Z pomocą dla 8-letniego Patryka, którego mama zginęła w pożarze w Waśkowólce

0
1144

Decyzją Sądu Rejonowego w Siedlcach Patryk, którego mama zginęła tragicznie w pożarze w Waśkowólce, trafił już do rodziny zastępczej w Białej Podlaskiej, utworzonej przez jego ciocię Annę i jej męża Zdzisława. Dla chłopca utworzono specjalne subkonto, na które można wpłacać pieniądze. Subkonto takie utworzono również dla dla pana Zygmunta, syna tragicznie zmarłego małżeństwa. 

Reklama

Przypominamy, że w pożarze śmierć poniosło starsze małżeństwo: 83-latek, jego 87-letnia żona oraz ich 49-letnia opiekunka która wbiegła do palącego się budynku, chcąc ratować sąsiadów. Ogromna tragedia bardzo poruszyła mieszkańców Huszlewa i okolicy. Patryk u cioci w Białej Podlaskiej przebywał już tymczasowo od czasu śmierci mamy. W ubiegłym tygodniu decyzją Sądu Rejonowego w Siedlcach został umieszczony w rodzinie zastępczej na stałe. Stworzyli ją chłopcu siostra jego mamy, wraz z mężem.

Wszelkie zobowiązania związane z utrzymaniem dziecka weźmie na siebie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach. – Wypłacimy też świadczenie na okoliczność przyjęcia dziecka do rodziny zastępczej, a także z tytułu zdarzeń losowych. Dodatkowo będziemy pokrywać koszty związane z wypoczynkiem letnim lub zimowym chłopca. Oczywiście pozostaniemy w stałym kontakcie z placówką w Białej Podlaskiej i wszystkie świadczenia regulowane będą na podstawie zawartych porozumień – wyjaśnia Małgorzata Witkowska, kierownik łosickiego PCPR.

Zachowanie gminy Huszlew szefowa PCPR uważa za wzorowe. – Szybko i sprawnie podjęli wszelkie możliwe działania, by nie dopuścić do kolejnych tragedii i przede wszystkim zabezpieczyć losy małoletniego Patryka. Udzielili również wsparcia psychologicznego rodzinom ofiar. Wszystko było przeprowadzone bardzo profesjonalnie. My również dołożymy wszelkich starań, by chłopiec czuł się bezpiecznie w nowym domu – zapewnia Witkowska. Chłopiec zaraz po feriach, będzie chodził do szkoły w Białej Podlaskiej. Jego ciocia jest nauczycielką w jednej z bialskich szkół podstawowych.

Wójt Huszlewa Stanisław Stefaniuk poinformował, że w gminie zostały utworzone dwa subkonta, na które można wpłacać pieniądze na pomoc poszkodowanym.

32 8038 0007 0000 1111 2000 0660 z dopiskiem „Pomoc dla Patryka”

 

Utworzono również konto dla pana Zygmunta, syna tragicznie zmarłego małżeństwa:

53 8038 0007 0000 1111 2000 0670 z dopiskiem „Pomoc dla pogorzelcy z Waśkowólki”.

Reklama
Poprzedni artykułO ziołach wiedzą już dużo
Następny artykułczęści deutz, silniki, hurtownia części, deutz Serwis