
Punkt konsultacyjny powstanie w siedzibie starostwa, dzięki zainicjowanym przez powiat współpracy z resortem środowiska oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Będzie to kolejne takie miejsce w województwie mazowieckim.
Beneficjenci programu uzyskają tu potrzebne informacje dotyczące sposobu i możliwości korzystania z rządowego dofinansowania związanego z poprawą efektywności energetycznej i zmniejszeniem emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Dowiedzą się też jak uniknąć emisji zanieczyszczeń powietrza z nowo budowanych obiektów.
Współpraca WFOŚiGW ze starostwami będzie przebiegała w oparciu o umowę użyczenia części nieruchomości wraz z wyposażeniem, w tym stanowiskiem komputerowym z dostępem do internetu, które zostaną wykorzystane w celu wspólnej realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze na terenie powiatu. - My zapewnimy w trakcie trwania umowy profesjonalną obsługę ekspercką oraz wsparcie w zakresie logistyczno-administracyjnym - zapewnia jego prezes zarządu, Anna Ewa Król.
Rządowym wsparciem obejmowane są przedsięwzięcia mające na celu ograniczenie lub uniknięcie niskiej emisji związane z podnoszeniem efektywności energetycznej oraz wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Wsparcie obejmuje wymianę źródeł ciepła starej generacji, instalację urządzeń i instalacji spełniających nowe wymagania techniczne, a także zastosowanie odnawialnych źródeł energii (kolektory słoneczne, mikroinstalacje fotowoltaiczne) i wykonanie termomodernizacji.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze