30 lat Szkoły Muzycznej

1
101

Jubileusz 30-lecia szkoły rozpoczęła msza św. w kościele pw. św Zygmunta w Łosicach, natomiast główne uroczystości zaplanowano na sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury. Przed budynkiem na gości czekała orkiestra dęta działająca przy szkole pod batutą Lechosława Ryszczuka. 

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Łosicach rozpoczęła  swoją działalność 1 września 1987 r. Bazą do powstania szkoły było istniejące od 1967 roku Społeczne Ognisko Muzyczne zainicjowane przez  Annę Muchę, Konstantego Domagałę i Mieczysława Czarneckiego. W rezultacie Szkołę utworzono w budynku przekazanym przez Urząd Miasta i Gminy Łosice przy ulicy 11 Listopada 1a, po Zespole Opieki Zdrowotnej. Budynek został zaadoptowany i dostosowany do potrzeb szkolnych i funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Reklama

Pierwszym dyrektorem PSM I stopnia w Łosicach został Mieczysław Czarnecki i pełnił tę funkcję do 30 czerwca 2000r. W pierwszym roku istnienia  szkoły funkcjonowały  klasy fortepianu i akordeonu. W następnym roku szkoła powiększyła się o klasę instrumentów dętych (klarnet, trąbka).W kolejnych latach szkoła poszerzała ofertę edukacyjną otwierając klasy: puzonu, akordeonu, fletu, saksofonu oraz zatrudniając kolejnych pedagogów.

Podczas gali jubileuszu 28 października, Małgorzata Hawryluk, nauczyciel fletu w PSM, przedstawiła piękną prezentację na temat placówki oraz jej pracowników. Ukazano historię szkoły, wspomniano biografie poszczególnych, nieżyjących już dyrektorów.

Jak na uroczystość jubileuszową przystało nie obyło się oczywiście bez życzeń. Na ręce dyrektora Waldemara Kamoli złożyli je m.in. burmistrz miasta i gminy Łosice, zastępca starosty powiatu łosickiego, dyrektorzy i delegaci zaprzyjaźnionych placówek z regionu oraz rodzice uczniów.

Wszyscy goście podkreślali, jak ważną rolę w życiu szkoły odegrała pracująca tam od powstania szkoły do dziś Halina Kowaluk, sekretarz szkoły.  Dyrektor Kamola stwierdził nawet, że to pani Halina „wszystko wie o szkole, bo to ona jest w niej od początku, to ona tworzyła tę historię.” W tym szczególnym dla placówki dniu, Halina Kowaluk również obchodziła swoje święto – 30 lecie pracy. My dołączając się do życzeń, gratulujemy wspaniałego jubileuszu i życzymy wielu jeszcze owocnych, pełny pasji lat pracy oraz powodzenia w życiu prywatnym.

Jednym z punktów uroczystości było wręczenie nauczycielom przyznanych przez dyrektora nagród. Oficjalną część zakończyły występy uczniów szkoły i absolwentów.

 

Reklama
Poprzedni artykułListy do M. 3 – wygraj bilety
Następny artykułSpotkanie biznesowo-produktowe tianDe

1 KOMENTARZ

  1. Myślę, że od początku powstania szkoły pracuje nie tylko p.sekretarka. Szkoda tylko, że p. dyrektor zapomniał o tym…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.