Wypadek i pożar

0
7

W zeszłym tygodniu łosiccy strażacy interweniowali w następujących zdarzeniach:

W dniu 20.05.2015 ok. godz. 20 11  SKKP przyjęło informację o wypadku drogowym z udziałem motoroweru w miejscowości Zakrze gm. Łosice. Do akcji zadysponowano jeden zastęp z JRG. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że  na drodze na prawym pasie leży motorower, kierowcy jednośladu udzielana była pomoc medyczna w karetce pogotowia.

Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez ustawienie pachołków i  lamp ostrzegawczych, motocykl postawiono na koła, wyłączono zapłon oraz odłączono akumulator. Wycieków płynów eksploatacyjnych z pojazdu nie stwierdzono.. Kierowca motoroweru  został zabrany do szpitala. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia ratownicy przekazali dla  będącym na miejscu policjantom z KPP w Łosicach.

W dniu 21.05.2015 ok. godz. 17 57  SKKP przyjęło informacje o pożarze drewnianego, niezamieszkałego domu w miejscowości Świniarów gm. Łosice. Do działań zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożar obejmował częściowo pomieszczenie przy wejściu do budynku oraz poddasze nad wejściem. Panowało duże zadymienie.

Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych, następnie podali dwa prądy wody: jeden do pomieszczenia na parterze, a drugi z drabiny do wnętrza obiektu na poddasze. Pożar szybko opanowano. Przy pomocy piły mechanicznej do drewna oraz łomu ratownicy zrobili otwór w ścianie szczytowej poddasza. Pozwoliło to na szybsze oddymienie poddasza oraz precyzyjne podanie prądu wody na źródło ognia. Po ugaszeniu pogorzelisko dokładnie sprawdzono, następnie przekazano właścicielowi. Straty oszacowano na kwotę ok. 5 tys. zł, uratowano mienie o wartości ok. 30 tys. zł.

Informację sporządził: Dyżurny Operacyjny Powiatu mł. bryg. Mirosław Leszczuk

Reklama