8 – 9 czerwca w Krakowie odbyły się Wielobojowe Mistrzostwa Polski. Rywalizował w nich młody sportowiec z Koszelówki (gm. Stara Kornica) Rafał Horbowicz, który osiągnął życiowy sukces. Sportowiec wywalczył drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej oraz zdobył złoto Mistrzostw Polski w kategorii U23. Uzyskane wyniki pozwoliły zakwalifikować go do Mistrzostw Europy Młodzieżowców (U23).

Po dwóch dniach rywalizacji w dziesięcioboju, Rafał zapisał na swoim koncie aż siedem rekordów życiowych! Popisowy występ zamknął gromadząc 7549 punktów. To znaczy, że swój poprzedni rekord życiowy poprawił aż o 395 punktów! Taki wynik uplasował młodego wieloboistę na drugim miejscu w ogólnej klasyfikacji medalowej oraz dał mu złoto Mistrzostw Polski w kategorii U23.

To jednak nie wszystko z osiągnięć Rafała Horbowicza. Taki wynik pozwolił mu zakwalifikować się do tegorocznych Mistrzostw Europy Młodzieżowców (U23) w szwedzkim Gävle!

To niebywały sukces młodego sportowca pochodzącego z naszego powiatu! Trzymamy kciuki za Rafała!