Czy jeszcze w tym roku zjemy burgera ze znanej sieciówki?

0
2667

Podane w artykule informacje to w dużej części prawda, bo rzeczywiście do 2027 roku ma powstać trasa prowadząca od granicy województw podlaskiego i mazowieckiego, przez Łosice do granicy mazowieckiego i lubelskiego, która będzie częścią budowanego międzynarodowego szlaku drogowego Via Carpatia. Jednak na razie nie mamy żadnej wiedzy o tym żeby były już planowane pierwsze obiekty infrastruktury restauracyjnej, które zlokalizowane będą tuż przy zaprojektowanej ekspresówce. Zatem ich wcześniejsze otwarcie wcale nie jest blokowane przez miejscowych przedsiębiorców, nie ma też zaplanowanych konsultacji w tej sprawie – był to dziennikarski żart prima aprilisowy. 

Reklama

Droga ekspresowa numer 19 to element międzynarodowego szlaku Via Carpatia. W Polsce trasa ta będzie miała ponad 700 km długości i przebiegać będzie przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Via Carpatia w powiecie łosickim przetnie tereny gmin: Sarnaki, Platerów, Łosice, Olszanka oraz Huszlew.

Zakres inwestycji obejmie budowę drogi ekspresowej o długości ok. 32,4 km z węzłami drogowymi, przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego w zakresie umożliwiającym budowę drogi ekspresowej i jej powiązanie z istniejącym układem komunikacyjnym. Zaplanowano również, budowę dróg dojazdowych dla obsługi ruchu lokalnego i obiektów inżynierskich w ciągu planowanej drogi ekspresowej i w ciągu dróg krzyżujących się z nią. Powstaną też Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) i urządzenia ochrony środowiska. Dodatkowo przebudowane zostaną kolidujące urządzenia i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej, planuje się również wybudowanie nowej infrastruktury technicznej związanej z drogą.

W połowie stycznia samorządy wydały już pozwolenia na budowę dwóch obiektów infrastruktury restauracyjnej – w miejscowości Czuchleby i Ostromęczyn Kolonia. Inwestor zapowiada, że ich budowa zostanie zakończona jeszcze w tym roku, nie wyklucza też, że od grudnia lokale zaczną działać.

Pomysł znanej sieci restauracji Fast Food nie spotkał się jednak z aprobatą miejscowych przedsiębiorców, dlatego złożyli oni wniosek o zablokowanie możliwości sprzedaży popularnych burgerów do czasu zakończenia budowy Via Carpatii. Jak twierdzą, wcześniejsze uruchomienie sieciowej restauracji sprawi, że ich obroty znacząco spadną.

W obu samorządach (w Łosicach i Platerowie) zaplanowano na przyszły czwartek konsultacje społeczne w tej sprawie.

Reklama
Poprzedni artykułDołącz do 1. Warszawskiej Brygady Pancernej
Następny artykułSerwis rowerowy Konstancin, Warszawa. Mobilne Pogotowie Rowerowe