nie on pierwszy podwinął ogon, np. Miller, czy Tusk i jakoś dalej funkcjonują w tym szambie

 52. A jeszcze niedawno prezes mowil ze to KPO to jakies „drobne na waciki”. Alez ja wspolczuje temu „zbawicielowi”…..

  • Mam nadzieję, że wiesz o tym, że pieniądze z KPO nie pochodzą z „choinki”, tylko są kredytem zaciągniętym przez UE, który będą spłacać państwa należące do UE, a nie nasza „kochana” UE. Ba, mało tego nie określono, które państwo ma spłacić ile, w związku z czym możemy wpłacić więcej niż dostaniemy. Może nawet dojść do takiego kuriozum, że zostaniemy zmuszeni do spłacenia części innych państw, które nie będzie na to stać.

   • To moze powinnismy opuscic ta „zla” Unie ?
    Przeciez nikt nas nie zmusza do pozostania w niej.

    • Tylko, że z powodu KPO nie możemy opuścić UE. Bo gdybyśmy chcieli, to z racji tego, że nie określono w jakim stopniu partycypujemy w „europejskim długu”, to najprawdopodobniej warunkiem wyjścia byłaby spłata całości, a na to żadnego państwa nie stać. Eurokraci nauczyli się po brexicie, to im trzeba przyznać…

    • UE początkowo nie była głupim pomysłem, tj. wspólny rynek, swoboda przepływu pracowników. Ale im dalej, tym UE coraz bardziej przypomina ZSRR, czyli władzę sprawują ludzie niepochodzący z wyboru, tylko z klucza politycznego, skręt w jedną stronę – lewicową, wpychanie się wszędzie gdzie się da, rozrost biurokracji i wprowadzanie głupich, podyktowanych pod silniejszych, tj. Niemiec, Francji, krajów Beneluxu dyrektyw i rozporządzeń. No i „mokry sen” eurokratów – utworzenie superpaństwa -Molocha z chińskim systemem kredytu socjalnego. Ale z tego powodu UE czeka taki sam koniec jak ZSRR, po prostu zawali się pod własnym ciężarem.

   • Przeciez prezydent Duda mowil ze Unia to jakas „wyimaginowana wspolnota”, albo ze „nie beda nam mowic w obcych jezykach jak mamy postepowac” ….
    Jeszcze inni pisowscy dygnitarze mowili o „brukselskiej okupacji”
    Chyba ze cala ta pisowska holota, bedzie musiala polknac wlasne jezyki !!!!!

    • Typie, ile Ty masz tych multikont? Jeśli myślisz, że pisanie dużo takich samych komentarzy wywoła wrażenie, że masz „ogromne” wsparcie to jesteś głupszy niż ustawa przewiduje… Zmieniłbyś choć styl i dałbyś polskie znaki 😉

 53. Ta pisowska holota zrobi wszystko aby utrzymac wladze.
  Wszystko inne sie dla nich nie liczy.

  • Wow, odkrycie roku. Przecież to jest oczywiste, że każdy kto ma władzę, to chce ją sprawować jak najdłużej. Napisz jeszcze może, że niebo jest niebieskie, a śnieg biały…

   • Opanuj sie czlowieku. Taka ideologia to tylko na „zgnilym” zachodzie (Niemcy Francja …) Dla prawdziwych patriotow liczy sie tylko dobro ojczyzny I ich mieszkancow. A PiS to przeciez prawdziwi patrioci …

    • Ooo, zapomniana osobowość Anonima się obudziła po 3 tygodniach XDDD Którą jesteś z kolei?

 54. Wczoraj general policji wzial do rak granatnik wojskowy i
  …. WYSTRZELIL. Gdzie ?. W komendzie glownej policji w Warszawie. Czyzby nowy zamach ?. A moze to znowu wina Tuska ?

 55. Jak patrze na przemawiajacego Morawieckiego, to mam wrazenie ze widze absolutnego „geniusza” ….

  • Jak już pisałem, widać, że nauki Tuska nie poszły w las. Moravix to pilny uczeń 😉

 56. Od 20 miesiecy w Brukseli czekaja miliardy dla nas. Wczoraj pisowskie matolki obiecaly ze juz wszystko zalatwione. Chwile po tym czar prysnal. Beda dodatkowe miliony ale kar. Dzieki ci PiS. ….

