Bajkowy Piknik Rodzinny w ŚDS w Nowych Litewnikach .

0
592

15 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowych Litewnikach odbył się piknik rodzinny. Na zaproszenie kierownika ŚDS Sylwestra Siennickiego oraz uczestników do Litewnik przyjechały rodziny, bliscy, przyjaciele oraz przedstawiciele władz samorządowych. 

Wśród zaproszonych gości, którzy zjawili się na pikniku był Wicewojewoda Mazowiecki Patryk Fajdek, przedstawiciele władz powiatu łosickiego oraz reprezentanci gmin z terenu powiatu łosickiego i siedleckiego, z których pochodzą uczestnicy ŚDS. 

Reklama

Po uroczystym otwarciu pikniku przez kierownika ŚDS Sylwestra Siennickiego, głos zabrali samorządowcy, dziękując za zaproszenie oraz  możliwość uczestnictwa w tak przyjemnym evencie. Co ważne, każdy z samorządowców wsparł pomysł powstania Centrum Opiekuńczo- Mieszkalnego ( COM) oraz Zakładu Aktywności Zawodowej( ZAZ) które jest w planach , oraz zapewnił o pomocy w dążeniu do wybudowania takiego ośrodka. 

Po przemówieniach samorządowców, nastąpiło to na co czekali wszyscy, creme de la creme spotkania, czyli występy uczestników ŚDS. Przygotowali przedstawienie teatralne ,, Kopciuszek”, do którego stworzono specjalną scenografię, kostiumy oraz podkłady muzyczne. Artyści stanęli na wysokości zadania i ich występ nagrodzono wielkimi brawami.  

Po przedstawieniu teatralnym podopieczni ŚDS pokazali zaproszonym gościom swoje umiejętności wokalne i taneczne. Zaśpiewali 3 piosenki, do których ułożono choreografię taneczną. Wokaliści i zespół taneczny zostali również nagrodzeni wielkimi brawami i słowami uznania.

W ramach podziękowania za przybycie rodziny, przyjaciele oraz przedstawiciele samorządu dostali własnoręcznie zrobione przez uczestników ŚDS piękne upominki. 

Po oficjalnej części i występach, uczestnicy, ich rodziny, bliscy, oraz zaproszeni goście mieli czas dla siebie. Przy wspólnym stole była okazja wspólnie zjeść posiłek, pośpiewać oraz porozmawiać. Wiele osób wzięło udział w specjalnie przygotowanych zabawach integracyjnych : „Szansa na sukces” i „Jaka to melodia”. Jak ktoś miał ochotę aby potańczyć, nic nie stało na przeszkodzie. Pracownicy ŚDS i na taką ewentualność byli przygotowani. 

Bajkowy Piknik Rodzinny ŚDS w Nowych Litewnikach był idealną okazją aby wszyscy zaproszeni  goście dostrzegli jak ważne było utworzenie miejsca przyjaznego osobom niepełnosprawnym z nastawieniem na poszanowanie godności i podmiotowości Podopiecznych. Jak wielką pracę muszą wykonać terapeuci, rehabilitanci czy psycholodzy, aby pomóc osobom niepełnosprawnym w procesie rozwoju.

Tekst i Foto Kamil Sakowski/Łosice.info

Reklama
Poprzedni artykułUrocza Kasia
Następny artykułMamy online i wiarygodne oferty kredytowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj