XIII edycja Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego

0
1

Do 31 lipca br. można zgłaszać kandydatów do tegorocznej Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Już po raz trzynasty nagrodzone zostaną najwybitniejsze osobistości świata kultury, nauki, organizacji życia społecznego i gospodarki.

 

Reklama

Przyznawana od 1999 r. Nagroda Marszałka to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień na Mazowszu. Wśród laureatów są m.in.: Józef Hen, Jerzy Janicki, ks. Jan Twardowski czy Sława Przybylska-Krzyżanowska czy Maja Komorowska.

 

– Nagroda Marszałka to wyjątkowe wyróżnienie. Otrzymują je bowiem nie tylko osoby rozpoznawalne, ale także ludzie niezwykli, znani i doceniani tylko w społecznościach lokalnych. To, co ich łączy, to pasja i troska o naszą małą ojczyznę – Mazowsze. To wspaniali ludzie, którzy swoją pracą udowadniają, że kochają to, co robią  – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Nagroda Marszałka przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, nauki, organizacji życia społecznego i gospodarki. Jej celem jest uhonorowanie osób, które promują województwo mazowieckie, przyczyniają się do rozwoju regionu, jak również umacniają jego tożsamość kulturową.

Z naszego regionu osobą nominowaną do nagrody jest wszystkim dobrze znany Pan Tomasz Dobrowolski, autor książki wydanej z okazji 500- lecia parafi Łosickiej pt. „500 lat łosickiego Kościoła- dzieje parafii i dekanatu”

[full]

[frame src=”http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2012/07/dobrowolski.jpg” width=”400″ height=”400″ linkstyle=”pp”]

[/full]

 

Reklama
Poprzedni artykułSprzedam podręczniki
Następny artykułSprzedam Ciągnik