Zakończyło się trzydniowe szkolenie pk. OSŁONA-21

1
720

Wczoraj żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zakończyli trwające 72 godziny ćwiczenie wojskowe, mające na celu trening umiejętności i działań niezbędnych podczas wsparcia straży granicznej w rejonie granicy białoruskiej.

W ćwiczeniu wzięło udział łącznie ok 280 żołnierzy 53 batalionu lekkiej piechoty z Siedlec, 54 batalionu z Zegrza oraz samodzielnych kompanii stacjonujących w Ciechanowie. Celem ćwiczenia było rozwijanie potencjału obronnego w pasie przygranicznym, ale również załagodzenie niepokojów społecznych związanych z nielegalnym przekraczaniem granicy przez obcokrajowców.

Reklama

Ćwiczenie jednocześnie odbywało się w kilku lokalizacjach na terenie gminy Sarnaki w powiecie łosickim. Żołnierze głównie prowadzili działania taktyczne w ramach osłony, uszczelniania granicy państwa we współdziałaniu z innymi służbami. Organizowano posterunki obserwacyjne oraz patrole rozpoznawcze, patrole rzeczne oraz saperskie, przeszukiwano teren również z powietrza za pomocą bezzałogowych statków powietrznych. Areną ćwiczeń były Serpelice, Fronołów, Hołowczyce i Mierzwice.

Razem z mazowieckimi terytorialsami w ćwiczeniu udział wzięli również policjanci oraz Straż Ochrony Kolei.

Aneta SZCZEPANIAK Rzecznik prasowy
5.
Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

Reklama
Poprzedni artykułHYDROIZOLACJA DACHÓW I TARASÓW – płynne membrany dachowe
Następny artykułW listopadzie obłożenia schodów betonowych rabat 15 procent

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.