  • I tak jak opozycje przejmie władzę, to tych miliardów nie zobaczymy…

 57. Po tym wydarzeniu z niemieckim granatnikiem zrozumialem dlaczego nie chcieli tych ” patriotow” od Niemcow.

 58. Oni tylko nagrywali kolejny odcinek serialu ” 13′-ty posterunek”

  • A na Ukrainie Twój szef Władymir nagrywa kolejną część „Jak rozpętałem III wojnę światową” 😉

  • …a pan general chcial przy jego pomocy skonczyc raz na zawsze z tym Bizancjum jakie im zostawila PO w 2015 roku …

  • PS Osobowość wieloraką da się wyleczyć, także jest dla Ciebie nadzieja! Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

 59. Bogu dzieki ze Polska nie posiada broni nuklearnej. Juz bysmy wszyscy byli u „swietego Piotra”….

 60. Spokojnie., granatnik juz zostal zaaresztowany. Wedlug ostatnich donisien TVP-info siedzi na Bialolece. Zostanie przesluchany I oskarzony o „dzialanie na szkode panstwa”. Podobno jest w zmowie z Tuskiem.

 61. Po raz kolejny pisowskie panstwo osiagnelo poziom wyjatkowego absurdu. Pisza o tym dzienniki w wielu krajach Europy I swiata: „Polski general wystrzelil z granatnika, do siebie. we wlasnym biurze I przezyl”. Trudno bedzie zrobic bardziej glupio …Znowu nas osmieszyli.

 62. Drodzy Rodacy. Ida Swieta Czas zyczen I prezentow. Badzcie ostrozni, szczegolnie jezeli present jest w ksztalcie rury. Wrog czycha ….mimo ze policja czuwa…

  • Uważaj na siebie Anonimie, bo patrząc na to jakim miernym jesteś trollem Twoi szefowie mogą chcieć Cię usunąć…

 63. Ze to byl zamach to juz pewne. Jest tylko pytanie kto go dokonal ?. Ruscy ?, Ukraincy czy Niemcy ?. Niech PiS powola komisje weryfikacyjna z Antkiem na czele. Na pewno okaze sie ze to byl Tusk.

 64. Jedna z wersji mowi ze zamachu dokonal SNIEG. Spadl znienacka noca i zaskoczyl elitarne, pisowskie sluzby.
  Dach nie wytrzymal i runa. No coz, ” ciemny lud wszystko kupi „…….

 65. Mysle ze to pisowskie haslo „Polska w ruinie” z 2015 roku, zostalo wspaniale rozwiniete. Brawo „dobra zmiana”

 66. E Anonim, ogarnij się, bo zaczynasz tracić kontrolę nad swoimi osobowościami. Wręcz jest gorzej bo pojawiły się nowe (JZ, pocztowiec)

 67. Pan Czytelnik „gadu-gadu o osobowosciach”, a kazdego dnia placimy kare 1 mln euro za lamanie prawa I tracimy miliardy.

 68. Pan komendant Szymczyk to taki „ksiadz Robak” strzelajacy z Horeszkowskiej dwururki …

  • Ale wiesz, że wypisując takie głupoty nie tylko trywializujesz poważny problem, co jeszcze go przegrzewasz? Robisz podstawowy błąd każdego „kodziarza”, zamiast mówić merytorycznie, próbujesz robić z tego żarty (które są denne i mega dziaderskie), co skutkuje tym, że ludzie mają dosyć tego tematu i po jakimś czasie im to umyka. I przez taką jak Ty opozycję, PiS nie ma z kim przegrać.

  • Bo tak jest. TVN robi taką samą propagandę jak TVPiS, szczególnie gdy odszedł z TVN ostatni o kim można powiedzieć,. że był dziennikarzem – Pan Rymanowski. Tylko ślepy i głuchy tego nie widzi. Obecnie tylko Wydarzenia Polsatu trzymają jako taki poziom, ale im też zdarza się czasami walnąć propagandówę.

   • Ciekawa teoria. Tylko ze wszystkie szwindle tej pisowskiej wladzy demaskuja wlasnie dziennikarze TVN. Sluzby panstwowe ktore maja to zadanie, zajmuja sie zas ukrywaniem, „zamiataniem pod dywan” wszystkiego co ta wladza robi i przesladowaniem tych ktorzy wypowiadaja sie za przestrzeganiem prawa. Zreszta ci ktorzy stoja na czele tych sluzb, pan Kaminski czy pan Wasik sa zwyklymi przestepcami. Nie siedza w wiezieniu, tylko dlatego ze pan PAD ich ulaskawil. Zreszta niezgodnie z prawem. Byli skazani na kary wiezienia przez sad. TVN obnaza ta pisowska wladze i dlatego probowali ich zniszczyc. Nie udalo sie, bo za TVN stoi USA, a to dla PiS-u zbyt twardy kasek. Gdyby Polsat zachowywal sie jak niezalezne zrodlo informacji, zostalby „rozjechane” przez ta pisowska holote. Taka jest prawda ty pisowski trollu ……

