Z promilami za kółkiem

0
267

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Zatrzymany poszukiwany
14 stycznia 2019 roku w Łosicach policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi. Kierujący pojazdem, 33 letni mieszkaniec Zgierza okazał się osobą poszukiwaną na podstawie sądowego nakazu. Mężczyzna po uiszczeniu grzywny i wykonaniu czynności służbowych został zwolniony.

Zatrzymany nieletni
15 stycznia 2019 roku łosiccy dzielnicowi działając na podstawie Sądowego Nakazu Doprowadzenia zatrzymali, 17 letniego mieszkańca gminy Platerów. Nieletni, który nie powrócił z przepustki do placówki wychowawczej został doprowadzony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Borowiu.

Wypadek drogowy
18 stycznia 2019 roku w miejscowości Rudka, 32 letni mieszkaniec gminy Stara Kornica kierując samochodem osobowym marki Daewoo nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, przez co w trakcie mijania z samochodem ciężarowym stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący z obrażeniami dolnych kończyn został przewieziony do szpitala w Białej Podlaskiej. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,40 promila alkoholu w organizmie.

Dachowanie pojazdu
18 stycznia 2019 roku w miejscowości Harachwosty, 28 letnia mieszkanka gminy Huszlew kierując samochodem osobowym marki Skoda nie dostosowała prędkości jazdy do panujących warunków drogowych w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi doprowadzając do wywrócenia pojazdu. Kierująca nie doznała poważniejszych obrażeń, w czasie zdarzenia była trzeźwa.

Kłusownictwo
18 stycznia 2019 roku w tut. KPP Prezes Koła Łowieckiego Basior z Łosic złożył zawiadomienie o kłusownictwie. Do zdarzenia doszło w okresie od grudnia 2018r do 12 stycznia 2019r. w kompleksie leśnym wsi Stare Mierzwice. Nieznani sprawcy posługując się wnykiem – stalową linką umocowaną do drzewa skłusowali jelenia. Pokrzywdzonym jest Skarb Państwa, wartość zwierzęcia nie została oszacowana.

asp. szt. Tomasz Zozula