Gaudeamus Igitur

0
794

Tegoroczna inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej działającego przy Łosickim Domu Kultury zgromadziła nie tylko łosickich słuchaczy UTW, ale również seniorów z zaprzyjaźnionych miast – Mordów i Serocka, którzy wspólnie odśpiewali Gaudeamus Igitur. Była to też okazja do wręczenia indeksów 10 nowym słuchaczom.

22 września w sali widowiskowej, odbyła się inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej działającego przy Łosickim Domu Kultury. W wydarzeniu obok miejscowych słuchaczy UTW udział wzięli także przedstawiciele władz miasta i zaproszeni goście – burmistrz Mariusz Kucewicz, dyrektorka ŁDK Dorota Kozłowska, Ewa Jarocka wraz z delegacją UTW w Mordach oraz Sławomir Jackowski – prezes Serockiej Akademii Seniora, oraz słuchacze z zaprzyjaźnionych uniwersytetów w Mordach i Serocku.

Reklama

Ze sceny popłynęły życzenia i gratulacje. – Życzę aby czas spędzany na wykładach i zajęciach wykorzystali państwo aktywnie i z pożytkiem dla siebie – mówił podczas uroczystości burmistrz Mariusz Kucewicz.

Uroczystość uświetnił występ grupy wokalnej miejscowego UTW, autorska prezentacja wierszy Haliny Młynarz oraz spektakl filmowy w nowej aranżacji pt. „Milczący Sfinks albo trubadur złudzenia. Rzecz o Jerzym Szaniawskim” w wykonaniu gości z Serockiej Akademii Seniora. Po części oficjalnej słuchacze spotkali się na imprezie inauguracyjno-integracyjnej gdzie rozmowom, serdecznościom i tańcom nie było końca, a wieczór muzycznie i tanecznie umilił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.

– Działalność uniwersytetu jest najlepszym dowodem na to, że aktywność w życiu wcale nie kończy się wraz z przejściem na emeryturę. Oferta zajęć dla seniorów jest bogata i różnorodna. Program dostosowany jest do zapotrzebowania słuchaczy. Studenci będą więc mogli korzystać z zajęć ruchowych i rozwojowych, i warsztaty językowe. W programie są także wykłady, specjalne seanse filmowe czy sekcje turystyczna, nordic walking oraz wyjazdy na basen – dlatego, kto się jeszcze nie zapisał – niech zrobi to jak najszybciej – zachęcamy do wstąpienia w szeregi słuchaczy UTW – naprawdę warto! A my wszystkim słuchaczom łosickiego UTW owocnej nauki, a także wielu ciekawych doświadczeń, niezapomnianych wrażeń i radości na każdy dzień. – zachęca dyrektorka ŁDK, Dorota Kozłowska.

Reklama
Poprzedni artykułWLSowy Mototrip – zakończenie sezonu
Następny artykułNoc Bibliotek