    • Po raz kolejny Ci piszę, że to, iż uważam, że „PiS PO jedno zło” oraz, że TVN to propagandówa, nie oznacza, że jestem pisowskim trollem, ruski trollu 😉

    • A jakimś dziwnym trafem TVN przymykał oczy na afery PO, nie podnosił larum, gdy poprzednie rządy łamały konstytucję (wybór sędziów na zaś), wprowadzały ustawodawstwo ograniczające prawa człowieka i obywatela (m.in. ustawa o zgromadzeniach, nieudana „prywatyzacja” lasów czy kradzież OFE). A co do ich reportaży, to najlepiej świadczy słynny reportaż o urodzinach Hitlera, gdzie okazało się, że „dziennikarz” sam opłacił te urodziny. No i wyzywanie uczestników Marszu Niepodległości od faszystów oraz propagowanie pedagogiki wstydu. Panie Anonimie, nawet Pan nie jest aż tak głupi i ślepy (chociaż czasami mam wątpliwości, ale jednak)

     • Twoje wywody to czysta demagogia I trudno sie do niej odnosic. Jezeli TVN nie stosuje sie do regul i prwa ktore jest normalnie przyjete, to nalezy wytoczyc im proces. Jezeli KRRiT tego nie robi, to dlatego ze wszystko o czym piszesz jest po prostu bzdura I czysta propaganda.

     • Sam jesteś demagogiem. Przypominam, ze dalej nie odniosłeś się do moich argumentów, tylko rzucasz inwektywami. Co do argumentu o procesie, to równie dobrze mogę stwierdzić, że książki Sumlińskiego są prawdą, bo nikt mu nie wytoczył procesu. To, że nie ma pozwów, nie oznacza, że ktoś kłamie i uprawia propagandę. Także nie zakłamuj rzeczywistości

     • Przy okazji gratuluję, w końcu pokonałeś swoje inne osobowości. Czyli już Ci lepiej 🙂

    • TVN to propagandówa, taka prawda. Ich „Fakty” tak naprawdę są opiniami 😉

    • A co prawa łaski, to to co piszesz jest niezgodne z konstytucję, misiu mały. Otóż prawo łaski jest jedną z prerogatyw prezydenta i może je stosować wobec każdego skazanego, nawet Zbigniewa Wielonoga.

     • Co nie zmienia faktu ze panowie Kaminski I Wasik sa przestepcami. Prezydenckie prawo laski uchronilo ich przed wiezieniem, ale nie uniewinnilo. Chociaz I tutaj sa watpliwosci. Skazanego mozna ulaskawic, kiedy procedura sadowa jest zakonczona, kiedy wszystkie mozliwosci skazanego do odwolania sie, sa wyczerpane. Albo poczekac az wyrok sie uprawomocni. I tutaj pan PAD popelnil blad. Konstytucje trzeba czytac „ze zrozumieniem” moj misiaczku

     • To co piszesz to jest tylko jeden z poglądów na temat prawa łaski. Są też i takie, zgodnie z którymi prezydent może ułaskawić nawet jeśli wyrok się nie uprawomocnił, w końcu literalnie w konstytucji nie wskazano, że wyrok skazujący musi być prawomocny. Także to Ty czytaj ze zrozumieniem Misiu :*

     • A czy w konstytucji napisano literalnie, ze kot nie moze byc senatorem ?. Otoz nie. A wiec mozna wybrac na senatora ukochanego „mruczka” pana prezesa. Przeciez cesarz Caligula zrobil tak ze swoim koniem. Czytanie ze zrozumieniem ma sens …..misiaczku.

     • …i powiedza ze konstytucja na to zezwala. Jak trzeba bedzie to pani Przylebska to potwierdzi.

     • Przeciez oni juz to zrobili. Ich ostatnia ustawa abolicyjna ma moc sprawcza wstecz. Nawet ktos taki jak cesarz Caligula na to nie wpadl.
      Moze niech pan prezydent Duda juz teraz ich wszystkich ulaskawi. Nie ma na co czekac. W konstytucji nie jest napisane literalnie ze tego nie moze zrobic. !!!!!

     • Ech, Anonimie, z Ciebie taki prawnik jak z koziej d**y trąba. Kot, ani inne zwierzę nie może zostać senatorem, gdyż nie posiada obywatelstwa polskiego. Mówi o tym wprost art. 99. Konstytucji ust. 1 i 2:
      1. Wybrany do Sejmu może być OBYWATEL POLSKI (pogrubienie własne) mający prawo wybierania, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 21 lat.
      2. Wybrany do Senatu może być OBYWATEL POLSKI (pogrubienie własne) mający prawo wybierania, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 30 lat.
      Także kto tutaj nie ma bladego pojęcia o czym pisze? 😀 PS mówiłem Ci, dokształć się 😉

     • Ustawa abolicyjna z założenia depenalizuje popełniony czyn zabroniony, czyli państwo odstępuje od ścigania określonego przestępstwa XD Ech Wy prawnicy za dychę XDDD

     • Anonimie, powiem Ci więcej, za komuny były ustawy, które karały wstecz! :O

     • Pan Czytelnik, specjalista od „odwracania kota ogonem”. Typowy pisowski propagandzista. „Nikt mu nie powie, ze biale jest biale, a czarne jest czarne” (cyt. znany klasyk: pan Kaczynski). No i te komunistyczne ustawy, ktore obowiazywaly wstecz. Nie wiem czy takie byly, ale jemu najwyrazniej ich szkoda ….

     • Ooo, osobowość Anonima J****PiS się uaktywniła. Po pierwsze nie odwracam „kota ogonem”, tylko nie znasz się typie na prawie, a się wypowiadasz, to Ci wskazuje Twoją głupotę. Po drugie to, że pokazuję Ci Twoje elementarne braki w wiedzy oraz niepotrafienie czytania ze zrozumieniem nie oznacza, że jestem pisowskim propagandzistą. Nie możesz za swoje braki mnie obwiniać. Po trzecie jak wiadomo, argumentum ad person używa się, gdy nie ma się innych, czyli jesteś cienki Bolek. Po czwarte były to trzy dekrety z lat 1944-1946 i dotyczyły karania osób kolaborujących z Niemcami. Uczy się o tym na prawie karnym (np. jest o tym podrozdział w podręczniku prof. dr hab. Lecha Gardockiego, bardzo dobry podręcznik do nauki prawa karnego)

     • Także Anonimie/J****PiS do nauki, nigdy nie jest na to za późno! Gdy już będziesz miał wiedzę, szczególnie historyczno-społeczną, to o wiele trudniej będziesz ulegał socjotechnikom i manipulacjom polityków oraz mediów głównego ścieku

    • Także KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA! KONSTYUCJA NAJWYŻSZYM PRAWEM, NAWET NAD PRAWEM UE!

  • A wiec po „bladzeniu w przestworzach” wrocilismy do punktu wyjscia. Ustawa abolicyjna depenalizuje popelniony czyn zabroniony, (cytat z twego wywodu). To znaczy ze ci ktorzy brali udzial w przygotowaniach do wyborow kopertowych, popelnili przestepstwo, bo jezeli nie, to po co ta ustawa. A przeciez cala „yelita” pisowskiego intelektu, od poczatku zapewniala ze wszystko odbylo sie zgodnie z prawem. I uwazaj zebys swemu kotowi, znowu nie ukrecil karku.
   .

   • Typie, ale Ty robisz fikołki. Za wszelką cenę próbujesz zrobić ze mnie wyborcę PiSu, gdzie nim nie jestem. Ale wiadomo, gdy argumentów braknie, to trza atakować personalnie! Co do oceny, czy organizacja wyborów kopertowych była nielegalna w świetle obowiązującego prawa i czy doszło do naruszeń od tego jest sąd. Zresztą paru wójtów i burmistrzów zostało skazanych za przekazanie rejestru wyborczych pocztom, nim w życie weszła ustawa o wyborach kopertowych. A i bardzo lubię koty, także żadnego bym nie skrzywdził, także przestań mnie pomawiać typie. Zamiast pisać głupoty, poczytaj, dokształć się i wtedy możemy porozmawiać. Świat i prawda są inne niż te pokazywane w GW, TVN czy TVP.

    • A wiec zyjemy w panstwie BEZPRAWIA. Wladza ktora popelnia przestepstwa, pozniej uchwala abolicje sama dla siebie, nie moze mienic sie wladza praworzadna. To tak, jakby przestepca ustanawial prawo i pozniej wydawal sam na siebie wyrok. Ciesze sie ze zauwazyles, ze niektorzy przedstawiciele wladz samorzadowych zlamali prawo i zostali ukarani przez sad. Jakkolwiek mozna w pewnym sensie byc poblazliwym w stosunku do tych biednych wojtow czy burmistrzow, to premier Morawiecki i Sasin powinni za to poniesc kare. Oni zrobili to w sposob celowy i przemyslany. Niestety sady nie zdazyly zainterweniowac. Ci panowie dzieki ich pisowskim kolegom uchwalili sobie bezkarnosc. Mam nadzieje ze wiesz o tym ze swoich zrodel informacji.
     W procesie Norymberskim „wodzowie” III Rzeszy uwazali sie za niewinnych, tlumaczac sie, ze tylko stosowali niemieckie prawo, uchwalone oczywiscie przez nich samych. Na szczescie, miedzynarodowy trybunal zdecydowal inaczej. W wiekszosci z nich, chociaz nie wszyscy, zawisli na szubienicy.
     PS. Ciesze sie, ze nie jestes wyborca PiS-u. 👍 Ale nie rozumiem dlaczego tak bronisz ta holote klamcow i drani ?

     • Nie bronię ich, są tacy sami jak inni, czego Ty chyba nie dostrzegasz. Staram się m.in. Tobie uświadomić, że problem mamy z całą nasza klasą polityczną. Taka prawda, że czy lewica, czy prawica, wszyscy są tacy sami. Wybór opozycji tak naprawdę niczego nie zmieni, nikt nikogo nie rozliczy, ewentualnie jakieś płotki. I dlatego moim zdaniem każdy, kto chce „umierać” za nich albo jest fanatykiem tak naprawdę jest głupcem. A z głupotą, zaślepieniem trzeba walczyć, bo inaczej nic się nie zmieni… A jedyne co jest najważniejsze to nasza Ojczyzna, rodzina, przyjaciele, prawda i to w co wierzymy. O to zawsze warto i wręcz należy się troszczyć…

     • Także żadnej Norymbergi nie będzie, podobnie jak nie było Norymbergi dla komunistów czy przywódców powstania listopadowego, którzy przegrali wygrane powstanie. Jest o tym, dobra książka „Wieszanie” Rymkiewicza. Przeczytaj ją, a następnie sięgnij po „Niemcewicz od przodu i tyłu” Zbyszewskiego. Wprawdzie dotyczą ostatnich lat I RP, ale tamtejsze realia są jak najbardziej aktualne. O tym co tam piszą nie dowiesz się na lekcji historii. O powstaniu listopadowym polecam „Szanse powstania listopadowego” Jerzego Łojka, też dobra książka

    • Caly ten twoj ostatni wywod to „ostry cien mgly”, albo „czeski film”. Najpierw „wszyscy tacy sami”, „ten ktory chce zmiany to fanatyk albo glupiec” a glupcow trzeba zwalczac, „szukanie zmian niczego nie zmienia”. Innymi slowy defetyzm I kapitulacja na calej linii.
     Pozniej rozwodzisz sie nad „Ojczyzna, rodzina, przyjaciolmi I prawda, o ktore trzeba sie troszczyc”. Chcesz tego bronic kleczac pokornie przed klamstwem i zlem ?. A moze przyjdziesz na egzekucje z wlasym sznurem I trumna ?. Ta pisowska holota tylko na to czeka. Powiedza ze oni o wszystim za nas zdecyduja. Prezes niczym „ukochany przywodca” (Korei) zapewni nam dobrobyt I zbawienie. Wzniesie pomniki smolenskie na kazdej ulicy. W szkole najwazniejszym przedmiotem bedzie religia. Nie moj misiaczku, ja sie na to nie zgadzam. Najpierw trzeba pisowska holote rozpedzic „na 4 wiatry”, chociazby mokrymi scierkami. Pozniej dokladnie „posprzatac” kraj I wrocic do Europy 21-go wieku.

     • A już myślałem, że coś zrozumiałeś… „ten ktory chce zmiany to fanatyk albo glupiec” nawet dobrze nie potrafisz zacytować, bowiem napisałem, że „I dlatego moim zdaniem każdy, kto chce „umierać” za nich albo jest fanatykiem tak naprawdę jest głupcem”. Chodziło mi oczywiście o wszystkich polityków. „szukanie zmian niczego nie zmienia kolejny cytat, który zmanipulowałeś – oryginał „A z głupotą, zaślepieniem trzeba walczyć, bo inaczej nic się nie zmieni”

     • Twierdzisz, że TVP kłamie i manipuluje, a robisz to samo. Myślałeś, że ktoś jest głupi i nie potrafi czytać?

     • Zarzucasz mi defetyzm i chęć braku zmian. Otóż dla Twojej wiadomości jestem za zmianami, tylko że nie na obecną opozycję, gdyż to żadna zmiana, bowiem niczym nie różnią się od PiS-u. Zresztą, póki nie zmienia się mentalność, póki ludzie sami nie zaczną myśleć i nie dostrzega co jest ważne: Ojczyzna, rodzina, przyjaciele, prawda i to w co wierzymy, to nic się nie zmieni. Pijak zastąpi pijaka, złodziej złodzieja.

     • „A moze przyjdziesz na egzekucje z wlasym sznurem I trumna ?. Ta pisowska holota tylko na to czeka”. Ta „hołota” to nasi współobywatele, dosyć znaczny procent społeczeństwa, podobnie jak „kodziarze”. Zarówno do jednych, jak i drugich trzeba dotrzeć, trzeba z nimi rozmawiać i ich uświadamiać, że politycy robią ich w wała. Przypomnij sobie, jak szybko wygasła sprawa imprezy u Mazurka, gdzie zarówno opozycja, jak i PiSowscy bawili się razem. A w Sejmie toczyła się debata na temat budżetu… A prawie nikogo w ławach sejmu nie było, zarówno po stronie opozycji, jak i rządu…

     • W ogóle cała Twoja wypowiedź świadczy o typowym myśleniu „elyty” opozycji. Polskie społeczeństwo to „konserwatywna”, „bigoteryjna” masa, którą powinniśmy kierować ku „oświeceniu”, „świetlanej przyszłości”, których PiS kupił socjalem. Otóż nie! W 2015 r. PO straciła władzę, bo ludzie mieli dosyć ich niczym nieuzasadnionej wyższości nad innymi, której najlepszy i dosadny przykład płynął z taśm nagranych u Sowy, kradzieży OFE, czy kazania pracowania dłużej (najlepiej aż do śmierci), gdy my będziemy żyć jak króle. A kto nie wygodny, to nagonka medialna przy pomocy usłużnych mediów (o ataku na Wprost już zapomniałeś? O chęci wprowadzenia ACTA?) Naprawdę chcesz powrotu takiego sposobu myślenia i sprawowania władzy? Bo ja nie.

     • Także na zakończenie, czytaj ze ZROZUMIENIEM i DOKŁADNIE, a nie przekręcasz i robisz z siebie pośmiewisko

     • …uwazaj Czytelnik na berecik, najwyrazniej antenka ci sie zamoczyla …

     • A Ty uważaj na swoją onucę i pikelhaubę, bo Ci się przekrzywiły… Manipulatorku mój kochany 🙂

 69. Jest podejrzenie, ze ktos na komendzie krzyknal: prezentuj bron, no I granatnik odpalil !!!!

 70. Bez zartow, cos takiego jak granatnik, nie odpala, bo ktos go dotknal lub poruszyl. Tam sa co najmnie trzy zabezpieczenia (jak RPG7). Nie moze byc mowy o nieumyslnym uruchomieniu urzadzenia. Wystarczajaco dlugo czasu spedzilem w wojsku zeby to wiedziec. On moze byc odpalony wedlug precyzyjnej procedury. Tylko ze dla niektorych osob zadne procedury nie istnieja. Nawet mowia, ze polski pilot wyladuje na drzwiach od stodoly. Tak bylo w Mieroslawcu a pozniej w Smolensku. Tak bylo z pewnoscia i teraz w KGP.

  • Ooo, Anonim, od kiedy znasz się na wojsku? Jeśli znasz się na wojsku tak jak na prawie to lepiej nic nie pisz. PS Ale Ty wiesz, że od komuny technologia poszła naprzód?

   • a raz do roku, to nawet nowoczesny trzonek od chinskiej szczotki, sam wystrzela …a co dopiero granatnik w rekach pisowskiej wladzy. Zreszta, to na pewno podrzucil go Tusk. !!!

    • Ooo, czyli rzeczywiście masz wiele osobowości…
     PS Typie, przegrzewasz temat przy pomocy kloacznych żartów. Skończy się tak jak pisałem wyżej, czyli wszyscy będą mieli Cię dosyć i temat ucichnie

  • Wyglada na to, ze ten panzerfaust to byla dywersyjna akcja, zeby Zelenski mogl bez przeszkod przez Polske poleciec do USA. Cwano to wymyslili…..

  • A co, brakuje Ci tego, jak Cię masakruje? Wyobraź sobie, że jak normalny człowiek świętuje, czego i Tobie życzę. A nie, czekaj przecież Ty je obchodzisz za 2 tygodnie

  • Anonimie-Manipulatorku, trzymaj się swojej onucy i pikielhauby, bo kolejne pociski na Ciebie czekają 😉

  • Przed Tobą? Nie pochlebiaj sobie. Cienki jak barszcz jesteś, nie ma przed czym uciekać

    • Pewnie przykro jej jest, że ma takiego zięcia. Ja bym swojej córce, jakbym ją miał, powiedział, że zasługuje na kogoś lepszego, niż takiego nieudacznika, co to pośmiewiskiem jest

     • Ah, nie gniewaj sie, przepraszam Cie bardzo. Nie chcialem Cie urazic. Pytam tylko z takiej niewinnej ciekawosci …..

