Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników pierogów. W niedzielę 7 sierpnia na placu przy OSP w Niemojkach, po raz trzeci odbędzie się Dzień Pieroga Niemojskiego. Nie tylko będzie można wykazać się w „produkcji” tego przysmaku, ale także zaistnieć jako prawdziwy pierogożerca. Od godziny 13.00 spotkają się najwięksi w okolicy miłośnicy przygotowania, lepienia i jedzenia pierogów. Dla drużyn lepiących pierogi i składających się z członkiń kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, grup nieformalnych, przygotowaliśmy dwie konkurencje: ➡️w pierwszej konkurencji chodzi o to, żeby przedstawić jak najlepsze pierogi - popisowe danie, które skradnie serca jury. Drużyna, która wygra w tej kategorii, może liczyć na dyplomy oraz nagrody finansowe. ➡️druga konkurencja to prawdziwe wyścigi pierogowe, czyli konkurs w Lepieniu Pierogów❗️ Tu zawodnicy będą musieli w zadanym czasie ulepić jak najwięcej pierogów z przygotowanych składników (farsz zapewnia organizator). Zwycięzcy otrzymają konkursowe puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe. Pojawi się też konkurencja dla publiczności. Spośród przybyłych osób organizatorzy chcą wyłonić pierwszego "Niemojskiego Pierogożercę". Śmiałkowie w określonym czasie będą mieli za zadanie zjeść jak najwięcej pierogów. Limit miejsc jest tu ograniczony, dlatego potencjalni pierogożercy proszeni są o zgłoszenie w dniu imprezy (07.08.) w godz. 13:00-14:00 do Organizatora. W programie przewidziano również: degustacje potraw tradycyjnej kuchni polskiej oraz regionalnej, występy artystyczne, animacje i atrakcje dla dzieci, a na zakończenie koncert zespołu SKALARS. Regulamin konkursów do pobrania z: https://gminalosice.pl/.../zapraszamy-na-dzien-pieroga... Organizatorzy: Łosicki Dom Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich Niemojki. Wydarzenie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Łosice. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Komentarze