Biblioteka na miarę XXI wieku

0
360

Biblioteka szkolna miejscowego zespołu szkół nr 1 zyskała nie tylko nowe pomieszczenia i meble, ale dzięki wyposażeniu jej w nowoczesny sprzęt komputerowy stała się biblioteką na miarę XXI wieku. – Jesteśmy dumni, że po 61 latach nasza szkoła doczekała się nowego miejsca dla księgozbiorów oraz świetnych warunków do wypożyczania lektur i ulubionych książek przez uczniów szkoły podstawowej i licealistów – cieszy się dyrektor Wiktor Boruta.

25 kwietnia w gmachu zespołu szkół nr 1 odbyło się uroczyste otwarcie nowej biblioteki szkolnej. Wydarzeniu towarzyszyło przekazanie publikacji dostarczonych przez zaproszonych gości. Księgozbiór biblioteczny zasili m.in. „Poczet Prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej” przekazany przez burmistrza Mariusza Kucewicza oraz „Subiektywny przewodnik po północno-wschodnim Mazowszu”, którego autorem wielu zdjęć jest uczeń klasy VIIIc SP1 w Łosicach – Igor Dejneka. Wśród publikacji pojawiły także m.in. książki nauczyciela zespołu szkół nr 1 – Marka Jerzmana i byłego wicedyrektora tej szkoły – Mariana Czmocha. Na uroczystości pojawił się również dr hab. Konrad Walczuk z Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Reklama

– Jesteśmy dumni, że po 61 latach nasza szkoła doczekała się nowego miejsca dla księgozbiorów oraz świetnych warunków do wypożyczania lektur i ulubionych książek przez uczniów szkoły podstawowej i licealistów – mówi dyrektor Wiktor Boruta podkreślając, że realizacja zadania była możliwa dzięki ogromnemu wsparciu ze strony gminy. – Nowe miejsce, nowe meble, nowy sprzęt cyfrowy, biblioteka szkolna na miarę XXI wieku” – cieszy się dyrektor.

Z inwestycji dumny jest także włodarz miasta – Pięknie wyremontowana i w pełni wyposażona również w sprzęt komputerowy biblioteka na pewno będzie ozdobą zespołu szkół, który stwarza uczniom naszego miasta świetne warunki edukacyjne – mówi burmistrz Mariusz Kucewicz.

Na zakończenie uroczystości  dr hab. Konrad Walczuk z Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie wygłosił wykład skierowany do uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach nt „Bezpieczeństwa wewnętrznego kraju i cyber-ataków w dobie rosyjskiej agresji na Ukrainę”.

Reklama
Poprzedni artykułFilmowy Poranek – wygraj bilety
Następny artykułOdznaczenia, wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe w straży