Reklama

Pieniądze zebrane w ramach akcji POMÓŻ OLI podzielone

24/04/2015 10:11

Społeczność Łosic i okolic bardzo poruszyła historia chorej na raka Aleksandry Wasiluk. Ola zachorowała w wieku 26 lat zaraz po urodzeniu drugiej córki. Kiedy w 2011 roku rozpoznano u Oli nowotwór złośliwy, podjęto stosowne leczenie, które wydawało się, że przyniosło zamierzone efekty, jednak przyjmowana wcześniej chemioterapia niestety nie wykluczyła wszystkich zmian w kościach, dlatego w następstwie postępu choroby doszło do złamań patologicznych w obrębie kręgosłupa i barku.

W październiku 2013 roku choroba ponownie dała o sobie znać w formie przerzutów do kręgosłupa. Ola przeszła skomplikowaną operację w klinice w Lublinie. Niestety choroba postępowała dalej i zaatakowała kolejne stawy.

Reklama

Niestety część procedur medycznych związanych z leczeniem Oli nie była refundowana, dlatego podjęto decyzję o zawiązaniu Komitetu Społecznego, który zajął się zbiórką pieniędzy na leczenie Aleksandry Wasiluk. 21 września odbył się w ramach zbiórki koncert charytatywny. W pomoc włączyło się mnóstwo podmiotów i wolontariuszy.

W przeciągu zaledwie kilku tygodni udało się zgromadzić na koncie Komitetu ponad 65 tys. zł. Ponadto w zbiórkę funduszy na leczenie Oli zaangażował się również siedlecki Caritas. Niestety mimo wysiłku wszystkich zaangażowanych w historię Oli osób nie udało się uratować młodej kobiety. Aleksandra Wasiluk przegrała walkę z nowotworem zanim mogła skorzystać z zebranych na leczenie pieniędzy.

Reklama

19 stycznia zorganizowano spotkanie Komitetu społecznego "Pomóż Oli" oraz osób zaangażowanych w akcję pomocy, na którym zastanawiano się co zrobić z pieniędzmi skoro cel na jaki były zbierane nie jest już możliwy do osiągnięcia. Podczas spotkania zdania były podzielone [btn link="http://wordpress2329115.home.pl/losice/czy-znajdzie-sie-dobre-wlasciwe-rozwiazanie/" color="red" target=""]PRZECZYTAJ O TYM TUTAJ[/btn]

16 marca na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, gdzie zgłoszona została omawiana zbiórka publiczna, wprowadzono modyfikację zmiany celu zbiórki.

Reklama

Dwóch członków Komitetu Społecznego "Pomóż Oli" zrezygnowało z pełnienia swoich funkcji - Grzegorz Dołęgowski i Paweł Czmoch.

W chwili obecnej, jak wynika z dokumentacji dostępnej na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji pod zbiórką publiczną o Nr 2014/476/KS, celem na jaki zostaną przeznaczone pieniądze ze zbiórki będzie zgodnie z zapisem: "W związku ze śmiercią Oli - 50% zebranej kwoty będzie przekazane półsierotom Luizie Wasiluk i Zuzannie Wasiluk, natomiast pozostałe 50% zostanie przekazane innym osobom chorym z Łosic i powiatu Łosickiego."

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości