Dzień Otwarty Nadleśnictwa Sarnaki: Edukacja, Zabawa i Bliskość z Naturą

0
125

7 czerwca, w godzinach 10:00-14:00, w siedzibie Nadleśnictwa Sarnaki odbędzie się Dzień Otwarty. Wydarzenie oferuje bogaty program pełen edukacyjnych atrakcji, które pozwolą uczestnikom lepiej zrozumieć pracę leśników i cieszyć się bliskością natury. Organizatorzy przygotowali m.in. gry i zabawy, zwiedzanie ścieżek edukacyjnych, obozowisko „Zanocuj w lesie”, a także warsztaty łucznicze i pokazy ptaków drapieżnych.

Wydarzenie, organizowane przez Lasy Państwowe, ma na celu przybliżenie mieszkańcom regionu pracy leśników oraz promowanie ochrony przyrody. Spotkanie będzie miało miejsce w siedzibie Nadleśnictwa Sarnaki, przy ulicy 3 Maja 6/4.

Reklama

Program Dnia Otwartego jest niezwykle bogaty i różnorodny. Uczestnicy będą mogli skorzystać z licznych atrakcji, które pozwolą na bliższe zapoznanie się z pracą leśników oraz otaczającą nas przyrodą. Na odwiedzających czekać będą między innymi:

  • Stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Sarnaki – gry i zabawy, które wprowadzą najmłodszych i dorosłych w świat leśnych tajemnic.
  • Obozowisko „Zanocuj w lesie” – prezentujące możliwości spędzania nocy na łonie natury.
  • Stoisko leśniczego – gdzie będzie można dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca leśnika od kuchni.
  • Straż leśna – czyli leśni policjanci, którzy opowiedzą o swojej roli w ochronie lasów.
  • Zwiedzanie izby oraz ścieżki edukacyjnej Nadleśnictwa Sarnaki – umożliwiające poznanie lokalnej flory i fauny.

Dodatkowo, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Tygiel Doliny Bugu” przygotowało quiz przyrodniczy, a dla miłośników kina przewidziana jest projekcja filmów przyrodniczych. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, takich jak bańki mydlane i fotobudka, które z pewnością przyciągną najmłodszych uczestników.

O godzinie 11:00 rozpocznie się warsztat łuczniczy oraz pokaz ptaków drapieżnych, który z pewnością przyciągnie wielu miłośników dzikiej przyrody.

Partnerami wydarzenia są: Łosice.info, LOT Nad Bugiem, Fundacja w Zielone Gramy oraz GOK Sarnaki.

Dzień Otwarty Nadleśnictwa Sarnaki to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zdobycia nowej wiedzy oraz integracji z lokalną społecznością. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli na bliższe poznanie pracy leśników oraz piękna polskiej przyrody.

Reklama
Poprzedni artykułOszustwo „na szklankę wody”: Kobieta straciła oszczędności
Następny artykułFestyn z Okazji Dnia Dziecka w Mężeninie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj