Zaginął i się odnalazł

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Kradzież samochodu
20 listopada 2017 roku, 40 letni mieszkaniec gminy Sarnaki zgłosił kradzież pojazdu. Do zdarzenia doszło w dniach 18-19 listopada w miejscowości Kolonia Klimczyce. Nieznany sprawca z prywatnej posesji dokonał kradzieży samochodu dostawczego marki VW Crafter. Pokrzywdzony oszacował wartość auta na 25 000 złotych.

Kradzież telefonu
20 listopada 2017 roku w sklepie spożywczym w Łosicach nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę, 52 letniego mieszkańca gminy Przesmyki dokonał kradzieży telefonu komórkowego marki Huawei P 9 o wartości 1200 złotych.

Zaginięcie osoby
21 listopada 2017 roku w godzinach wieczornych mieszkanka gminy Platerów zawiadomiła dyżurnego KPP Łosice o zaginięciu męża. 57 letni mężczyzna rano wyszedł z domu i do chwili złożenia zawiadomienia nie powrócił ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Następnego dnia rano zaginiony odnalazł się na terenie gminy Sarnaki. Znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu.

Zatrzymanie uciekinierek z MOW
22 listopada na terenie województwa Warmińsko Mazurskiego, olecka Policja zatrzymała trzy nieletnie uciekinerki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w miejscowości Czuchów Pieńki. Nieletnie zostały przewiezione i umieszczone w placówce wychowawczej, z której uciekły.

Kradzież paliwa
22 listopada 2017 roku w Łosicach na stacji paliw przy ulicy Siedleckiej nieznany sprawca poruszający się Oplem Vectrą koloru srebrnego zatankował olej napędowy za kwotę 260 złotych po czym odjechał nie płacąc za paliwo.

Nietrzeźwy kierujący
24 listopada 2017 roku w miejscowości Franopol, 34 letni mieszkaniec gminy Przesmyki kierując samochodem osobowym marki Audi stracił panowanie nad pojazdem przez co wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci stwierdzili, że kierujący znajduje się pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto ustalono, że mężczyzna posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

asp. sztab. Tomasz Zozula