XXII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa”

Znamy już werdykt XXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa” – Laureaci zostali powiadomieni telefonicznie. A nam pozostaje zaprosić Państwa na jego uroczyste podsumowanie, które odbędzie się w piątek 1 grudnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej ŁDK.

W ramach podsumowania Konkursu zapraszamy na wyjątkowy koncert „Byle nie o miłości” z piosenkami Agnieszki Osieckiej w wykonaniu znakomitości scen polskich i nie tylko: Nula Stankiewicz – wokal, Janusz Strobel – gitara oraz Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofony, flet.

Kilka słów o koncercie i wykonawcach.
“Byle nie o miłości” to koncert złożony z piosenek Agnieszki Osieckiej w 20-lecie jej śmierci – wzbogacony o fragmenty wywiadów z poetką. Koncert ten stworzyła Nula Stankiewicz wraz z Januszem Stroblem, zapraszając do współpracy wspaniałego muzyka – Mariusza „Faziego” Mielczarka (saksofony, flet). To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje poetki oraz dla tych, którzy są ciekawi nowych interpretacji. Pomiędzy piosenkami nie zabraknie Agnieszki Osieckiej we własnej osobie. Poetka będzie obecna we wspomnieniach, w listach i na fotografiach. Usłyszycie Państwo znane przeboje, ale także piosenki znalezione w zakamarkach radiowych archiwów w nowych aranżacjach Janusza Strobla.

Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej.