Zadbali o bezpieczeństwo seniorów

0
595

Łosiccy policjanci spotkali się z osobami starszymi w dziennym domu „Senior plus” w Nowych Hołowczycach. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, oszustwa na „wnuczka” i „policjanta” oraz noszenie odblasków – te i inne ważne tematy poruszane są podczas spotkań z seniorami.

Z seniorami spotkał się mł. asp. Piotr Wróbel – dzielnicowy gminy Sarnaki, który poruszył wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych. Przypomniał o próbach wyłudzenia pieniędzy, opowiedział o metodach działania oszustów, którzy często podają się za wnuczka, kuzyna, znajomego czy policjanta. Poza działaniami dotyczącymi ścigania przestępców istotne jest nieustanne uświadamianie, edukowanie i przypominanie seniorom, że Policja oraz inne służby państwowe nigdy nie żądają wypłaty i przekazywania sobie pieniędzy.

Seniorzy rozmawiali z naszym policjantem o tym, jak skutecznie mogą poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Dowiedzieli się w jaki sposób mogą korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa a także z aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której mogą odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się rejonem zamieszkania.

Seniorom przypomniano również o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym,, ponieważ odblaski powodują, że pieszy jest widoczny na drodze przez kierowców samochodów, co daje czas na właściwą reakcje w celu ominięcia pieszego.

Ponadto uczestnicy spotkania rozmawiali o sytuacji seniorów w Polsce, o ich potrzebach, prawach, również pod kątem wsparcia ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

mł. asp. Nina Zaniewicz

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o