     • W mojej pracy, którą wykonuję na codzień tak. Wykonuję ją uczciwie i skrupulatnie, to mi dobrze płacą

     • Masakrowanie Pana oraz innych trolli, którzy psują dyskurs publiczny, robię za free, dla własnej satysfakcji (że psuję im robotę), ponadto traktuję to jako swój osobisty cel, a takich rzeczy nie przelicza się 😉

     • Zaraz, skoro jest Pan emerytem, to ile lat ma Pana teściowa, że jeszcze żyje :O Drugie pytanie, skoro jest Pan emerytem, to czemu nie jest Pan za PiS (chyba, że Pan z byłych służb i emeryturka niższa, to by wszystko tłumaczyło…)?

     • A wiec trollujesz za free. Czyli jestes Czytelniku zwyklym frajerem. Jestes pisowskim trollem frajerem. Zakiwales sie na maksa …

     • Nie, ja nie jestem trollem, a wyjaśniaczem trolli, takich jak Ty. Robię to dla hobby i żeby wkurwiać takich starych dziadków jak Ty 😉

     • Powiedź dziadziu, trafiłem, że kablowałeś albo pałoweś za komuny, co? 😉

     • Frajerem jesteś Ty, bo zamiast spędzać ostatnie chwile na tej ziemi z najbliższymi, to siejesz nienawiść

     • To pytanie o twego zyciowego towarzysza wyprowadzilo cie z rownowagi. Ale nie martw sie. Jestem wyrozumialy. Szkoda mi ciebie I ci wspolczuje..

     • Emeryture mam niska bo KRUS-owska. Ale moge cie poinformowac, ze 13 grudnia bylem na strajku, a nie jak Jarus ktory spal sobie do poludnia, albo jak Stanislaw Piotrowicz ktory nas scigal.

     • Pochwal sie. Jakie masz zaslugi w procesie ropedzania komunistycznej holoty ?

     • Myślisz, że mnie wyprowadziłeś z równowagi? 😂😂😂 Nawet nie byłeś blisko dziadziu. Ale próbuj dalej 😉

     • Niestety, ale jeszcze mnie na świecie nie było, gdy upadła komuna, o parę lat za późno. Ale znam dosyć dobrze tamtejsze realia, z rozmów, z książek, i zrobię wszystko by ten syf już nigdy więcej nie powrócił

     • Skoro walczył Pan z komuną, to czemu wspiera Pan powstanie eurokołchozu? Czemu działa Pan na korzyść idiotów, którzy dzielą nasze społeczeństwo? Czemu sam Pan to robi? Nie pamięta Pan już o ideach „Solidarności”? Czemu jak komuniści nie chce Pan prowadzić normalnej debaty, tylko rzuca propagandowymi hasłami i obelgami niczym Jerzy Urban?

     • A wiec gowno wiesz o tych czasach. A pisowska propaganda zrobila ci wode z mozgu …

     • Realnej debaty ?. A z kim tu mozna prowadzic realna debate ?. Z pisowska holota ktora klamie, obraza, przesladuje przeciwnikow politycznych ?Okrada nas i cofa cywilizacyjnie. Z kraju podziwianego przez wszystkich, przeksztalca nas w Kaczystan i Ciemnogrod. Jeszcze na dodatek ten obrzydliwy „rechot ” prezesa….

     • Jak tak Pana czytam, to niczym Pan się nie różni od opisywanej przez Pana „pisowskiej” hołoty. Nienawiść Pana zalewa i nic więcej. Nienawiść, która Pana strawi, aż się Pan rozpuści. Nienawiść, która przesłania normalny obraz świata. Jak w piosence Kaczmarskiego, kieruje się Pan „Kto nie z nami, ten przeciw nam!”. Ja antyPiS- wszyscy inni PiS! Jak to dobrze, że większość ludzi ma tą Pana uproszczoną wizję świata gdzieś

     • Dlatego tacy starzy ludzie jak Pan, Tusk, czy Kaczyński nie powinni mieć jakiegokolwiek wpływu na nasz kraj. Wasza nienawiść zatruwa wszystko wokół

  • Pisane z Tobą to tylko rozgrzewka, trening z pachołkami (trza dbać o formę, szczególnie jeśli chodzi o wyjaśnianie takich jak Ty)

 71. Uwazaj Anonimie, Czytelnik nie zartuje Juz ma palec na cynglu swojego panzerfausta ….

  • Ziew. Anonim i tak wszyscy wiedzą, że to Ty, przestań w końcu się kompromitować. A „żart” beznadziejny, użyj tych pozostałych trzech czy tam dwóch szarych komórek i wymyśl coś z jajem. Chyba że Ci od tej nienawiści posklejało synapsy

  • To już rusek, który na WP pod artykułem o Katyniu twierdził, że to robota Niemców, lepszy „stawiał” opór. Ale i tak go dojechałem. Tak go dojechałem, że w swojej głupocie napisał, że Putin jest gorszy od Stalina i „wywaliło” go z internetu XD Pewnie wylądował gdzieś na Syberii kacap jeden XD Także Anonimie, oficjalnie jesteś gorszym trollem niż przepity rusek, średnio mówiący po polsku, świeżo po szkoleniu z dezinformacji XD

