Reklama

Łosickie obchody Święta Niepodległości

12/11/2013 11:43

11 listopada w naszym mieście miały miejsce uroczyste obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Msza święta w kościele p/w św Zygmunta zainaugurowała uroczystości, następnie poczty sztandarowe, samorządowcy oraz społeczność lokalna przemaszerowali przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie rozpoczęła się manifestacja. Po ceremonii złożenia wieńców i kwiatów pod pomnikiem oraz przemowach starosty i burmistrza, wszyscy zgromadzeni mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym montażu poetycko-muzycznym przygotowanym przez uczniów RCKU Łosice pod opieką Dariusza Stasiuka. Oczywiście na scenie ŁDK nie zabrakło również laureatów I Powiatowego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Ogromne wzruszenie wśród zgromadzonych gości wywołał Kazimierza Giereło - były żołnierz walczący o nieodległą POLSKĘ. Z dumą prezentował On słowa żołnierskich pieśni i wierszy, które wypowiadane z jego ust nabierały niezwykłego znaczenia.

Reklama

Pracownice Biblioteki Pedagogicznej: Anna Czerko, Renata Szostek i Joanna Kucewicz przygotowały wystawę okolicznościową związaną z rocznicą odzyskania niepodległości. Na wystawie, która będzie dostępna dla zwiedzających do końca miesiąca, można zobaczyć reprodukcje zdjęć marszałka Józefa Piłsudskiego, książki o tematyce niepodległościowej oraz muzealne eksponaty ze zbiorów regionalnych Józefa Rumika.

[nggallery id=78]

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości