Gospodynie i liderki nagrodzone

0
455

Wkład kół gospodyń wiejskich i liderów w rozwój społeczności lokalnej został doceniony i nagrodzony podczas Mazowieckiej Gali Aktywizacji Obszarów Wiejskich 2021. Wśród wyróżnionych znalazły się gospodynie z terenu gminy Łosice i Stara Kornica.

Jak mówi marszałek Adam Struzik, rozwój wsi zależy nie tylko od przyznawanych funduszy i budżetów, ale także od aktywności i pomysłowości mieszkańców.  Każda z osób, które mogliśmy nagrodzić, przyczynia się do rozwoju swojej małej ojczyzny, integrowania mieszkańców i dbania o dziedzictwo kulturowe. Gala, podczas której wręczyliśmy nagrody regionalnym producentom, kołom gospodyń wiejskich i sołectwom, pokazuje, że tereny wiejskie na Mazowszu tętnią życiem i rozwijają się w wielu dziedzinach – dodaje marszałek.

Reklama

Jeden z głównych laurów w konkursie organizowanym przez KSOW pt. „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie”, trafił do Stowarzyszenia Korniczanki ze Starej Kornicy – zaangażowane i pomysłowe gospodynie wywalczyły w nim drugie miejsce. Sukces odniosły też ich koleżanki z KGW Łuzki (gm Łosice), które otrzymały wyróżnienie w tym plebiscycie.

Jak zauważa przewodniczący sejmikowej komisji rolnictwa i terenów wiejskich Leszek Przybytniak, działalność kół gospodyń aktywizuje nawet niewielkie lokalne społeczności. Bez ich zaangażowania wiele inicjatyw w mniejszych miejscowościach nie byłoby możliwe. Gospodynie i liderki wiejskie, które nagradzamy, to osoby kreatywne i zaradne. Nie tylko dbają o zachowanie regionalnych tradycji, ale także integrują lokalną społeczność i mobilizują innych do działania – dodaje.

Samorząd Mazowsza wyróżnił także liderki wiejskie – kobiety, które swoją działalnością i zaangażowaniem dają prawdziwy przykład, jak można mobilizować lokalne społeczności i realizować ciekawe inicjatywy także w mniejszych miejscowościach. Wśród wyróżnionych znalazła się Elżbieta Semeniuk ze Świniarowa (gm. Łosice).

Fot. mazowieckie.ksow.pl

Reklama
Poprzedni artykułSerwis Rowerów Konstancin Józefosław Warszawa MAZOWIECKIE MOBILNIE Dzwoń 607715169 lub 725222527
Następny artykułObrazy, Metryczki Na Desce Ręcznie Malowane