7 lutego zawodniczki piłki nożnej z OSW w Łosicach i trener Sławek Karbowiak otrzymali nominacje Olimpiad Specjalnych na Letnie Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Uroczystość odbyła się w hotelu Marriott. Nominacje wręczali minister sportu Witold Bańka i szef PKOL Andrzej Kraśnicki oraz ambasador ZEA w Polsce.

– 8 marca polecieliśmy do Dubaju, gdzie do 11 marca uczestniczymy w programie Host Town miast goszczących uczestników igrzysk – relacjonuje Sławomir Karbowiak.

W składzie nominowanych na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi znalazły się dwie uczennice z OSW w Łosicach Alicja Sidun i Weronika Falkowska. Wystąpią one w drużynie piłkarskiej kobiet. Trenerem zespołu na Igrzyskach został nauczyciel z Ośrodka w Łosicach Sławek Karbowiak. Wydarzenia związane z udziałem polskich sportowców z niepełnosprawnością intelektualną można oglądać na profilu Facebook Olimpiad Specjalnych Polska. Od 14 marca będą kilku minutowe relacje w TVP Sport, ekipa tego kanału jest od początku pobytu reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Igrzyska można śledzić na Tutaj