Dwójka walczy o dofinansowanie projektu – mobilizacja w głosowaniu

0
532

Do 28 kwietnia potrwa głosowanie internetowe w ogólnopolskim konkursie „Pro defensione, pro historia”. O laur zwycięzcy i dofinansowanie złożonego wniosku walczy miejscowa Szkoła Podstawowa nr 2. 

Projekt miejscowej szkoły nr 2 złożony w ramach ogólnopolskiego programu wspierającego oddolne inicjatywy obywatelskie o charakterze proobronnym i historycznym uzyskał w pierwszym etapie konkursu bardzo wysoką 4 pozycję na liście rankingowej.

Reklama

– Nasza szkoła bierze udział ogólnopolskim konkursie ofert w ramach  „Pro defensione, pro historia – wspieramy oddolne inicjatywy historyczne, patriotyczne i proobronne dla Polski – II edycja na lata 2022-23” organizowanym przez Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej. W ramach programu „Pro defensione, pro historia” – złożyliśmy wniosek projektowy pt. „Łosice – Ocalić od zapomnienia”. Jesteśmy bardzo dumni, że zajęliśmy 4 miejsce z liczbą 123 punktów w pierwszym etapie oceny formalnej – cieszy się z wysokiej oceny pomysłodawczyni projektu Irena Nestioruk, nauczycielka ze SP nr 2.

Pomysł na edukację oraz integrację pokoleniową przedstawione we wniosku spodobał się organizatorom. – Nauczyciele bibliotekarze i nauczyciel historii we współpracy ze wszystkimi nauczycielami zaplanowali m.in. organizację pikniku rodzinnego, konkursu wiedzy o Łosicach, grę miejską i wiele innych atrakcji dla uczniów, rodziców i mieszkańców Łosic. W ramach dotacji zaplanowaliśmy również zakup drona i wyposażenie biblioteki szkolnej w książki o tematyce regionalnej. W ten sposób, przy użyciu nowoczesnych technologii, pragniemy dokumentować działania naszej szkoły i historię naszego miasta – wyjaśnia Irena Nestioruk.

Wniosek szkoły uzyskał akceptację organizatorów, tym samym awansował do drugiego etapu konkursu, którym jest plebiscyt internetowy. – To, czy zdobędziemy przewidziane przez stowarzyszenie dofinansowanie, zależy teraz od nas – dodaje nauczycielka.

Głosowanie internetowe wystartowało 21 kwietnia i potrwa do 28 kwietnia do godz. 23: 59. Głosy na łosicki projekt można oddawać pod adresem http://pdph.pl/glosowanie/

– Każdy posiadając dostęp do internetu będzie mógł raz zagłosować na nasz projekt i tylko z jednego urządzenia: komputer, telefon, tablet. Zachęcamy do głosowania. Każdy oddany głos przybliża nas do zwycięstwa. Mamy nadzieję, że dzięki waszemu wsparciu we wrześniu spotkamy się na wspólnej, rodzinnej imprezie – dodaje Irena Nestioruk.

Joanna Gąska
Reklama
Poprzedni artykułRoleta rzymska do Pergoli
Następny artykułKUPIĘ WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE,DYPLOMY TELEFON 694972047