Reklama

Pomóż Oli

10/09/2014 11:22

21 września planowany jest w Łosicach koncert charytatywny z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie Aleksandry Wasiluk chorującej na chorobę nowotworową. Idea zorganizowania koncertu na rzecz Oli zrodziła się podczas posiedzenia sesji Rady Miasta i Gminy Łosice, na której wystąpiła z prośbą o wsparcie teściowa chorej - Marianna Wasiluk. 

Ola ma 29 lat i choruje na chorobę nowotworową. Zachorowała w wieku 26 lat zaraz po urodzeniu drugiej córki. Kiedy w 2011 roku rozpoznano u Oli nowotwór złośliwy, podjęto stosowne leczenie, które wydawało się, że przyniosło zamierzone efekty, jednak przyjmowana wcześniej chemioterapia niestety nie wykluczyła wszystkich zmian w kościach, dlatego w następstwie postępu choroby doszło do złamań patologicznych w obrębie kręgosłupa i barku.

Reklama

W październiku 2013 roku choroba ponownie dała o sobie znać w formie przerzutów do kręgosłupa. Ola przeszła skomplikowaną operację w klinice w Lublinie. Niestety choroba postępuje i zaatakowała kolejne stawy - biodrowy i ramienny. Potrzebna jest kosztowna endoproteza stawu ramiennego, której NFZ nie refunduje.

Rodzina chorej robi wszystko aby Ola wyzdrowiała. Teściowa Oli - Marianna Wasiluk w rozmowie z nami mówiła, że "dotychczasowe leczenie byliśmy w stanie pokryć dzięki własnym oszczędnościom, pomocy rodziny, przyjaciół i znajomych. Niestety ta ostatnia deska ratunku - wstawienie endoprotezy stawu ramiennego jest już poza naszymi możliwościami finansowymi. Jej koszt w opinii lekarzy to ok 80 tyś euro. Stąd nasza prośba o zrozumienie i pomoc finansową na leczenie Oli. Liczy się każda zebrana złotówka."

Reklama

Obecnie Ola obok terapii proponowanych przez NFZ otrzymuje również terapię nierefundowaną, za którą płaci rodzina. Poddawana jest zabiegom hipertermii. Zalecono 8 zabiegów, koszt jednego to ponad 1800zł. W tej chwili brakuje pieniędzy na ostatnie dwa zabiegi oraz bieżące wykupienie recept, dojazdy i pielęgnację.

Zawiązał się w Łosicach Komitet Społeczny "Pomóż Oli", który zajmuje się publiczną zbiórką pieniędzy na leczenie chorej oraz jest jednym z głównych organizatorów koncertu charytatywnego. Koncert odbędzie się 21 września. Będzie to całodzienna impreza dla rodzin w której wystąpią nasi rodzimi artyści oraz osoby które wyraziły chęć pomocy.

Reklama

Powstały w Łosicach Komitet Społeczny założył konto dla Oli na które można wpłacać pieniądze. Wprawdzie rodzina chorej jakiś czas temu nawiązała współpracę z Fundacją Złotowianka, ale w imieniu wszystkich zaangażowanych w pomoc Oli prosimy o datki na łosickie konto, gdyż tymi pieniędzmi będzie łatwiej dysponować Oli.

Komitet Społeczny "POMÓŻ OLI" Międzyrzecka 53 08-200 Łosice BS Łosice  19 8038 0007 0001 0004 2000 0010

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości