„Zielone Niemojki” walczą o czyste powietrze

1
413

W czerwcu 2018 r. powstało Stowarzyszenie „Zielone Niemojki”, aby walczyć o czyste, zdrowe powietrze dla nas i naszych dzieci.

28 czerwca br. odbyło się zebranie członków Stowarzyszenia „Zielone Niemojki”. Przewodniczący Piotr Pawłowski w sprawozdaniu przypomniał najważniejsze działania Stowarzyszenia m.in. spotkanie w ŁDK z ministrem Kowalczykiem z udziałem kilkuset mieszkańców, na którym mówiono o zagrożeniach dla zdrowia i życia jakie niesie fetor i bakterie powstające w 42 kurnikach w naszej gminie oraz bezduszności urzędników.

Zebrani udzielili absolutorium władzom Stowarzyszenia. Obecnie kończony jest raport z inwentaryzacji przyrodniczej okolicy Niemojek. Będzie on uwzględniany przez instytucje wydające pozwolenia na budowę kurników.

Odnotowano decyzję siedleckiego Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które poparło decyzję wójta Huszlewa, wstrzymującą budowę kurnika w Zieniach. Z kolei wójt Siedlec Henryk Brodowski oficjalnie zapowiedział, że nie wyda pozytywnej decyzji dla takich inwestycji i nowe wnioski nie wpływają do urzędu.

W dyskusji zwrócono uwagę, że w Nowosielcu hale po zbiorze pieczarek, myte są środkami chemicznymi, które potem zrzucane są do rowu i trafiają do rzeki Tocznej.

                                                                                                         MJ

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. W Łosicach burmistrz wydał już 2 decyzje wstrzymujace budowę kurników.
    Radni miasta i gminy Łosice też podjęli uchwałę że sprzeciwiają się budowie kurników.

Comments are closed.