Reklama

Nowy wóz strażacki w OSP Sarnaki.

29/07/2024 11:53

27 lipca 2024 roku na długo zapadnie w pamięci strażaków ochotników z OSP Sarnaki.  Tego dnia uroczyście przywitali nowy średni wóz strażacki w swojej jednostce.

W uroczystościach wzięli udział: Marszałek Janina Ewa Orzełowska, Kierownik Delegatury Urzędu Mazowieckiego w Siedlcach Alicja Cichoń, Starosta Powiatu Łosickiego Bożena Niedzielak, wicestarosta Michał Michaluk, Radni Powiatu Łosickiego, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Łosicach Mariusz Popławski, radni Gminy Sarnaki wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Sarnaki Justyną Filipiuk, mieszkańcy oraz strażacy ochotnicy z zaprzyjaźnionych jednostek.

Reklama

Poświęcenia wozu bojowego dokonał ks.prałat Andrzej Jakubowicz.

Marszałek Janina Ewa Orzełowska wspominała w swoim krótkim wystąpieniu o wielkim znaczeniu Ochotniczych Straży Pożarnych w budowaniu systemu bezpieczeństwa w naszym regionie. Często na miejsce zdarzenia pierwsze docierają jednostki OSP, dlatego trzeba je wspierać i podnosić ich kompetencje oraz wyposażenie. Przypominała również o wielkiej ofiarności i ryzyku jakie ponoszą ochotnicy w trackie swojej służby.

Wójt Gminy Sarnaki Grzegorz Arasymowicz podziękował za wsparcie finansowe w zakupie nowego wozu, natomiast Zarządowi OSP Sarnaki oraz pracownikom Urzędu Gminy dziękował za wielkie wsparcie w realizacji projektu.

Reklama

Starosta Powiatu Łosickiego Bożenia Niedzielak podkreśliła dobrą współprace na linii Starostwo Powiatowe - Urząd Marszałkowski, licząc że nie jest to ostatni wspólny projekt. Wyraziła też słowa uznania dla strażaków OSP, licząc na ich dalszą służbę lokalnemu społeczeństwu.

Gmina Sarnaki pozyskała na zakup średniego wozu strażackiego 1 mln 704 tyś zł ze środków Funduszy Europejskich dla Mazowsza, wkład własny finansowy gminy wyniósł 526tyś złotych.

Wraz z wozem strażacy ochotnicy z Sarnak dostali pięć kompletów strojów bojowych z pełnym wyposażeniem.

Reklama

Tego dnia przeprowadzono w OSP Sarnaki wykład o gospodarowaniu odpadami, oraz we współpracy z Nadleśnictwem Sarnaki przypomniano zasady bezpieczeństwa w lasach w trakcie suszy.

Całość obchodów poprowadził Druch Henryk Myłenko z OSP Sarnaki.

tekst i foto. Kamil Sakowski redakcja Łosice.info      
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości