“ZNICZ 2018” i zmiana organizacji ruchu w obrębie cmentarzy

0
0

Od 31 października br. od godz. 6.00 do 04 listopada br. do godz. 22.00 prowadzone będą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „ZNICZ 2018”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu łosickiego oraz osobom przebywającym w tym czasie na naszym terenie. Na czas trwania działań “Znicz 2018” zmieniona będzie organizacja ruchu drogowego przy cmentarzu w Łosicach poprzez ustawienie znaku zakaz zatrzymywania i postoju na ulicy Bialskiej oraz ostrzeżenie przed wypadkami i innymi niebezpieczeństwami. W rejonie cmentarza w miejscowości Mszanna przy trasie DK-19 ustawione będą znaki ostrzegające o wypadkach i innych niebezpieczeństwach.

Zwyczajowo dzień „Wszystkich Świętych”, a także dni poprzedzające i następujące bezpośrednio po tym dniu, charakteryzują się wzmożonym natężeniem ruchu. W konsekwencji tego należy spodziewać się nie tylko wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa i porządku na drogach, ale również zakłóceń płynności ruchu.

Policjanci przypominają o tym, że: Wybierając się w długą podróż, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek. W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy!

By zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich i na głównych trasach komunikacyjnych, policjanci apelują do wszystkich kierowców:

• Zachowujmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam, gdzie w tym szczególnym okresie występować będzie zwiększone natężenie ruchu pieszych,

• Prowadząc samochód nie jedźmy na pamięć. Zwracajmy uwagę na obowiązujące znaki drogowe, głównie w rejonie nekropolii. W okresie tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu,

• Parkujmy samochód tylko w miejscach do tego wyznaczonych, w sposób umożliwiający ruch pieszych i innych pojazdów,

Zachowajmy rozsądek, nie spieszmy się, zdejmijmy nogę z gazu i pomyślmy o własnym bezpieczeństwie i szczęśliwym powrocie do domu.

Prosimy wszystkich kierujących do przestrzegania znaków i sygnałów drogowych oraz poleceń osób uprawnionych do nadzoru i regulacji ruchem drogowym.