 72. Spotkalem dzisiaj rano w Biedronce Pana Czytelnika. Strasznie poharatany. Chyba mial ciezkie swieta ..

  • Ech Anonim, Anonim tyle razy Ci już tłumaczyłem jak działa lustro, a Ty dalej tego nie pojąłeś. Masz już chyba demencję jak Biden

  • Ciężkie święta to Ty miałeś, bo zamiast się radować i cieszyć nienawiść i złość Cię trawiły i trawią

  • Żal mi Ciebie, smutny, stary, pełen nienawiści do świata człowieku

 73. Uwazaj kiedy bedziesz otwierac swoja lodowke. Tam moze na ciebie czekac Anonim …..

 74. Meh, Anonim wysil się, bo nudzę się. Wymyśl coś nowego (o ile skleroza Ci pozwoli)

  • Nie mów, starzy ludzie mają słabe poczucie humoru. Byle chłam ich bawi np. „Ooo chłop się za babę przebrał”

 75. Czytelnik-frajer ciagle „under shock”., po swietach. Przecenil wlasne sily.

  • Ech Anonim, leki przestały Ci działać, znów Twoje osobowości przejmują kontrolę. Walcz o siebie staruchu!

 76. Dobra wiadomosc dla wielbicieli „smutno-zenujacego” talentu prezesa Kaczynskiego. W lutym rusza „w Polske” z nowym spektaklem rozrywkowym. Beda nowe skecze i zarciki. Publicznosc „na sportowo”, a nie jak dotychczas „na ludowo”. Rechot i smiech bedzie w formacie 3D. Oczywiscie nie zabraknie „100+” dla tucznikow, i „400+” dla bydla rogatego. Dokladne terminy jeszcze nieznane. Calosc bedzie obslugiwana przez „Kurwizje-PiS”, konferansjerka: Marek Suski.

  • Anonim, widać że prostacki z Ciebie człowiek. Twoje poczucie humoru dużo o Tobie mówi 😉

  • I znów takim chłamem przepalasz temat. Dzięki Tobie PiS będzie rządził 3 kadencję. Brawo Ty!

 77. Co do „spontanicznych pytan” z sali, byc moze beda w formie audibook-ow. To tez bedzie nowa jakosc ….

 78. Zycie wydaje sie bardziej rozowwe, gdy ogladam Szklo Kontaktowe !!! Najlepsze zyczenia dla „szkielkowiczow”

 79. Czytelniku, nie badz „frajerem”, ogladaj „szklo kontaktowe”. Codziennie o 22-giej.

 80. Bede sie dzisiaj modlic do Pana Boga, zeby jutro minister Ziobro nie zdymisionowal premiera Morawieckiego.

  • Oni dyskutuja juz od listopada 2021 roku. A kazdy dzien ich dyskusji to 1 mln euro kar. Niedlugo to bedzie juz blisko 2 mld zlotych. Przyjdzie czas ze ktos bedzie musial za to „beknac”. Nawet domyslam sie kto !!!!!

   • No jak to kto beknie, pogadasz Anonimie z swoim Władimirem i spłaci nas w trimyga 😉

 81. Pierwszy cud 2023 roku. Ceny hurtowe spadly o 23 procent, mimo ze ceny swiatowe paliw sa stale. Oni nas po prostu DOJA na paliwie od kilku miesiecy !!!!!!

  • Hmm, ciekawe, ciekawe. Od kiedy to niby światowe ceny są stałe? Czyżby jakiś rząd światowy tak zadekretował? Bo ja to myślałem, że są uzależnione od wielu czynników (a że doją, to oczywiste „geniuszu”. Doi PiS, doiło i PO. Bo podwyżki paliwa oznaczają podwyżki cen w sklepach = wyższe wpływy z podatków)

  • O nie tylko nie kolejny Sok z buraka. Zmiłuj się Anonimie, pomrzemy od tego g*wnianego contentu, który promujesz…

  • Zapamiętaj se Anonimie, komunę pomogło obalić dobre poczucie humoru, a nie g*wniane

 82. Jest nowa „Pis-dziorska szarza” na TVN. KRRiT atakuje reportaz redaktora Swierczka „Sila klamstwa”. Bedzie sie dzialo ….

  • Nie zapomnij, że to też składnik DNA każdej onucy, platformowca i lewaka 😉

  • Pamiętaj jeszcze o kacapskiej prawdzie, tuskowej prawdzie i lewackiej prawdzie 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.