Wypadek na ul. Bialskiej

1
5

W zeszłym tygodniu odnotowano w kronice strażackiej następujące zdarzenia: 

W dniu 05.08.2014 r.  o godz. 17:09 PSK dostało zgłoszenie o pożarze słomy oraz zboża na polu w miejscowości Szańków gmina Łosice Do działań zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej. Na polach paliła się słoma po kombajnie, oraz bele słomy. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody z szybkiego natarcia z pojazdów GBA i GCBA. Pożar szybko zlokalizowano. Spaleniu uległo około 1 ha słomy oraz 3 bele słomy. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była awaria prasy rolującej. Straty oszacowano na kwotę 0,2tys. złotych.

W dniu 05.08.2014 r. o godz. 04:29 PSK dostało zgłoszenie o pożarze piwnicy w bloku na ul. Majora Zenona 4 w Łosicach. Do działań ratowniczych zadysponowano trzy zastępy Straży. Po dojeździe na miejsce zdarzenia (w chwili  rozpoznania) stwierdzono, że pali się piwnica w bloku mieszkalnym, płomienie widoczne były z wejścia do klatki schodowej, która była zadymiona praktycznie na całej wysokości. Działania Straży polegały na wejściu  dwóch ratowników zabezpieczonych w sprzęt ODO z linią szybkiego natarcia do gaszenia piwnicy. Jednocześnie przy wejściu do klatki schodowej ustawiono agregat oddymiający. Wszyscy lokatorzy byli powiadomieni o wystąpieniu pożaru. Ze względu na szybką lokalizację zdarzenia nie było konieczności ewakuacji mieszkańców. Mieszkańców  poinstruowano  o potrzebie uszczelnienia pomieszczeń  przez położenie mokrej tkaniny przy drzwiach oraz otwarcia okien z drugiej strony bloku w celu wietrzenia mieszkań. Po oddymieniu klatki schodowej sprawdzono wszystkie mieszkania urządzeniem pomiarowym na obecność tlenku węgla.

Spaleniu uległ 1 boks piwnicy z wyposażeniem tj. rower, krzesła,  łóżko, oraz stopiła się instalacja elektryczna w części piwnicy. Straty oszacowano na ok.3tys.zł. Przypuszczalną przyczyn zdarzenia było nieostrożność osób dorosłych w posługiwaniu się ogniem otwartym w tym papierosy itp.

W dniu 06.08.2014 r. o godz. 19:09 PSK dostało zgłoszenie o zderzeniu się samochodów osobowych w miejscowości Łosice ul. Bialska. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy zastały dwa uszkodzone samochody osobowe (VW Amarok i VW Sharan) znajdowały się na wyjeździe z drogi gruntowej a trzeci pojazd (VW Passat) znajdował się w rowie w odległości ok 30m. Działania SP. polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez właściwe ustawienie samochodów pożarniczych, pachołków, lamp ostrzegawczych, rozwinięciu linii gaśniczej i odłączeniu akumulatorów. Osoby poszkodowane o własnych siłach wydostały się z pojazdów przed przybyciem jednostek ratowniczych po czym po przybyciu pogotowia ratunkowego zostały opatrzone przez lekarza i ratowników medycznych.

 Informację sporządził: Dyżurny  PSK st.ogn. Romuald Jóźwiaczuk

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. Uwaga na zaklad mechaniczny w Zakrzu. Koles partaczy robote i bierze kase nie wystawiajac zadnego pokwitowania a pozniej sianem sie wykreca. Jak ktos sie nie zna na robocie to niech łap nie wsadza.

Comments are closed.