„GRAMY SWOJE” – PLATERÓW 8 WRZEŚNIA 2012- relacja

3
13

W tym roku z inicjatywy Karola Juszyńskiego oraz Grzegorza Trochimiuka – pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Platerowie, mieliśmy możliwość uczestniczyć w pierwszym Festiwalu Muzyki Granej na Żywo – „Gramy Swoje”. Pomysłem było by w dobie wszechobecnego playbacku, komercji i nastawienia na szybki sukces, propagować muzykę, która jest grana na żywo oraz promować własną twórczość. Staraliśmy się, aby oprócz dobrej muzyki, impreza miała charakter wychowawczy. Młodzi ludzie zobaczyli, że aby zagrać koncert na żywo nie wystarczy wpiąć odtwarzacz mp3, na którym zapisany jest materiał. Tu było wszystko: oczekiwanie na muzyków, strojenie, ustawienie mikrofonów, próba dźwięku…dopiero na końcu „prawdziwe” granie.

Zespoły, które wystąpiły a więc Spooky One (alternatywa/India rock – naszym zdaniem kandydat, aby w najbliższym czasie podbić listy przebojów), Rooster (coś dla fanów mocnego brzmienia, niesamowita ekspresja oraz dynamika na scenie), oraz Rotten Bark (Finalista Must Be The Music, uczestnik festiwalu Top Trendy w Sopocie), mogły się podobać nawet fanom innego rodzaju muzyki. Na koniec odbyła się prezentacja DJ’ów – Piotrka Sikorskiego, Michała Żurawskiego oraz Damiana Kubicia.

Reklama

Mając pomysł nie wiedzieliśmy do końca, co uda nam się zorganizować, jednak w miarę czasu, udało nam się pozyskać, co raz większe wsparcie finansowe od okolicznych firm, co wpłynęło na dodatkową motywację, że jesteśmy w stanie zorganizować naprawdę ciekawą imprezę muzyczną. Patronat Honorowy objęło Starostwo Powiatowe w Łosicach, wsparli nas poza tym: Bank Spółdzielczy w Platerowie, pan Marek Banicki, Piekarnia „Duet”, Tartak „Bronek”, Firma „Piotras”, pan Łukasz Łęczycki – Elektroinstalatorstwo, Zakład Fryzjerski „Doris”, pan Andrzej Kołodziejczuk – Sklep Spoż-Przem, pańtwo Agnieszka i Waldemar Wawryniuk – Sklep Spoż-Przem., Firma „Boferm”, Firma An-Bek”, Firma „Mitropol”, Sklep MD Projekt. Ponadto wsparła nas także Gminna Komisja do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Platerowie.

Chcielibyśmy także podziękować osobom, bez których organizacja imprezy nie byłaby możliwa: paniom Henryce Chibowskiej, Janinie Zych oraz Małgorzacie Ciecierskiej które, zarządzały bufetem na zapleczu, Bartkowi Wróblowi za projekt plakatu, panu Markowi Żabickiemu i Pawłowi Michalakowi za poprowadzenie zawodów sportowych, strażakom za kierowanie ruchem, Właścicielom piekarni Duet za przygotowanie domowego jedzenia, chłopakom z Łosic (Pawłowi, Przemkowi i Marcelemu) za świetną dekorację, Chłopakom z Ruskowa za montaż świateł, panom Radkowi Gosiowi i Stanisławowi Dzienio za nagłośnienie po bardzo promocyjnej cenie, Sylwii Zdunkiewicz za niesamowity pokaz teatru ognia, Piotrkowi Broniszowi za przywiezienie sprzętu i udostępnienie auta na odwiezienie, panu Andrzejowi Grzegorczukowi za zawiezienie nagłośnienia w nocy, panu Zbyszkowi Kożuchowskiemu, Pawłowi, Karolinie, Ani i Marioli za malowanie twarzy dzieciom, Tomkowi Kosprowiczowi za wydrukowanie plakatów, Marcinowi Bobrykowi i Oldze Omelańczuk za materiał filmowy i zdjęcia.

Dziękujemy także za przybycie panu Wójtowi – Jerzemu Garuckiemu oraz radnym Powiatu łosickiego – pani Grażynie Kasprowicz oraz panu Markowi Branickiemu.

Dziękujemy Wam wszystkim i mamy nadzieję, ze podobną imprezę uda nam się zorganizować za rok.

[nggallery id=9]

Reklama
Poprzedni artykułANMAR P.P.U.H. SPRZEDAŻ-SERWIS-WYNAJEM MAREK BOLESTA
Następny artykułInformacja okresowa PSP – 10.09.2012

3 KOMENTARZE

  1. Wielkie zaangażowanie organizatorów zaowocowało super wydarzeniem. Koncert był super – muzyka w takim brzmieniu i takim wykonaniu sama przyjemnośc.
    Czekam na drugą edycje „Gramy swoje” w Platerowie!

  2. było świetnie, tak samo świetnie sie malowało.. ;]
    w pozytywnej atmosferze…
    dzięki ;]

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.