Gaudeamus igitur odśpiewany przez słuchaczy ŁUTW

0
689

Uniwersytety Trzeciego Wieku od kilku lat robią furorę wśród osób, które przeszły już na emeryturę czy rentę. Uniwersytety stały się nie tylko sposobem na zdobycie wiedzy, ale także sposobem na przywrócenie radości z życia. W opinii społecznej funkcjonuje przekonanie, że wiek dojrzały i starość to dla wielu osób okres trudny, kiedy dochodzi do zobojętnienia, utraty radości życia, smutku i spadku życiowej aktywności. Ale jak pokazuje łosicka praktyka wcale nie musi tak być! Frekwencja i relacje słuchaczy łosickiego UTW pokazują, że okres kiedy zamknęliśmy już rozdział związany z pracą zawodową, także może być piękny

26 września miała miejsce inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej w Łosicach. Nowy rok akademicki UTW otworzył odśpiewany na stojąco hymn Gaudeamus igitur jak przystało na studentów rozpoczynających kolejny rok nauki.

Reklama

Kto może dołączyć do grona słuchaczy ŁUTW? – Wszystkie osoby w wieku 50+, kończące lub ograniczające aktywność zawodową, mogą dołączyć do grona słuchaczy ŁUTW. Aby zapisać się do łosickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, należy posiadać status emeryta/rencisty, złożyć deklarację słuchacza oraz uiścić składki za czesne i wybrane płatne zajęcia. Program obejmuje zajęcia stałe, które będą kontynuacją z ubiegłego roku jak i również nowe propozycje wycieczek, wykładów, spotkań i warsztatów.
Zapisy na zajęcia trwają do 29.09.2023 r.
Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatora UTW Waldemara Jakubiaka pod nr tel. 83 359 05 09, 531 257 246 oraz w sekretariacie ŁDK w godzinach 8.30-16.00.
Fot. Kamil Sakowski/Łosice.Info
Reklama
Poprzedni artykuł12. Biegiem przez Platerów: Malownicze wydarzenie sportowe w podlaskim zagłębiu jabłek
Następny artykułReliable loan offer