Społeczność Łosic i okolic bardzo poruszyła historia chorej na raka Aleksandry Wasiluk. Ola zachorowała w wieku 26 lat zaraz po urodzeniu drugiej córki. Kiedy w 2011 roku rozpoznano u Oli nowotwór złośliwy, podjęto stosowne leczenie, które wydawało się, że przyniosło zamierzone efekty, jednak przyjmowana wcześniej chemioterapia niestety nie wykluczyła wszystkich zmian w kościach, dlatego w następstwie postępu choroby doszło do złamań patologicznych w obrębie kręgosłupa i barku.
W październiku 2013 roku choroba ponownie dała o sobie znać w formie przerzutów do kręgosłupa. Ola przeszła skomplikowaną operację w klinice w Lublinie. Niestety choroba postępowała dalej i zaatakowała kolejne stawy.
Niestety część procedur medycznych związanych z leczeniem Oli nie była refundowana, dlatego podjęto decyzję o zawiązaniu Komitetu Społecznego, który zajął się zbiórką pieniędzy na leczenie Aleksandry Wasiluk. 21 września odbył się w ramach zbiórki koncert charytatywny. W pomoc włączyło się mnóstwo podmiotów i wolontariuszy.
W przeciągu zaledwie kilku tygodni udało się zgromadzić na koncie Komitetu ponad 65 tys. zł. Ponadto w zbiórkę funduszy na leczenie Oli zaangażował się również siedlecki Caritas. Niestety mimo wysiłku wszystkich zaangażowanych w historię Oli osób nie udało się uratować młodej kobiety. Aleksandra Wasiluk przegrała walkę z nowotworem zanim mogła skorzystać z zebranych na leczenie pieniędzy.
19 stycznia zorganizowano spotkanie Komitetu społecznego "Pomóż Oli" oraz osób zaangażowanych w akcję pomocy, na którym zastanawiano się co zrobić z pieniędzmi skoro cel na jaki były zbierane nie jest już możliwy do osiągnięcia. Podczas spotkania zdania były podzielone [btn link="http://wordpress2329115.home.pl/losice/czy-znajdzie-sie-dobre-wlasciwe-rozwiazanie/" color="red" target=""]PRZECZYTAJ O TYM TUTAJ[/btn]
16 marca na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, gdzie zgłoszona została omawiana zbiórka publiczna, wprowadzono modyfikację zmiany celu zbiórki.
Dwóch członków Komitetu Społecznego "Pomóż Oli" zrezygnowało z pełnienia swoich funkcji - Grzegorz Dołęgowski i Paweł Czmoch.
W chwili obecnej, jak wynika z dokumentacji dostępnej na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji pod zbiórką publiczną o Nr 2014/476/KS, celem na jaki zostaną przeznaczone pieniądze ze zbiórki będzie zgodnie z zapisem: "W związku ze śmiercią Oli - 50% zebranej kwoty będzie przekazane półsierotom Luizie Wasiluk i Zuzannie Wasiluk, natomiast pozostałe 50% zostanie przekazane innym osobom chorym z Łosic i powiatu Łosickiego."
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze