Setna rocznica założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemojkach była wyjątkowym wydarzeniem, które zgromadziło mieszkańców oraz liczne osobistości. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, a kulminacyjnym punktem było wręczenie prestiżowych odznaczeń, w tym Złotego Znaku Związku OSP RP dla jednostki. Obchody stały się nie tylko okazją do wspomnień, ale także do uhonorowania tych, którzy przez dekady ofiarnie służyli lokalnej społeczności.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, odprawionej przez Ks. kan. Andrzeja Biernata Kapelana Diecezjalnego Strażaków, Ks. kan. Romana Sawczuka Honorowego Kapelana Diecezjalnego Strażaków, Ks. kan. Sławomira Kapitana Dziekana Dekanatu Łosickiego, Kapelan Powiatowego Strażaków, Ks. Leszka Hryciuka Wicedziekana Dekanatu Łosickiego, Proboszcza Parafii pw Apostołów Piotra i Pawła w Niemojkach, Kapelana Miejsko – Gminnego Strażaków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze