Protest nadal trwa - to hasło zaplanowanego na 26 maja protestu rolników, który odbędzie się w Łosicach. Kilkadziesiąt ciągników przejedzie ulicami miasta. Spontaniczny strajk rolników ma na celu zwrócenie uwagi na aktualne problemy w sektorze rolniczym oraz brak porozumienia z rządem w celu wprowadzenia zmian w ,, Zielonym Ładzie". Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych i niezdecydowanych jeszcze rolników aby wsparli podjęte działania oraz przybyli w niedzielę do Łosic. Protestujący zbiorą się przed remizą OSP przy ulicy Handlowej o godzinie 10.40. Około godziny 11:00 wyruszą w konwoju na głowne ulice miasta. Planowana trasa przejazdu podczas protestu: Handlowa-Błonie-1 Maja-Rynek-Marszałka Józefa Piłsudskiego-Powstania Styczniowego-Siedlecka-Marszałka Józefa Piłsudskiego-Rynek-Bialska-Targowa-1 Maja-Handlowa. Rolnicy informują, że protest nie jest wymierzony w mieszkańców miasta, nie ma na celu utrudnienia ruchu ( m.in dlatego odbywa się w niedzielę). Jego celem jest zwrócenie po raz kolejny uwagi na wielkie problemy jakie dotknęły sektor rolniczy. Proszą również wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość.
Komentarze