Zmiana organizacji ruchu w obrębie cmentarza

0
522

Dzień Wszystkich Świętych to dla większości wyjazdy na groby bliskich. Nad bezpieczeństwem w tym czasie będą czuwać łosiccy policjanci, którzy już w czwartek o godz. 06:00 rozpoczną działania pod nazwą „ZNICZ 2019”. Dodatkowo informujemy o zakazie zatrzymywania w rejonie cmentarza na ul Bialskiej i Lubelskiej, a także o przygotowanych parkingach na 1 listopada.

– Podczas tegorocznych działań „Znicz 2019” w Łosicach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania w rejonie ul. Bialskiej i ul. Lubelskiej po obu stronach drogi (znak B-36), należy zwracać uwagę na oznakowanie dróg znakami A-30 z tablicą T-14 „uwaga wypadki” oraz A-12a „zwężenie jezdni” – informuje mł. asp. Nina Zaniewicz z KPP w Łosicach.

– Dla osób odwiedzających miejscowy cmentarz przygotowane zostały parkingi na wszystkich trzech placach targowicy miejskiej. Miejsca parkingowe są bezpłatne, prosimy o pozostawianie aut w wyznaczonych strefach – apeluje Tomasz Zienkiewicz z SM Łosice.

Ponadto w dniu 31.10.2019r. w godz. 18:00 – 22:00 oraz w dniu 01.11.2019r. w godz. 08:00-22:00 na terenie całego kraju będzie obowiązywał zakaz ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autokarów.

W ramach ogólnopolskiej akcji „ZNICZ 2019” policjanci będą realizować zadania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Do służby w czasie akcji skierowani zostaną policjanci wszystkich komórek organizacyjnych łosickiej komendy. Tegoroczna akcja rozpocznie się  w czwartek 31 października o godz. 6.00.

Abyśmy bezpiecznie dotarli na groby naszych najbliższych policjanci będą:

 • udzielać pomocy uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznym dotarciu w rejon cmentarzy;
 • reagować na wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców jak i przez pieszych;
 • sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, w tym dzieci;
 • zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych;
 • ujawniać i eliminować uczestników ruchu będących pod wpływem alkoholu;
 • kontrolować samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton pod kątem przejazdów podczas obowiązujących ograniczeń w ruchu;
 • monitorować rejony parkingów, placówek handlowych, środków komunikacji publicznej, teren wokół cmentarzy.

Policja apeluje:

 • prowadząc samochód nie jedźmy “na pamięć”. Zwracajmy uwagę na znaki.
 • bezwzględnie podporządkujmy się poleceniom policjantów kierujących ruchem, są one ważniejsze od sygnalizacji świetlnej, czy znaków drogowych,
 • pamiętajmy, aby parkować auta w miejscach do tego wyznaczonych, tak aby samochód nie blokował drogi lub innych prawidłowo zaparkowanych pojazdów.

Policja przypomina pieszym:

 • aby zachowali większą ostrożność w rejonie przejść dla pieszych i wchodzili na nie dopiero po upewnieniu się, że kierujący ich widzi i zdąży wyhamować,
 • o obowiązku używania elementów odblaskowych, gdy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Zachęcamy również do używania “odblasków” na nieoświetlonych odcinkach dróg w terenie zabudowanym.

Reklama