Gaudeamus Igitur

0
771

Tegoroczna inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej działającego przy Łosickim Domu Kultury zgromadziła nie tylko łosickich słuchaczy UTW, ale również seniorów z zaprzyjaźnionych miast – Mordów i Serocka, którzy wspólnie odśpiewali Gaudeamus Igitur. Była to też okazja do wręczenia indeksów 10 nowym słuchaczom.

22 września w sali widowiskowej, odbyła się inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej działającego przy Łosickim Domu Kultury. W wydarzeniu obok miejscowych słuchaczy UTW udział wzięli także przedstawiciele władz miasta i zaproszeni goście – burmistrz Mariusz Kucewicz, dyrektorka ŁDK Dorota Kozłowska, Ewa Jarocka wraz z delegacją UTW w Mordach oraz Sławomir Jackowski – prezes Serockiej Akademii Seniora, oraz słuchacze z zaprzyjaźnionych uniwersytetów w Mordach i Serocku.

Ze sceny popłynęły życzenia i gratulacje. – Życzę aby czas spędzany na wykładach i zajęciach wykorzystali państwo aktywnie i z pożytkiem dla siebie – mówił podczas uroczystości burmistrz Mariusz Kucewicz.

Uroczystość uświetnił występ grupy wokalnej miejscowego UTW, autorska prezentacja wierszy Haliny Młynarz oraz spektakl filmowy w nowej aranżacji pt. „Milczący Sfinks albo trubadur złudzenia. Rzecz o Jerzym Szaniawskim” w wykonaniu gości z Serockiej Akademii Seniora. Po części oficjalnej słuchacze spotkali się na imprezie inauguracyjno-integracyjnej gdzie rozmowom, serdecznościom i tańcom nie było końca, a wieczór muzycznie i tanecznie umilił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.

– Działalność uniwersytetu jest najlepszym dowodem na to, że aktywność w życiu wcale nie kończy się wraz z przejściem na emeryturę. Oferta zajęć dla seniorów jest bogata i różnorodna. Program dostosowany jest do zapotrzebowania słuchaczy. Studenci będą więc mogli korzystać z zajęć ruchowych i rozwojowych, i warsztaty językowe. W programie są także wykłady, specjalne seanse filmowe czy sekcje turystyczna, nordic walking oraz wyjazdy na basen – dlatego, kto się jeszcze nie zapisał – niech zrobi to jak najszybciej – zachęcamy do wstąpienia w szeregi słuchaczy UTW – naprawdę warto! A my wszystkim słuchaczom łosickiego UTW owocnej nauki, a także wielu ciekawych doświadczeń, niezapomnianych wrażeń i radości na każdy dzień. – zachęca dyrektorka ŁDK, Dorota Kozłowska.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.