Zgłosił znęcanie… bo chciał wypić kawę z policjantami

1
899

W zeszłym tygodniu, łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Nietrzeźwy kierujący
16 stycznia b.r. w m. Kobylany, kierujący samochodem osobowym m-ki BMW, 44 letni mieszkaniec gminy Huszlew, nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie na pobocze, uderzył w ogrodzenie posesji po czym uderzył w drzewo. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń, jednak badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. KPP w Łosicach prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Pies na drodze
16 stycznia b.r. w m. Stare Hołowczyce wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy m-ki VW wbiegł pies. Kierująca, 24-letnia mieszkanka gminy Platerów chcąc go ominąć utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i wjechała drzewa okalające posesję. Pies uciekł, kierująca nie odniosła poważnych obrażeń, była trzeźwa.

Zatrzymany poszukiwany
16 stycznia b.r. roku policjanci Wydziału Prewencji działając na podstawie sądowego nakazu dokonali zatrzymania poszukiwanego, 26-letniego mieszkańca Łosic. Mężczyzna po uiszczeniu zasądzonej grzywny został zwolniony.

Uwaga zwierzęta!
17 stycznia b.r. w m. Szańków, kierujący samochodem osobowym m-ki KIA uderzył w przebiegającą sarnę. Kierujący był trzeźwy, nie doniósł obrażeń, zwierzę uciekło. Na miejscu obowiązywał znak drogowy „zwierzęta dzikie”, kierujący został pouczony.

Zgłosił znęcanie… bo chciał wypić kawę z policjantami
54-latek zgłosił, że padł ofiarą znęcania. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że mężczyzna chciał wypić kawę z policjantami. Gdy ci odmówili, zaczął ich straszyć przełożonymi i telewizją.

W miniony weekend łosiccy policjanci zostali wezwani na teren gminy Olszanka, gdzie 54-letni mężczyzna miał paść ofiarą znęcania. Na miejscu okazało się, że nie doszło do przestępstwa, a zgłaszający powiedział policjantom, że „to wszystko ściema”, a policję wezwał, ponieważ chciał, aby funkcjonariusze…napili się z nim kawy. Na stole stała kawa i ciasto.

Obok kawy leżały mandaty za wcześniejsze bezpodstawne wezwania policji oraz karteczki z numerami telefonów do Komendy Głównej Policji, CBŚP oraz interwencyjnego programu telewizyjnego. Sam zgłaszający zagroził policjantom, że jeżeli nie wypiją z nim kawy, to użyje tych numerów telefonów żeby ich do tego zmusić. Mundurowi poinformowali mężczyznę, że kolejny raz bezpodstawnie wezwał Policję.

Policjanci przypominają, że osoby, które w sposób nieprzemyślany wzywają Policję popełniają wykroczenie z art. 66 Kodeksu Wykroczeń, który mówi, że „kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych”.

mł. asp. Nina Zaniewicz

1
Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mirek
Gość
Mirek

Słabo jest z tą naszą władzą wykonawczą czekam na pytania od Pani to bardzo szybko wytłumaczę 518 745 007